Janowicz wrócił i wygrał!

Janowicz wrócił i wygrał! - Zdjęcie główne

SportTo było dla "Jerzyka" pierwsze starcie o stawkę od listopada 2017 roku, kiegdy walczył w challengerze w Bratysławie i skreczował w spotkaniu z Michaiłem Kukuszkinem.

"Jerzyk" wygrał po 811 dniach!

Jerzy Janowicz mógł poczuć smak zwycięstwa po tak długiej przerwie. Warto było czekać! Jednak, to dopiero początek. Kiedy skreczował w Bratysławie, trudno było przypuszczać, że rozbrat z tenisem potrwa tak długo.

Na początku była nadzieja, ale potem pojawiły się kolejne problemy z kolanami, które wstrzymywały jego powrót na korty. Kilkakrotnie ogłaszał, że już jest prawie gotowy, ale powrót nie następował. W międzyczasie jeszcze poddał się operacji korygującej wadę wzroku. Wreszcie przyszedł ten dzień! Zdecydował się na grę dzięki dzikiej karcie, którą otrzymał od organizatorów turnieju w Rennes. Halowy challenger nie jest szczytem marzeń, ale to bardzo dobry turniej na przetarcie. Zwłaszcza, że Polak nie grał przez ponad dwa lata.

Janowicz jest obecnie bez rankingu, a i tak jest największą gwiazdą imprezy we Francji. Bedzie się starał szybko go odbudować, a pierwszy krok wykonał właśnie wczoraj. Jego rywalem w 1. rundzie turnieju w Rennes był sklasyfikowany przed meczem na 362. miejscu w zestawieniu ATP Tomas Machac. Czech, jak się okazało, postawił się naszemu rodakowi trudne warunki, a mecz był niezwykle zacięty. Losy pierwszego, a także drugiego seta rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. Pierwszy Polak wygrał do 3. W drugim walka po zaciętej walce triumfował Machac.

W decydującej partii to jednak Janowicz przełamał rywala i to już w pierwszym gemie, co okazało się być kluczem do sukcesu. Jerzyk sam stracił później swoje podanie, ale ostatecznie i tak był skuteczniejszy. Wygrał seta do 4 i cały mecz 2:1

W drugiej rundzie czeka na niego Francuz Constant Lestienne. Bez względu na wynik sportowy w Rennes kolejne tygodnie powrotu też z pewnością nie będą łatwe.

I Runda:  Jerzy Janowicz – Tomas Machac 7:6(3), 6:7 (4), 6:4

Warto przy okazji wspomnieć, że w turnieju singlowym w rozpoczętym właśnie Turnieju Australian Open zobaczymy troje Polaków. Ich mecze zostały przełożone z poniedziałku na wtorek.