Grot Budowlani Łódź remisują w sparingu

Grot Budowlani Łódź remisują w sparingu - Zdjęcie główne

SportBłażej Krzyształowicz postanowił sprawdzić formę swoich podopiecznych po przerwie świąteczno-noworocznej. Mecz kontrolny między Budowlanymi, a Energą MKS Kalisz zakończył się nietypowym dla siatkówki wynikiem 2:2.

W sobotnie popołudnie Grot Budowlani Łódź podejmowali w Sport Arenie zespół z Kalisza w ramach sparingu, który miał pomóc przygotować się obu drużynom do pierwszego meczu ligowego. Spotkanie testowe zakończyło się remisem 2:2.

Pierwszego seta wygrały gospodynie 25:20 jednak dwie następne partie padły łupem przyjezdnych, które wygrały odpowiednio 25:21 i 26:24. Czwartą i ostatnią odsłonę znów zapisały na swoje konto Budowlane zwyciężając pewnie 25:19.

To nie wynik był jednak najważniejszy dla sztabów szkoleniowych obydwu zespołów tego dnia. Zawodniczki po przerwie spowodowanej świętami musiały wrócić do odpowiedniego rytmu, który ma dać pewność siebie i pozwolić przećwiczyć trenerom różne warianty gry przed zbliżającym się wielkimi krokami pierwszym meczem Ligi Siatkówki Kobiet w 2020 roku.

Prawdziwy sprawdzian dla siatkarek trenera Krzyształowicza nadejdzie już 18 stycznia kiedy powalczyć o ligowe punkty do Łodzi przyjedzie zespół Wisły Warszawa.

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 2:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:19)