Grot Budowlani Łódź szukali zwycięstwa po porażce w pierwszym meczu

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Grot Budowlani Łódź szukali zwycięstwa po porażce w pierwszym meczu - Zdjęcie główne

Grot Budowlani Łódź notują drugą porażkę z rzędu | foto Michał Pietrzak

Sport Zawodniczki Grot Budowlanych Łódź szukali zwycięstwa w TAURONLidze. W poniedziałek łodzianki uległy na parkiecie w Sport Arenie 0:3 E. Leclerc Moya Radomce Radom. Teraz niebiesko-biało-czerwone szukali zwycięstwa w starciu z BKS-em Bostik Bielsko-Biała, który uległ na początek zmagań w obecnej kampanii Energa MKS-em Kalisz.

Grot Budowlani Łódź grali szukali wygranej w TAURONLidze

Pierwszy set dał nam mnóstwo emocji. Zaczęło się od wysokiego prowadzenia bielszczanek 5:0. Budowlanym udało się odpowiedzieć na to udanym atakiem Moniki Fedusio. Ta sama zawodniczka wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 8:7. Wydawało się, ze łodzianki złapały swój rytm i pewnie zmierzają po zwycięstwo. Po nieudanym ataku Ceaser Grot Budowlani prowadzili już 18:14, ale do gry w świetnym stylu wrócił BKS Bostik Bielsko-Biała. Gra w końcówce seta toczyła się na przewagi, a zakończyła ją skutecznym blokiem Dominika Pierzchała, która powstrzymała Dominikę Sobolską-Tarasovą.

Po przegranej 24:26 w pierwszej partii, łodziankom zależało na wygraniu pierwszego seta w tym sezonie TAURONLigi, ale podopieczne trenera Biernata znów zaczęły od wysokiego debetu. Po nieudanej próbie obrony Martyny Łazowskiej niebiesko-biało-czerwone przegrywały 0:4. Ta sama sztuka nie udała się Julii Kąkol, a gospodynie wygrywały już 13:6. Przyjezdnym nie udało się już wrócić do gry, a Paulina Damaske i spółka wygrały 25:17.

Początek trzeciej odsłony tego widowiska nie zwiastował nagłego zwrotu akcji. Pierzchała ponownie pokazała się w bloku, zatrzymując zapędy Małgorzaty Lisiak. Na tablicy wyników mieliśmy wówczas 5:1 dla BKS-u. Po asie serwisowym Julii Nowickiem przewaga gospodyń w Hali Pod Dębowcem wzrosła do 7 punktów. Niebiesko-biało-czerwonym ciężko było wrócić już do równej walki i ostatecznie Grot Budowlani Łódź ponieśli drugą porażkę z rzędu.

BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 Grot Budowlani Łódź