Grot Budowlani Łódź gromią w Świeciu. Pewna wygrana łodzianek

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Grot Budowlani Łódź gromią w Świeciu. Pewna wygrana łodzianek - Zdjęcie główne

Pewne zwycięstwo Grot Budowlanych Łódź w Świeciu | foto Michał Pietrzak

Sport Podopieczne Jakuba Głuszaka bez fajerwerków radziły sobie z Jokerem Świecie w pierwszych dwóch setach. Trzecia partia to już całkowita dominacja łodzianek i bawienie się siatkówką. Grot Budowlani Łódź wygrali w Świeciu bardzo pewnie i zasłużenie.

Trudne dwa sety i kompletna dominacja w trzecim łódzkiej ekipy

Podopieczne Jakuba Głuszaka miały sporo problemów w pierwszym secie spotkania z Jokerem. Gdy na zagrywkę weszła Martyna Łazowska, dzięki której łodzianki odskoczyły na dwa punkty, wydawało się, że Grot Budowlani bez większych już problemów dowiozą zwycięstwo. Ostatecznie było, ale wcześniej o czas musiał poprosić szkoleniowiec niebiesko-biało-czerwonych, bowiem gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu, a Budowlane przegrywały 19:20. W samej końcówce Zuzanna Górecka skutecznie zaatakowała po palcach jednej z rywalek, a łodzianki wygrały 25:23.

Druga odsłona zaczęła się o wiele lepiej dla gości. Łodzianki od pierwszej piłki zaznaczyły swoją przewagę i po dokładnej wystawie Łazowskiej świetnym atakiem popisała się Julia Szczurowska. Grot Budowlani prowadzili już 7:2. Wtedy do odrabiania strat rzuciły się gospodynie. Dwukrotnie została zablokowana m.in. wspomniana wcześniej Szczurowska, a z pięciopunktowej przewagi Budowlanych nie zostało już nic. Przy stanie 7:7 o czas poprosił Jakub Głuszak. Przyjezdne przewagę odzyskały po wejściu w pole zagrywki jednej z lepszych zawodniczek w tym elemencie, czyli Martyny Łazowskiej. Od wyniku 16:10 dla Grot Budowlanych, niebiesko-biało-czerwone spokojnie dowiozły bezpieczną przewagę do samego końca i po kolejnej udanej akcji Góreckiej wygrały 25:21.

Trzeci set to była już tylko formalność dla podopiecznych trenera Głuszaka. Grot Budowlane dzieliły i rządziły na boisku, gospodynie sprawiały wrażenie podłamane dwoma poprzednimi setami, w których postawiły o wiele trudniejsze warunki swoim rywalkom. Zawodniczki z betką na piersi wygrały wysoko 25:16.

Miło było zobaczyć dobrze punktującą Julie Szczurowską, która zdobyła w tym spotkaniu aż 18 punktów. Najlepszą zawodniczką została jednak Monika Fedusio, która na swoim koncie zapisała 15 oczek.

MVP: Monika Fedusio

Joker Świecie 0:3 Grot Budowlani Łódź