Grot Budowlani Łódź kończą sezon pierwszym w historii klubu złotym setem!

Grot Budowlani Łódź kończą sezon pierwszym w historii klubu złotym setem! - Zdjęcie główne

Sport Podopieczne Błażeja Krzyształowicza zakończyły dzisiaj sezon 2020/2021, w którym nie brakowało wzlotów i upadków. Grot Budowlane zrewanżowały się BKS-owi Bostik Bielsko-Biała i wygrały na Śląsku rywalizację o 5. miejsce w TAURONLidze. Najlepszą zawodniczką tego spotkania wybrana została Zuzanna Górecka.

Łodzianki i bielszczanki w meczu pocieszenia
Obie drużyny miały za sobą porażki w ćwierćfinale. Bielszczanki przegrały obydwa mecze z ŁKS-em Commercecon Łódź, a Grot Budowlani uległy faworyzowanemu Chemikowi Police. Obu zespołom pozostał mecz o 5. miejsce w TAURONLidze. W pierwszym meczu rozgrywanym w łódzkiej Sport Arenie, łodzianki przegrały z siatkarkami prowadzonymi przez Bartłomieja Piekarczyka 1:3. Najlepsza na boisku była wówczas Karolina Drużkowska.

Ostatni mecz w sezonie zakończył atalną serię Grot Budowlanych Łódź
Rewanż był ostatnią szansą dla łodzianek na zakończenie tej kampanii z twarzą. Grot Budowlani byli bowiem po ośmiu porażkach z rzędu w lidze. Determinację w łódzkiej drużynie było widać od samego początku. Budowlane po nieudanym ataku Magdaleny Świrad prowadziły już 10:4. Goście kontynuowały dobrą grę do samego końca pierwszego seta i po zdobytym punkcie przez Weronikę Centkę wygrały wysoko 25:16.

Druga partia była już dużo bardziej wyrównana. Łodzianki długo nie mogły oderwać się od rywalek, które po zablokowaniu Zuzanny Góreckiej doprowadziły do remisu 16:16. W końcówce dała o sobie znać Veronica Jones-Perry. Punkt z zagrywki dołożyła także Monika Fedusio i Budowlane prowadziły już 22:20. Podłamane bielszczanki nie zdołały odwrócić losów seta i po dwóch punktach Góreckiej i kolejnym zdobytym przez Fedusio, goście wygrali 25:21 i podwyższyli prowadzenie.

Polecamy: Pływanie: Młody łodzianin z ogromną szansą na udział w Igrzyskach Olimpijskich! „Nie pojadę tam tylko po to, żeby pojechać”
Trzeci set lepiej zaczęły gospodynie, które po zepsutej zagrywce przez Małgorzatę Lisiak prowadziły 13:11. W mgnieniu oka jednak na prowadzenie wysunęły się łodzianki. Veronica Jones-Perry po swoim ataku dała swojej drużynie prowadzenie 18:14. Decydujący atak po bardzo długiej wymianie wyprowadziła znów Ameryanka. Łodzianki wygrały 25:21 i cały mecz 3:0.

Nie był to jednak koniec rywalizacji. W ogólnym rozrachunku było 1:1. Przypominamy, że pierwszy mecz w Sport Arenie wygrały siatkarki trenera Piekarczyka. Do wyłonienia zwycięzcy, dla którego nagrodą będzie 5. miejsce potrzebny był zatem złoty set. Tam obyło się jednak bez niespodzianki. Dobrą grę kontynuowały Grot Budowlane, które zwyciężyły 15:12.

Oczekiwania łodzianek wyższe niż możliwości?
Podopieczne Błażeja Krzyształowicza zakończyły fatalną serię ośmiu porażek z rzędu w TAURONLidze i w ostatnim spotkaniu tego sezonu wygrały z BKS-em 3:0 i pierwszy w historii klubu złoty set 15:12. Grot Budowlani Łódź kończą więc sezon 2020/2021 na 5. miejscu. Apetyty były znacznie większe, ale być może dla tej młodej drużyny będzie to dobre przetarcie przed następnymi rozgrywkami.

MVP: Zuzanna Górecka

BKS Bostik Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź 0:3* (16:25, 21:25, 21:25)
*Złoty set wygrany przez Grot Budowlanych Łódź 15:12

BKS Bostik Bielsko-Biała: Świrad, Szlagowska, Orvošová, Gajewska, Drużkowska, Kossanyiova
Grot Budowlani Łódź: Górecka, Jones-Perry, Centka, Lisiak, Fedusio, Nowicka