Grot Budowlani Łódź na podium turnieju PreZero Grand Prix!

Grot Budowlani Łódź na podium turnieju PreZero Grand Prix! - Zdjęcie główne

Sport Siatkarki Błażeja Krzyształowicza w pierwszej edycji PreZero Grand Prix zajęły trzecie miejsce po zwycięstwie nad Eneą PTPS Piłą 2:0. Z dobrej strony pokazały się nowe zawodniczki łódzkiego klubu.

Grot Budowlani Łódź pojechali do Gdańska na turniej finałowy siatkówki plażowej z zasadami halowymi, po udanej fazie grupowej, w której zajęły pierwsze miejsce. Łodzianki w grupie okazały się lepsze od #Volley Wrocław, Energi MKS Kalisz oraz SAN-Pajda Jarosław.

W drugiej grupie pierwsze miejsce zajęłą Enea PTPS Piła, a zaraz za pilankami uplasowały się zawodniczki KS Pałacu Bydgoszcz.

Było zatem jasne, że nad Bałtykiem Budowlane zmierzą się w półfinałowym starciu z rywalkami z Bydgoszczy. Łodziankom nie udało się jednak sprostać zadaniu i musiały uznać wyższość przeciwniczek, które wygrały 2:0.

W meczu o trzecie miejsce Grot Budowlani Łódź stanęli naprzeciwko siatkarkom z Piły. W tym spotkaniu łodzianki pokazały potencjał jaki w nich drzemię i pokonały pilanki 2:0.

W całym turnieju triumfowały pogromczynie Budowlanych, KS Pałac Bydgoszcz, który w finale uporał się z #Volley Wrocław 2:0.

Błażej Krzyształowicz na finałowy turniej w Gdańsku wytypował zupełnie inny skład, niż ten, który walczył w fazie grupowej. Oliwię Michalak, Kornelię Moskwę, Ewelinę Tobiasz i Annę Lewandowską zastąpiły wracające ze zgrupowania reprezentacji: Maria Stenzel, Zuzanna Górecka, Paulina Damaske i Monika Fedusio. Z rywalizacji w Krakowie zostały jedynie wspomagające zespół Błażeja Krzyształowicza Jagoda Gruszczyńska i Kinga Legieta.

Półfinał: Grot Budowlani Łódź - KS Pałac Bydgoszcz 0:2 (24:26, 22:25)
Mecz o 3 miejsce: Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 0:2 (21:25, 22:25)