Kolejna porażka. Tym razem Grot Budowlani Łódź zbierają tęgie lanie od Legionovii [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Wicemistrzynie Polski nie napawają optymizmem przed decydującymi momentami sezonu. Dzisiaj drużyna Błażeja Krzyształowicza wyraźnie przegrała z DPD Legionovią Legionowo, która tym samym zepchnęła łodzianki na 5 miejsce w tabeli.

Wszyscy związani z zespołem Grot Budowlanych Łódź liczyli w tym spotkaniu na rewanż za mecz, który był rozgrywany w Sport Arenie. Łodzianki okazały się wtedy zdecydowanie słabsze od gości z Legionowa przegrywając 0:3.

Pierwszy set w wykonaniu Budowlanych nie wyglądał jakby łodzianki chciały odgryźć się za tamtą porażkę. Przypominało to raczej kompletny blamaż. Mnóstwo błędów, niedokładnych rozegrań  i bardzo słaba dyspozycja całego zespołu przełożyła się na porażkę w pierwszej partii 12:25. Ciężko napisać coś więcej o otwierającej odsłonie tego spotkania niż całkowita dominacja siatkarek Alessandro Chiappiniego.

Po zmianie stron również lepsze były gospodynie ale różnica na początku nie była aż tak wyraźna. Ale tylko na początku. W pewnej fazie seta, gdy na tablicy widniał wynik 15:6 dla Legionovii, kibice łódzkiego zespołu mieli przed oczami kolejny zawstydzający wynik. Szczęście w nieszczęściu polegało w tym przypadku na tym, że Budowlane zdołały przeprowadzić retusz tego wyniku i przegrać „tylko” 21:25. Sytuacja dla Błażeja Krzyształowicza i jego zawodniczek malowała się w coraz ciemniejszych barwach, bowiem w setach przegrywali już 0:2.

W trzeciej partii łodzianki w końcu podjęły wyrównaną walkę, którą prowadziły prawie przez cały set. Zadecydowała tak naprawdę sama końcówka, gdyż przy wyniku 22:22 Legionovia zakończyła trzy kolejne akcje na swoją korzyść wygrywając 25:22 i ustalając rezultat całego spotkania na 3:0. We wcześniejszej fazie seta nie można było odmówić gościomchęci i zaangażowania. Wynik do wspomnianego wcześniej momentu był raczej na styku, a nawet był moment, w którym Budowlane prowadziły 11:7. Szkoda, że tylko w ostatnim secie przyjezdne stanowiły realne zagrożenie dla sąsiadujących z nimi w tabeli rywalek z Legionowa.

DPD Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:21, 25:22)