Reklama

Reklama

Hotelowe obostrzenia jednak nie dla sportowców. Zawodnicy i ich trenerzy mogą spać spokojnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Hotelowe obostrzenia jednak nie dla sportowców. Zawodnicy i ich trenerzy mogą spać spokojnie - Zdjęcie główne

Hotelowe obostrzenia jednak nie dla sportowców. Zawodnicy i ich trenerzy mogą spać spokojnie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 28 grudnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które obejmowało m.in. zakaz podróży do hoteli. Zakaz początkowo obejmował także profesjonalne drużyny sportowe, ale w ostatecznym tekście rozporządzenia sportowcy i ich trenerzy nadal będą mogli korzystać z bazy hotelowej. 

Reklama

21 grudnia Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie dodatkowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, które obowiązywać będzie od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021.

!reklama!

Początkowo rozporządzenie wykluczało korzystania z baz hotelowych nawet przez profesjonalnych sportowców, co byłoby z pewnością sporym utrudnieniem dla tych drużyn i sportowców, których zawody będą rozgrywane nawet w trakcie lockdownu, który ma potrwać do drugiej połowy następnego miesiąca.

W tym gronie są chociażby dwa łódzkie kluby siatkarskie, czyli Grot Budowlani oraz ŁKS Commercecon. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza pierwsze spotkanie po przerwie świątecznej rozegrają 8 stycznia, czyli w okresie, który obejmuje rozporządzenie Rady Ministrów. Ełkaesianki swoje spotkanie rozegrają 3 dni po swoich rywalkach zza miedzy:

- Nikt przecież nie kwestionował faktu, że liga siatkarska oraz pozostałe rozgrywki powinny grać, lecz w pierwotnym projekcie nie było zapisów, iż baza noclegowa będzie dostępna dla graczy, sztabów szkoleniowych oraz ekip telewizyjnych. Po prostu w ferworze walki z pandemią ta sprawa początkowo umknęła - powiedział w wywiadzie dla plusliga.pl, wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki. 

Jak mówi europoseł Prawa i Sprawiedliwości po konsultacji z prezesem Polskiej Ligi Siatkówki, Arturem Popko i członkiem zarządu PLS, Wiesławem Koziełem, zaczął rozmowy z ministrami Zdrowia, Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Sportu:

- W resorcie, który opiekuje się sportem, bardzo dużą rolę w tej sprawie odegrała pani minister Anna Krupka, stając się niejako ambasadorem naszych oczekiwań i potrzeb. Kluczowe były rozmowy z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską, który pilotował w resorcie kształt rozporządzenia. Pan Minister dał się przekonać, iż umożliwienie korzystania z bazy noclegowej przez zawodowy sport jest logiczną konsekwencją wcześniejszego dopuszczenia do grania rozgrywek profesjonalnych. Cieszę się, że to wszystko zakończyło się happy endem. Mamy tutaj kolejny przykład na to, iż środowisko siatkarskie, w tym  PLS, potrafi reagować szybko i jak widać, ma dobre oraz skuteczne dojścia do czynników decyzyjnych - powiedział Ryszard Czarnecki.

Po dokonanych poprawkach 28 grudnia w życie weszło rozporządzenie zgodnie z którym, w hotelach robotniczych i hotelach dla pracowników sezonowych zakwaterowanie będą mogli uzyskać sportowcy oraz ich trenerzy:

- W tych ekstremalnie trudnych warunkach objawił się typowy dla Polaków geniusz samoorganizacji w sytuacjach kryzysowych. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, w jaki sposób radzimy sobie wspólnie z pandemią – kluby wraz z PLS-em. Potrafiliśmy doprowadzić nie tylko do startu rozgrywek, lecz mimo tylu przerw, odwołanych meczów, ciężkiej i zupełnie niezwykłej sytuacji, jestem głęboko przekonany, iż wszystkie ligi dograją sezon. To dla Polaków przykład że siatkówka, szerzej sport, wygrywa z pandemią. I to jest bardzo optymistyczne! To był, jest i będzie najdłuższy siatkarski mecz z przeciwnikiem, którego nie widać, a jednocześnie jest on dla nas najgroźniejszy, czyli z koronawirusem. To starcie trwa, lecz już teraz widać, że my tę walkę w końcu wygramy - zakończył pełen entuzjazmu wiceprezes PZPS-u. 

Źródło: TAURONLiga

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy