Gryf rozbity przy Piłsudskiego! Widzew wysoko ogrywa outsidera ligi

Gryf rozbity przy Piłsudskiego! Widzew wysoko ogrywa outsidera ligi - Zdjęcie główne

Sport W ramach 18. kolejki II ligi Widzew Łódź pewnie pokonał Gryfa Wejherowo 4:0 (1:0), choć na pierwszą bramkę musieliśmy sporo poczekać. Ostatecznie łodzianie pewnie wygrali, a gości pogrążyło trzech muszkieterów i D’Artagnan trzech napastników i Daniel Tanżyna.

W pierwszej części spotkania Widzew zdecydowanie przeważał w posiadaniu piłki i kreowaniu akcji, ale niewiele z nich kończyło się strzałem na bramkę Ferry. W 18. minucie w polu karnym Gryfa faulowany był Przemysław Kita, a sędzia wskazał na punkt 11. metra i gdy wydawało się, że Widzew w końcu zdobędzie bramkę, to po raz pierwszy w sezonie Robak nie wykorzystał rzutu karnego! Uderzenie w środek bramki kapitana łodzian nogami obronił Ferra. W kolejnych minutach gospodarze bili głową w mur, a goście bronili się prawie całym zespołem, sporadycznie wyprowadzając jakąś kontrę.

W samej końcówce, gdy wszyscy zdawali się już czekać na gwizdek sędziego kończący pierwszą połowę, po rzucie rożnym po raz kolejny w polu karnym sfaulowany został Kita! Tym razem Robak nie pomylił się, choć piłka wpadła do siatki dopiero po odbiciu się od słupka! Zaraz po tym golu sędzia zaprosił piłkarzy do szatni.

W drugiej połowie defensywa Gryfa zaczęła coraz bardziej pękać i przeciekać. Najpierw bierność obrońców wykorzystał w 53. minucie Tanżyna, który pięknym strzałem z 18. metra pokonał Ferrę, a 7 minut później Wolsztyński dostał piłkę od Możdżenia w pole karne i strzałem z ostrego kąta podwyższył prowadzenie łodzian. Gryf zdołał odpowiedzieć groźnie tylko w raz, kiedy Gęsior stanął oko w oko z Pawłowskim, ale pomocnik gości przegrał ten pojedynek. Na 7 minut przed końcem, kolejną bramkę dla Widzewa dorzucił Kita, dobrze wykorzystując podanie Pięczka i głową kierując piłkę do siatki.

Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, a po tym zwycięstwie Widzew może spokojnie czekać na wyniki spotkań swoich bezpośrednich rywali.

Widzew Łódź – Gryf Wejherowo 4:0 (1:0)