Grot Budowlani Łódź kończą rok pewnym zwycięstwem. Wrocławianki rozbite w Łodzi

Sport Grot Budowlani Łódź pokazali, że porażka z 2. kolejki tego sezonu to był tylko wypadek przy pracy. Łodzianki wzięły rewanż za niepowodzenie z wrocławiankami i rozbiły zespół prowadzony przez Mateusza Żarczyńskiego w trzech setach.

Idealny prezent na święta dla kibiców Grot Budowlanych Łódź

Początek spotkania wskazywał raczej na kolejną trudną przeprawę Grot Budowlanych z zespołem #VolleyWrocław. To zawodniczki z Dolnego Śląska lepiej weszły w mecz i prowadziły i po nieudanym ataku Julii Szczurowskiej i trzech punktach zdobytych z rzędu, prowadziły 9:6. Łodzianki były osłabione brakiem Anny Lewandowskiej i Zuzanny Góreckiej, ale mimo to udało im się odwrócić losy pierwszego seta. Wspomniana Julia Szczurowska zaatakowała po raz kolejny, tym razem skutecznie, a Grot Budowlani Łódź wygrali 25:20. Dla 20-latki był to czwarty punkt w tym spotkaniu.

Drugą partię ponownie lepiej zaczęły wrocławianki. Podopieczne trenera Żarczyńskiego dość długo utrzymywały skromną przewagę nad łódzkim zespołem. Po ataku Kossaniyovej #VolleyWrocław prowadził 12:10. Czeszka pomyliła się jednak dwie akcje później, a na tablicy wyników widniał już remis 12:12. Ostatecznie łodzianki wygrały dość wysoko, bo aż 25:18. Dobrze prezentowała się w drugim secie m.in. Martyna Łazowska. To właśnie rozgrywająca zdobyła decydujący punkt w drugiej odsłonie.

W trzecim secie, wrocławianki trzymały się tylko do trzeciego punktu, kiedy to po udanym zakończeniu akcji przez Martę Wellną, goście prowadzili 3:2. Później grały już tylko zawodniczki z betką na piersi. Równy, wysoki poziom trzymały Szczurowska, Damaske, a na rozegraniu imponowała Martyna Łazowska. Niebiesko-biało-czerwone wyraźnie pokonały swoje rywalki, wygrywając 25:16 i cały mecz 3:0.

MVP: Martyna Łazowska

Grot Budowlani Łódź 3:0 #VolleyWrocław