Kiepskie zawody i zasłużona porażka ŁKS-u

Kiepskie zawody i zasłużona porażka ŁKS-u - Zdjęcie główne

SportŁódzki Klub Sportowy przegrał drugie spotkanie z rzędu. Tym razem na własnym obiekcie z łodzianami rozprawił się Śląsk Wrocław wygrywając 1:0. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w pierwszej połowie gry.

Początek spotkania należał do Śląska, który dłużej utrzymywał się przy piłce. Łodzianie przerywali większość akcji gości, ale nie byli im w stanie w żaden sposób zagrozić. ŁKS sprawiał wrażenie jakby nie miał pomysłu na grę. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala popełniali proste błędy, mieli kłopot z celnymi zagraniami.

Zemściło to się na nich już w 13. minucie. Wtedy dośrodkował futbolówkę Przemysław Płacheta, a Jan Sobociński chcąc wybić za końcową linię, wpakował ją niefortunnie do własnej bramki. W kolejnych minutach to Śląsk dominował, a gospodarze nadal nie potrafili zaskoczyć rywala. Do przerwy ŁKS przegrywał 0:1.

Pierwsze minuty ponownie były lepsze w wykonaniu wrocławian. ŁKS starał się atakować, ale nadal nic groźnego dla gospodarzy z tego nie wynikało. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala wychodzili wysokim pressingiem, ale przyjezdni nic sobie z tego nie robili.

Śląsk nie grał spektakularnych zawodów, bowiem podobnie jak łodzianie, goście nie stwarzali sobie sytuacji bramkowych, ale przynajmniej nie zaliczali głupich strat. A ŁKS ten element miał opanowany do perfekcji. Z minuty na minutę to spotkanie oglądało się coraz ciężej, ponieważ więcej było niedokładności i agresywnych zagrań, niż dobrej gry.

Łodzianie przegrywają drugie spotkanie z rzędu i przerwę reprezentacyjną spędzą w smutnych nastrojach. Kolejną okazję do zdobycia punktów ŁKS będzie miał za dwa tygodnie w starciu na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
0:1 – Jan Sobociński (13.) s.

ŁKS: Malarz - Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak, Ramirez, Srnić, Trąbka, Kalinkowski (46. Piątek), Pyrdoł (67. Pirulo), Kujawa (72. Radionov).

Śląsk: Putnocky - Broź, Puerto, Golla, Stiglec, Pich, Łabojko, Mączyński, Chrapek (90. Gąska), Płacheta (82. Samiec-Talar), Expósito (60. Cholewiak).