Grot Budowlani Łódź odprawiają z kwitkiem zespół z Kalisza

Sport Podopieczne Jakuba Głuszaka zanotowały dzisiaj trzecie zwycięstwo w szóstym spotkaniu tego sezonu TAURONLigi. Po wysokiej porażce z Radomką, Budowlane poprawiły sobie nastroję pokonując w trzech setach Energa MKS Kalisz.

Zacząć regularnie punktować po średnim starcie w TAURONLidze

Grot Budowlani Łódź średnio weszli w sezon. Podopieczne Jakuba Głuszaka w pięciu meczach zdołały zgromadzić jedynie 7 punktów i przegrały nawet z przedostatnim w tabeli Volleyem Wrocław, dla którego było to jedyne zwycięstwo w lidze do tej pory. Łodzianki chciały zacząć regularnie punktować i miały zacząć od meczu z Energa MKS-em Kalisz w łódzkiej Sport Arenie.

Pierwsze dwa sety przebiegły po myśli gospodyń, mimo że w partii otwierającej Budowlane napotkały sporo problemów, zwłaszcza na początku, kiedy przegrywały z kaliszankami już 1:6. Z czasem dobra dyspozycja Moniki Fedusio i Pauliny Damaske sprawiła, że łodzianki odzyskały kontrolę nad spotkniem i zasłużenie wygrały 25:22. Pierwszego seta udanym blokiem zakończyła Martyna Łazowska.

Kolejna część gry to trochę spokojniejsze zawody w wykonaniu Grot Budowlanych Łódź, które od samego początku grały swoją siatkówkę. Ręki nie zwalniała Monika Fedusio. Właśnie po jej ataku gospodynie prowadziły 13:8, a dla samej 21-latki był to już 10 punkt tego wieczora. Przyjezdne starały się wrócić do gry, ale dobrze dysponowane zawodniczki z betką na piersi nie pozwoliły im na to. Seta udanym atakiem zakończyła Paulina Damaske. 25:22 i 2:0 w setach dla Grot Budowlanych Łódź.

Trzecia partia zaczęła się bliźniaczo podobnie do tej pierwszej. Kaliszanki prowadziły 5:1, a siatkarki z Łodzi musiały wspiąć się na wyżyny, żeby odrobić straty. Udało im się to znacznie szybciej, bo po błędzie Eweliny Żurowskiej na tablicy wyników mieliśmy już remis 6:6. W dobrej dyspozycji była tego dnia zdecydowanie Damaske. To po jej ataku Budowlane zbudowały sobie spokojną przewagę 13:9. Tym razem jednak kaliszanki nie zwlekały i do razu zaczęły odrabianie strat. Punkt Aleksandry Cygan i w Sport Arenie mieliśmy już remis 16:16. Energa MKS nie odpuszczał, bo wiedział, że porażka w tej partii wiąże się z gładką przegraną w całym spotkaniu. Na nieszczęście dla gości, świetne zawody rozgrywała trójka Damaske-Szczurowska-Fedusio i w dużej mierze, dzięki ich zdobyczom punktowym Grot Budowlani Łódź wygrali 25:21 i cały mecz 3:0.

Grot Budowlani Łódź młodzieżą stoją

Wracając do wątku młodzieży w łódzkim zespole. 20-letnia Damaske zakończyła zawody z 12 punktami, jej rówieśniczka. Julia Szczurowska ku uciesze fanów znów błysnęła tak, jak robiła to na samym początku sezonu i w trakcie okresu przygotowawczego i zapisała na swoim koncie 11 oczek Kończąca za tydzień 21 lat. Najlepiej punktującą siatkarką w pojedynku z Energa MKS-em Kalisz została jednak kończąca za tydzień 22 lata, Monika Fedusio. Przyjmująca może pochwalić się 15-punktową zdobyczą.

Najlepszą zawodniczką tego meczu nie została natomiast żadna z wyżej wymienionej trójki. Statuetką dla MVP tego spotkania odebrała rozgrywająca Grot Budowlanych Łódź, 19-letnia Martyna Łazowska. Zdobyła ona co prawda o wiele mniej punktów niż koleżanki, bo tylko trzy, ale wiemy, że ona na boisku ma inne zadania. Dobre wyniki punktowe Szczurowskiej, Fedusio i Damaske były w dużej mierze zależne od dobrze dogrywanych piłek właśnie od Łazowskiej.

MVP: Martyna Łazowska

Grot Budowlani Łódź 3:0 Energa MKS Kalisz