Igrzyska Olimpijskie. Którzy łódzcy zawodnicy mają jeszcze szanse na medal?

Igrzyska Olimpijskie. Którzy łódzcy zawodnicy mają jeszcze szanse na medal? - Zdjęcie główne

Igrzyska Olimpijskie Łódź. Którzy łódzcy zawodnicy mają jeszcze szanse na medal?

Sport Igrzyska Olimpijskie trwają w najlepsze. Za nami wiele startów łódzkich zawodników, ale sporo wydarzeń, które powinny zainteresować łodzian jeszcze przed nami. Sprawdźcie, którzy łódzcy sportowcy mają jeszcze szanse na medal olimpijski.

Jak daleko zajdą siatkarze z regionu łódzkiego?

Igrzyska Olimpijskie w stolicy Japonii potrwają do 8 sierpnia. Do tego czasu szansę na medal ze sportowców związanych z regionem łódzkim mają jeszcze m.in. siatkarze: Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz. Obaj reprezentują na codzień barwy PGE Skry Bełchatów. Nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce w grupie A i we wtorek 3 sierpnia o godzinie 14:00 zmierzą się w ćwierćfinale z Francją.

W ćwierćfinale graliby także nasi siatkarze plażowi: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl z SMS-u Łódź, ale niestety 2 sierpnia przegrali w 1/8 finału z włoską parą Paolo Nicolai/Daniele Lupo 0:2.

Zawodnik AZS-u Łódź ze złotym mealem w Tokio!

Na razie Polakom udało się zdobyć dwa medale w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeden z nich zawiesił na swojej szyi reprezentant AZS-u Łódź, Kajetan Duszyński. Pochodzący z Siemianowic zawodnik wraz ze swoją sztafetą był na ustach wszystkich Polaków po tym jak wygrali finał  w biegu 4x400 metrów. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

6 sierpnia w eliminacjach sztafety w biegu 4x400 metrów mężczyzn wystartuje ponownie Kajetan Duszyński oraz Mateusz Rzeźniczak z RKS-u Łódź.

Start w Igrzyskach Olimpijskich zalicza także łódzki pływak i tenisista

Start w Igrzyskach Olimpijskich zaliczył także pływak AZS-u Łódź, Jakub Kraska. Łodzianin odpadł jednak w eliminacjach sztafety 4x200 metrów stylem dowolnym. Jakub Kraska wraz z Kacprem Majchrzakiem, Kamilem Sieradzkim i Radosławem Kawęckim zajęli 15. miejsce. Kraska startował także w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym. Tam Polacy zajęli 6. miejsce i nie mieli szansy wystąpić w finale, chociaż byli naprawdę blisko. Do awansu zabrakło im zaledwie 0,25 sekundy.

AZS Łódź w Tokio reprezentował także tenisista Kamil Majchrzak. Polak niestety przegrał już w 1. rundzie z reprezentantem Serbii, Miomirem Kecmanoviciem.