Korona Kielce - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 18.07.2020)

Korona Kielce - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 18.07.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na ostatni mecz ŁKS-u w PKO Ekstraklasie. Łodzianie o 17:30 rozegrają wyjazdowy mecz z Koroną w Kielcach.

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego mieli ogromną nadzieję, że po zwycięstwie nad Rakowem Częstochowa, ich ulubieńcy wygrają w ostatni meczu w tym sezonie i w tych rozgrywkach, ale ełkaesiacy polegli w starciu z innym spadkowiczem 0:2. Kluczowe wydawało się zejście z boiska Jana Sobocińskiego, którego zastąpił Carlos Moros Gracia. Po tej zmianie ŁKS stracił dwie bramki i przegrał ostatecznie spotkanie z Koroną Kielce. Dziękujemy za uwagę i za śledzenie relacji z meczów Rycerzy Wiosny w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

90'

Szymon Marciniak kończy ostatni mecz w tym sezonie. Korona Kielce wygrywa 2:0 po bramkach Kaczmarskiego i Szęlągowskiego.

89'

Szęlągowski ośmieszył defensywę ŁKS-u i pokonał bez problemów Dawida Arndta. Młodzieżowiec Korony założył siatkę Gracii i dobija chyba Łódzki Klub Sportowy.

89'

2:0 dla Korony!

87'

Żółta kartka za faul na Macieju Wolskim dla Gardawskiego.

86'

Dąbrowski odnalazł się w polu karnym, oddał strzał, ale piłka wyszła na rzut rożny.

85'

Zablokowany strzał Łukasza Sekulskiego.

85'

Silny strzał Wolskiego, ale w środek bramki.

82'

Bez zagrożenia pod bramką po tym stałym fragmencie gry.

82'

Rozwandowicz wybił wślizgiem piłkę na rzut rożny. Dobra interwencja defensywnego pomocnika.

80'

ŁKS ma 10 minut, aby nie przegrać ostatniego meczu w ekstraklasie.

78'

Moros Gracia doszedł do strzału głową, ale znacznie przestrzelił.

78'

Dobra akcja ŁKS-u. Sekulski miał okazję do zdobycia gola, ale zbyt długo zwlekał i został zablokowany.

76'

Marcin Cebula opuscza boisko, a w jego miejsce kibicę zobaczą Dawida Lisowskiego.

76'

Blisko przecięcia piłki wślizgiem był Łukasz Sekulski, ale zabrakło jednak trochę napastnikowi do piłki.

75'

Leży na boisku jeden z piłkarzy Korony. Potrzebna będzie zmiana.

72'

Szęlągowski dogrywa płasko w pole karne z lewej strony, a Iwo Kaczmarski dokłada tylko nogę i pakuje piłkę do siatki ŁKS-u.

72'

Gol dla Korony!

71'

Żółta kartka dla Spychały za faul na Ratajczyku.

70'

Ostatnia zmiana w ŁKS-e. Jan Sobociński opuścił murawę, a w jego miejsce zameldował się Carlos Moros Gracia.

69'

Pirulo dostał piłkę w polu karnym Korony, ale nie zdecydował się na strzał, wdał się drybling i ostatecznie nic z tej akcji nie wyszło.

68'

Arndt łapie słaby strzał z dystansu piłkarza gospodarzy.

67'

Bramkarz Korony piąstkuje poza pole karne.

67'

Pirulo dośrodkowuje w pole karne, ale defnsywa Korny wybija piłkę na rzut rożny.

65'

Żubrowski fauluje na własnej połowie zawodnika z Łodzi.

64'

Sowiński zmienia aktywnego w drugiej połowie Radina.

64'

Maciej Wolski ukarany od razu żółtą kartką za faul taktyczny.

63'

Ratajczyk znów stanął oko w oko z Osobińskim, ale obrońcy Korony zdążyli zablokować pomocnika ŁKS-u.

62'

Maciej Wolski w miejsce Jana Grzesika na boisku.

62'

Faulowany Srnić. Jakub Żubrowski upomniany żółtą kartką przez Szymona Marciniaka.

61'

Kapitan Korony wybija piłkę z pola karnego.

60'

Grzesik chciał podawać do Ratajczyka, ale został zablokowany. Rzut rożny dla ŁKS-u.

60'

Jakub Wróbel opuszcza boisko, a melduje się na nim Łukasz Sekulski.

59'

Radin ponownie doszedł do strzału w polu karnym ŁKS-u, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad bramką.

58'

Radin przedarł się w pole karne łodzian, ale nie miał komu zagrać. Posłał piłkę wzdłuż bramki, ale futbolówka nie spotkała się z żadnym piłkarzem Korony.

57'

Kapitalna akcja Trąbki i Ratajczyka! Trąbka dograł do Adama Ratajczyka, ten znakomicie się odwrócił z piłką i stanął oko w oko z Osobińskim, ale uderzył obok słupka.

56'

Kiełb z dużą łatwością ograł Sobocińskiego, ale nie dokręcił odpowiednio tej piłki pomocnik ŁKS-u, a futbolówka trafiła tylko w słupek.

55'

Słupek po uderzeniu Kiełba! Korona blisko bramki.

55'

Seweryś popełnił duży błąd i trafił piłką w Ratajczyka. Na szczęście dla obrońcy Korony zrobił to na tyle mocno, że pomocnik nie dobiegł do piłki. Gdyby to zrobił ŁKS popędziłby 2 na 1 na bramkę Korony.

53'

Drugi raz w tym meczu z dystansu szczęścia próbował Cebula. Znów uderzył płasko i znów poradził sobie dobrze Dawid Arndt.

