Grot Budowlani Łódź zaczynają od zwycięstwa! Pewna wygrana łódzkich siatkarek

Grot Budowlani Łódź zaczynają od zwycięstwa! Pewna wygrana łódzkich siatkarek - Zdjęcie główne

Sport Grot Budowlani Łódź udanie rozpoczęli zmagania w nowym sezonie TAURONLigi. Siatkarki prowadzone przez trenera Jakuba Głuszaka po bardzo dobrym spotkaniu wygrały w trzech setach z Jokerem Świecie. Najlepszą zawodniczką pierwszego meczu łódzkiej ekipy w sezonie 2021/2022 została Zuzanna Górecka.

Kolejny pojedynek obydwu ekip na tym etapie sezonu

Jest to drugi mecz obydwu ekip na tak wczesnym etapie sezonu. Przypomnijmy, że przed rokiem Joker Świecie jako bieniaminek przyjechał do łódzkiej Sport Areny na mecz z Grot Budowlanymi Łódź i nieoczekiwanie zanotował wówczas pewne zwycięstwo 3:1. Dzisiaj zupełnie nowa ekipa niebiesko-biało-czerwonych miała na ten mecz zupełnie inny pomysł.

Świetna gra w pierwszych dwóch setach i ogromna wola walki w trzeciej partii Grot Budowlanych Łódź

Pierwszy punkt w nowym sezonie z udziałem Grot Budowlanych Łodź padł łupem Sikorskiej z Jokera Świecie. Początek spotkania zdecydowanie należał do gości ze Świecia. Siatkarki Jokera bardzo przytomnie grały wyblokiem, a Budowlane dodatkowo popełniały błędy w ataku, co przełożyło się na wysokie prowadzenie przyjezdnych 4:1. Dopiero wtedy łodzianki zaczęły grać swoją siatkówkę i przy stanie 4:5 Budowlane wygrały bardzo ważną, długą wymianę i w Sport Arenie mieliśmy remis 5:5. Oprócz pierwszych piłek w tym spotkaniu, podopieczne Jakuba Głuszaka problemy napotkały w samej końcówce. Gdy wydawało się, że gospodynie pewnie zmierzają po zwycięstwo, od stanu 22:16 dla Budowlanych, zrobiło się już tylko 23:21. Niemoc przełamała w końcu Julia Szczurowska, a Grot Budowlani Łódź wygrali 25:21.

Łodzianki nakręcone triumfem w pierwszym secie, znakomicie weszły w partię numer dwa. Szkoleniowiec gości przy stanie 0:4 musiał poprosić o czas dla swojego zespołu. Zawodniczki ze Świecia starały się wrócić do rywalizacji, ale utrudniała im to jak mogła chociażby Martyna Łazowska, dla której był to debiut w spotkaniu o punkty z betką na piersi. Swoje na zagywce dokładała także Monika Fedusio i Zuzanna Górecka, a w ataku wciąż błyszczała Szczurowska. W drugim secie Joker Świecie miał sporo problemów z grą łódzkiego bloku oraz zagrywką. Ostatecznie siatkarki niebiesko-biało-czerwonych wygrały bardzo wysoko 25:16 i w całym meczu prowadziły juz 2:0.

W trzecim secie łodzianki prowadziły już 9:4, ale wtedy imponujący zryw zanotowały przyjezdne, które wygrały pięć kolejnych piłkek i doprowadziły do remisu, a później wyszły nawet na prowadzenie 13:10. Był to najgorszy moment Grot Budowlanych w tym spotkaniu. Podopiecznym trenera Głuszaka długo zajęła pogoń za rywalkami, ale w końcu po efektownym ataku Julii Szczurowskiej na tablicy wyników mieliśmy remis 19:19. Po bardzo emocjonującej końcówce i świetnym widowisku z obydwu stron, z kolejnego zwycięstwa cieszyły się zawodniczki Grot Budowlanych Łódź. 25:23 - takim wynikiem skończył się ostatni set.

Grot Budowlani Łódź - Joker Świecie 3:0 (25:21, 25:16, 25:23)

MVP: Zuzanna Górecka

Budowlani: Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Skomorowska, Łysiak, Pelczarska, Damaske, Szczurowska

Joker: Gawlak, Wystela, Michalewicz, Kubacka, Twardowska, Nowak, Luisa Oliveira, Skrzypkowska, Sikorska, Zaborowska, Rachkovska, Jagła