Grot Budowlani Łódź przegrywają w finale Pucharu Polski. Chemik Police obronił tytuł sprzed roku - Zdjęcie główne

Sport Łódzkie siatkarki prowadzone przez Błażeja Krzyształowicza po wczorajszym efektownym zwycięstwie nad Radomką dziś musiały uznać wyższość rywalek. Grot Budowlani Łódź przegrali finał Pucahru Polski w Nysie 1:3. Najlepszą zawodniczką została przyjmująca Chemika, Natalia Mędrzyk.

Grot Budowlani Łódź w świetnym stylu wyeliminowali rywalki w półfinale Pucharu Polski
W sobotę 20 lutego Grot Budowlani Łódź mierzyli się z Radomką Radom, z którą na początku stycznia przegrali 1:3 w ramach TAURONLigi. Wczoraj w bardzo efektownym stylu łodzianki wzięły rewanż na ekipie z Radomia i w półfinale Pucharu Polski siatkarki z betką na piersi wygrały w trzech setach. Dzień później podopieczne Błażeja Krzyształowicza zmierzyły się w finale Pucharu Polski z Grupa Azoty Chemikiem Police, który w półfinale rozprawił się z inną łódzką drużyną, ŁKS-em Commercecon Łódź.

Chemik Police za silny dla łódzkiej drużyny
W pierwszym secie obie drużyny nie pozwalały uciec rywalkom. Dobra postawa w bloku i skuteczne ataki Olgi Strantzali dały Chemikowi przewagę 14:11. Grot Budowlani Łódź starty odrobili z nawiązką i pierwszego seta wygrali 25:23 po ataku Moniki Fedusio.

Drugi set zaczął się od znacznej przewagi mistrzyń Polski. Chemik prowadził 7:3, ale z każdą kolejną akcją do gry wracały łodzianki, które prowadziły później 18:16. Po przerwie, o którą poprosił szkoleniowiec policzanek, jego zespół zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Chemik Police wygrał 25:21 i doprowadził do remisu 1:1.

W trzecim secie rozpędzone mistrzynie nie dały większych szans Grot Budowlanym Łódź. Obrończynie tytułu wypracowały sobie wysoką przewagę już na samym początku, której nie oddały juz do końca. Ostatecznie dzięki skutecznej grze m.in. byłej Budowlanej, Jovany Brakocević-Canzian, zespół z Polic wygrał wysoko 25:18 i prowadził już 2:1.

Czwarta partia okazała się być ostatnią. Chemik Police poszedł za ciosem i zademonstrował swoją siłę znów wysoko ogrywając bezradną drużynę Błażeja Krzyształowicza. Mimo prób i chęci Veroniki Jones-Perry, czy Anny Lewandowskiej zespół z Łodzi nie zdołał zagrozić bezapelacyjnie lepszej drużynie tego dnia. Grupa Azoty Chemik Police wygrał 25:18 i w całym finale to mistrzynie Polski triumfowały 3:1 i obroniły tytuł sprzed roku, kiedy w finale pokonały Developres SkyRes Rzeszów.

MVP: Natalia Mędrzyk

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:18)