Reklama

Reklama

Jakie są szanse na kontynuowanie rozgrywek II ligi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jakie są szanse na kontynuowanie rozgrywek II ligi? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W wypowiedzi dla oficjalnej strony Widzewa Łódź prezes klubu, Martyna Pajączek, przypomniała, że decyzja PZPN-u dotyczy odwołania tylko 23. kolejki II ligi. Czy jest więc możliwość, aby kontynuować rozgrywki jeszcze w marcu?

Reklama

O tym, że ta decyzja dotyczy jedynie najbliższej kolejki informowaliśmy TUTAJ. Prezes Martyna Pajączek podkreśla, że klub jest w gotowy na różne możliwości, jednak przede wszystkim chce zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników.

 - Zarówna decyzja Wojewody Łódzkiego odnośnie rozgrywania meczu ze Skrą bez udziału publiczności, jak i decyzja PZPN o odwołaniu 23. kolejki II ligi, w kontekście Widzewa ograniczają się jedynie do najbliższego spotkania. Odnośnie terminów rozegrania kolejnych meczów decyzje nie zapadły, więc musimy być gotowi na każde rozwiązanie, w pierwszej kolejności mając na uwadze zdrowie naszych pracowników – informuje prezes Widzewa.

Zarząd Widzewa już od kilku dni podejmuje działania, mające na celu maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo zarówno piłkarzy jak i innych pracowników klubu.

 - O powadze sytuacji i bezpieczeństwie nas wszystkich rozmawiam z drużyną i sztabem szkoleniowym, który bardzo odpowiedzialnie podszedł do sprawy, zapewniając w szatni warunki sanitarne, umożliwiające zawodnikom właściwe dbanie o higienę osobistą. Już w środę zawiesiliśmy działalność Akademii Widzewa, a pracownikom administracyjnym zaleciliśmy pracę zdalną. Wystosowaliśmy też odpowiednie komunikaty i apele do kibiców i całego środowiska, by nie narażać ich na niepotrzebne ryzyko, ale też zwiększyć świadomość dotyczącą niebezpieczeństwa, w jakim się wszyscy znaleźliśmy - zaznacza prezes.

Czy mimo tych działań są jednak jakiekolwiek szanse na kontynuowanie rozgrywek? Dopóki nie zapadną żadne konkretne decyzje, drużyna Widzewa musi pozostawać w gotowości i trenować na ewentualność rozegrania kolejnych spotkań.

 - Klub musi dalej funkcjonować, ale w takiej formie, by jak najmniej narażać na zakażenie koronawirusem jego pracowników, w tym przede wszystkim piłkarzy i sztab szkoleniowy. Zdajemy sobie sprawę, że zarażenie jednostki może mieć poważne konsekwencje dla całej grupy, a w konsekwencji również dla dalszej rywalizacji ligowej. Drużyna do czasu dalszych decyzji musi jednak trenować. Do spraw dotyczących zdrowia i życia podchodzimy bardzo poważnie. Jesteśmy świadomi zagrożenia, dlatego dokładamy wszelkich starań, by chronić naszych piłkarzy przed jakimikolwiek kontaktami zewnętrznymi, a w klubie zapewnić im odpowiednie warunki sanitarne - podkreśla Martyna Pajączek.

Wydaje się jednak, że w świetle niedawnych decyzji podejmowany przez rząd, m.in. zamknięcia granic kraju w nocy z 14 na 15 marca (o tym więcej TUTAJ) i ciągłych apeli, aby nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne, decyzja o zawieszeniu rozgrywek II ligi przynajmniej do końca marca jest kwestią dni, jeśli nie godzin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy