Indywidualne Mistrzostwa Polski. Zawodnik Orła Łódź z awansem do półfinału! [ZDJĘCIA]

Sport W czwartek, 22 kwietnia w Łodzi miał miejsce jeden z ćwierćfinałów indywidualnych mistrzostw Polski w żużlu. W rywalizacji brało udział dwóch żużlowców Orła Łódź, z czego jeden wywalczył sobie miejsce w półfinale!

Łódź jednym z gospodarzy ćwierćfinałów indywidualnych mistrzostw Polski

W czwartkowe popołudnie w trzech miastach, a konkretnie w Łodzi, Rawiczu i Bydgoszczy rozpoczęła się ćwierćfinałowa walka w ramach ćwierćfinałów indywidualnych mistrzostw Polski w żużlu. W zawodach startowało dwóch zawodników Orła Łódź, Norbert Kościuch i Piotr Pióro.

Początek zawodów do młodego zawodnika Motoru Lublin, Dawida Kubery, który wygrał swoje pierwsze dwa starty. Dopiero w trzecim pokonał go łódzki zawodnik, Norbert Kościuch, który w swoich dwóch pierwszych biegach zajmował dwukrotnie drugie miejsce.

Drugi z łódzkich zawodników, Piotr Pióro swoje pierwsze dwa stary kończył odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu. W kolejnych fazach niestety nie było lepiej. W następnych trzech biegach Piotr Pióro dwukrotnie kończył na czwartymi miejscu i raz na trzecim. W klasyfikacji końcowej 22-latek zajął 14. lokatę i nie zakwalifikował się do dalszego etapu.

Inaczej sytuacja wyglądała u Norberta Kościucha. Zawodnik, który 28 kwietnia skończy 37 lat po zwycięstwie w 9. biegu wygrał raz jeszcze w starcie numer 13, a w swoim ostatnim biegu dzisiejszego dnia przyjechał na drugiej pozycji ustępując jedynie Rafałowi Karczmarzowi z ekipy Moje Bermudy Stal Gorzów.

Kościuch ostatecznie zajął drugie miejsce przed Dawidem Kuberą i zakwalifikował się do półfinału indywidualnych mistrzostw Polski. Zwyciężył w Łodzi zawodnik Fogo Unii Leszno, Piotr Pawlicki.

Polecamy: Najwyżej wyceniani zawodnicy łódzkich klubów. Kto ma bardziej wartościową kadrę? Widzew Łódź czy ŁKS?