Reklama

Reklama

Już prawie koniec rozbudowy stadionu ŁKS-u! Trwają ostatnie szlify [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Na samym początku zakładano, że koniec prac związanych z rozbudową stadionu przy Unii Lubelskiej nastąpi pod koniec roku 2022. Jednakże prace posuwały się szybciej i aktualnie trwają ostatnie roboty wykończeniowe oraz montażowe. Więcej informacji poniżej.

Reklama

Rozbudowa stadionu im. Władysława Króla w Łodzi

Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej przesłanej przez Urząd Miasta Łodzi, aktualnie kończy się rozbudowa Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla mieszczącego się przy al. Unii Lubelskiej. W tym miejscu od prawie stu lat urzęduje ŁKS. Obiekt już niedługo zostanie otwarty.

- Dobiega końca budowa stadionu miejskiego przy al. Unii. Obiekt uzyskał już odbiory straży pożarnej i Sanepidu. Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o zgodzie na użytkowanie. Zakończyły się też przeglądy techniczne wszystkich wykonanych do tej pory robót. Wykonawca obecnie realizuje ostatnie roboty wykończeniowe i montażowe wyposażenia stadionu oraz przyległego terenu. Przystąpił również do usuwania usterek zgłoszonych w trakcie przeglądów technicznych - powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Rozbudowa stadionu to kontynuacja budowy jednej trybuny, która zakończyła się w 2015 roku. Wykonawca, firma Mirbud ze Skierniewic, swoje prace rozpoczął w połowie 2019 roku. Choć zakończenie przewidywano na koniec roku 2022, prace posuwały się szybciej. Obiekt już jest wybudowany. Pojemność piłkarskiej areny to ponad 18 tysięcy miejsc. Koszt rozbudowy wynosi 129 milionów złotych.

Z przesłanego przez UMŁ oficjalnego komunikatu wiemy, że w bryle stadionu, oprócz trybun i boiska mającego wymiary 68 metrów na 105 metrów, znajdą się również powierzchnie usługowe, gastronomiczne, a także biurowe. W budynku biurowym trybuny północnej na trzech kondygnacjach przewidziano przestrzenie biurowe open space, których łączna powierzchnia wynosi 3100 metrów kwadratowych. Na parterze trybuny południowej znajdą się powierzchnie przeznaczone pod sklep, biura i muzeum, natomiast na parterze trybuny wschodniej zarezerwowano przestrzeń na restaurację. Kioski gastronomiczne staną na kondygnacji +2 trybuny wschodniej i południowej. 

Łódzka Rada Miejska w czerwcu 2021 roku ustanowiła patrona stadionu. Został nim Władysław Król. Ponadto na trybunie południowej zawisła nazwa obiektu, a pod nią wykonawca zamontował ledowy herb ŁKS-u.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy