Grot Budowlani Łódź urywają punkt wicemistrzyniom Polski

Sport Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokazały serce do walki, ale doświadczenie rzeszowskiej drużyny okazało się kluczowe. Po pięciosetowym boju Developres Bella Dolina Rzeszów uporał się z łódzkimi siatkarkami. Oprócz porażki drużyny z Łodzi, kolejną przykrą informacją jest niedyspozycja Katarzyny Wenerskiej. Siatkarka gości zasłabła w czwartym secie, a nagrodę MVP, którą zdobyła, w jej imieniu odebrała Jelena Blagojević.

Dwie wielkie nieobecnne po łódzkiej stronie

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przystępowały do tego pojedynku bez kontuzjowanej od dłuższego czasu Zuzanny Góreckiej i Justyny Łysiak, która narzeka na dyskomfort w okolicy mięśnia dwugłowego uda. Zastępowała ją 19-letnia Daria Skomorowska.

Ambicja nie wystarczyła. Rzeszowska drużyna lepsza po tie-breaku

Pierwszy set przyniósł nam bardzo wyrównaną grę z obydwu stron. Przez większą część gry Budowlane nie odpuszczały faworyzowanym przeciwniczkom. Zmieniło się to przy stanie 20:19 dla gości i zagrywce Magdaleny Jurczyk. Łodzianki nie były sobie w stanie poradzić w tym ustawieniu, a przyjezdne uciekły z wynikiem. Developres wygrał pierwszą, naznaczoną sporą liczbą błędów indywidualnych, partię 25:22.

Druga odsłona spotkania zaczęła się bardzo podobnie do tej pierwszej. Obserwowaliśmy grę punkt za punkt, z tym, że tym razem z wynikiem w pewnym momencie odjechały gospodynie za sprawą punktów zdobywanych przez Paulinę Damske i Monikę Fedusio. Trener Antiga starał się ratować sytuację, wpuszczając chociażby byłą siatkarkę ŁKS-u, Anę Kalandadze. To jednak niewiele dało. Grot Budowlani Łódź wygrali 25:19 i wyrównali stan meczu.

W kolejnym secie dużo szybciej swoje granie zaczęły rzeszowianki. Przy stanie 11:7 dla gości, Jakub Głuszak poprosił o czas już drugi raz i nie omieszkał skrytykować Martyny Łazowskiej za to, że ta nie wykonywała na boisku poleceń trenera. Łodzianki nie były w stanie nawiązać walki z wicemistrzyniami Polski. Nie pomagała także Ana Cleger, która miała ogromne problemy z kończeniem ataków. W końcówce seta trener Głuszak wpuścił w jej miejsce Julię Szczurowską. 20-letnia atakująca weszła już jednak przy stanie 20:12 dla drużyny z Podkarpacia, więc nietrudno się domyślić, że strat nie udało się już odrobić, mimo że gospodynie ambitnie odrabiały straty. Developres wygrał jednak 25:19.

Kolejna partia także przyniosła sporo emocji i co najważniejsza stała na równym poziomie. Z początku co prawda było trochę sennie, ale później zawodniczki grały jak z nut. Grot Budowlane Łódź wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, ale wtedy straciły koncentrację w przyjęciu, o której później wspominał trener Głuszak podczas jednej z przerw technicznych. Przy stanie 20:18 dla Budowlanych, łodzianki wygrały bardzo długą wymianę, a to wszystko za sprawą odrodzonej Cleger. Kubanka postawiła skuteczny blok i podniosła morale swojej ekipy, sama stając się liderką łódzkiej drużyny w czwartej partii. Ostatecznie Grot Budowlani Łódź wygrali 25:21 i czekał nas tie-break. Z informacji pozasportowych, zawodniczka z Rzeszowa, Katarzyna Wenerska w pewnym momencie czwartej partii źle się poczuła i dostała zawrotów głowy. Poza boiskiem już siatkarka Developresu była opatrywana przez ratowników medycznych.

Wracając do emocji siatkarskich, decydującego seta lepiej zaczęły przyjezdne. Rzeszowianki po autowej zagrywce Centki prowadziły 8:6. Po zmianie stron o przerwę musiał poprosić Stephane Antiga, bowiem łodzianki za sprawą skutecznego bloku Any Cleger doprowadziły do remisu 8:8 i były na fali wznoszącej. Sytuacja dynamicznie się zmieniała i już dwie akcje później, wicemistrzynie kraju wróciły do dwupunktowego prowadzenia, a o czas prosił Jakub Głuszak. Na niewiele się to jednak zdało, bo kolejne dwie piłki także padły łupem przyjezdnych.

Najlepszą siatkarką spotkania została wybrana Katarzyna Wenerska, w imieniu której statuetkę odebrała Jelena Blagojević. Po łódzkiej stronie bardzo dobrze spisała się w późniejszej fazie meczu Ana Cleger. Kubanka zdobyła 25 punktów, ale mogła zapisać na swoim koncie zdecydowanie więcej oczek.

MVP: Katarzyna Wenerska

Grot Budowlani Łódź 2:3  Developres Bella Dolina Rzeszów