Grot Budowlani przegrywają pierwszy sparing

Grot Budowlani przegrywają pierwszy sparing - Zdjęcie główne

Sport Meczem z Energą MKS Kalisz podopieczne Błażeja Krzyształowicza zaczęły serię meczów sparingów przygotowujących drużynę do startu sezonu ligowego. W pierwszym pojedunku kaliszanki po pięciosetowym meczu okazały się lepsze od łódzkich siatkarek.

Grot Budowlani Łódź udali się do Kalisza na mecz kontrolny, który był pierwszym z czterech sparingów, w których Błażej Krzszyształowicz i jego siatkarki będą szlifować formę na ligowe zmagania.

Kaliszanki pokonały w piątkowy wieczór Grot Budowlane 3:2. Najwięcej punktów w ekipie łodzianek zdobyły Monika Fedusio, która zaliczyła 18 oczek, Zuzanna Górecka z 14 punktami i Amerykanka, Veronica Jones-Perry, która zdobyła 12 punktów.

Gdyby trzymać się sztywno zasad z gry o punkty to zespół gospodarzy wygrałby to spotkanie 3:1, ale z racji tego, że było to spotkanie sparingowe to po trzecim wygranym secie przez kaliszanki, obie drużyn zdecydowały się rozegrać jeszcze jednego seta, w którym lepsze okazały się Budowlane.

29 sierpnia to Energa MKS Kalisz przyjedzie do łódzkiej Sport Areny, żeby rozegrać drugi mecz między obydwoma zespołami. Może tym razem to łodzianki okażą się lepsze?

Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:15, 26:24, 25:27, 25:17, 21:25)