52'

Świetna kontra ŁKS-u! Piłkę przejął Klimczak, który popędził w stronę bramki Korony i dograł do Pirulo, ten oddał strzał, ale obronił jego uderzenie golkiper gospodarzy. Hiszpan dodatkowo znalazł się na spalonym.

51'

Korona podkręca tempo.

50'

Bardzo groźnie pod bramką ŁKS-u! Mateusz Spychała minimalnie chybił.

49'

Ładny strzał Szęlągowskiego i dobra interwencja Arndta.

48'

W pole karne dośrodkował Grzesik, ale bez problemu złapał piłkę Osobiński.

46'

Sędzia dał znak na rozpoczęcie drugiej połowy. Przy piłce ŁKS.

W przerwię zmiany dokonał Maciej Bartoszek. Na boisku zameldował sie Iwo Kaczmarski.

Pierwsze kilka minut było bardzo intensywne. Raz za razem zawodnicy jednej i drugiej drużyny stwarzali sobie okazję do zdobycia bramki. Najbliżej był Jan Grzesik, który uderzył w poprzeczkę bramki Korony. Później obie drużyny zdecydowanie wyhamowały i nie forsują już tak tempa, jak w pierwszych 10 minutach.

45'

Szymon Marciniak nie dolicza nic do pierwszej połowy i zaprasza zawodników do szatni.

45'

Potężnie uderza stoper ŁKS-u, ale nie trafia w światło bramki.

45'

Znów faulowany hiszpański pomocnik ŁKS-u. Rzut wolny dokładnie na przeciwko bramki. Do piłki podchodzi Maciej Dąbrowski.

44'

Łodzianie konstruują akcję od tyłu.

43'

Faulowany Pirulo w środku pola.

40'

Kapitalna okazja dla gospodarzy. Dobrze wpadł w pole karne prawy obrońca Korony i dograł do Jacka Kiełba, który z niełatwej piłki potwornie spudłował. Ale była to 100% sytuacja dla kielczan.

38'

Na boisku znów leży Sobociński. Defensor nieforutnnie oberwał futbolówką.

37'

Piłka została wybita przed pole karne, gdzie dopadł do niej Grzesik, ale obrońca łodzian uderzył bardzo niecelnie.

37'

Ratajczyk faulowany w pobliżu pola karnego Korony.

35'

Groźnie było pod bramką ŁKS-u. Cebula minął z łatwością w środku pola jednego z ełkaesiaków i wpadł w pole karne, złożył się już do strzału, ale zdążył zablokować jego uderzenie Jan Sobociński.

34'

Pirulo nie zgodził się z tymi słowami i postanowił posłać bardzo dobrą prostopadłą piłkę w pole karne, ale zrobił to delikatnie za mocno. Może teraz coś zacznie się dziać.

33'

Na boisku delikatnie mówiąc od wielu minut wieje nudą. Niewiele dzieje się na boisku.

31'

Kolejna akcja ŁKS-u. Tym razem to Wróbel dogrywał do Ratajczyka, ale młody pomocnik ŁKS-u został zablokowany w polu karnym.

30'

Ratajczyk świetnie dograł piłkę do Wróbla, ale ten niedokładnie przyjął i wyrzuił się ze światła bramki.

28'

Dąbrowski chciał wybić piłkę z własnego pola karnego, ale nie trafił w nią, futbolówka odbiła się od innego gracza ŁKS-u i trafiła pod nogi Arndta. Bez konsekwencji ten błąd stopera ŁKS-u.

27'

ŁKS jednak wrócił z piłką do formacji defensywnej i tam próbuje rozegrać akcję.

26'

Dobry pressing łodzian zaowocował odzyskaniem piłki blisko bramki rywala.

26'

Teraz ełkaesiacy niedokładnie rozegrali rzut rożny. Korona zaczyna rozgrywać akcję od własnej bramki.

25'

Po początkowym trzęsieniu ziemi, obecnie mamy na boisku sporo niedokładności, a gra toczy się daleko od jednej, czy drugiej bramki.

24'

Ucierpiał Jan Sobociński w starciu z rywalem, ale wygląda na to, że to nic groźnego.

23'

Dłużej piłkę na połowie rywala rozgrywają teraz gospodarze.

21'

Cebula źle wykonał ten stały fragment i obrona ŁKS-u bez problemu zażegnała niebezpieczeństwo.

20'

Korona będzie wykonywać rzut rożny.

18'

Bardzo groźne uderzenie Pirulo z rzutu wolnego. MInimalnie nad bramką posłał piłkę Hiszpan. W Kielcach dalej 0:0.

17'

Faulowany przed polem karnym Michał Trąbka. ŁKS stanie przed dobrą szansą ze stałego fragmentu gry.

15'

Płasko z dystansu uderzył Cebula, ale dobrze poradził sobie Dawid Arndt.

14'

Bardzo groźna centra w pole karne ŁKS-u. Futbolówka przeszła jednak przez całe pole karne i wyszła na aut po drugiej stronie boiska.

13'

Łodzianie ładnie wyszli z kontrą po odbierze piłki, ale Michał Trąbka niedokładnie zagrywał do Pirulo, czym zaprzepaścił dobrą szansę.

12'

Obrona kielczan znów niepewnie, ale wychodzi z tej sytuacji bez szwanku.

11'

Rzut rożny dla gości z Łodzi.

9'

W ostatnich dwóch minutach, jednak przyszła chwila spokoju.

8'

Bardzo dużo się dzieje na początku spotkania dwóch spadkowiczów.  Pod jedną i drugą bramką sporo zagrożenia.

5'

Kolejna dobra akcja ŁKS-u. Dośrodkowanie Klimczaka bardzo niepewnie, ale jednak skutecznie zażegnał bramkarz gospodarzy.

4'

W odpowiedzi Korona. Kapitalna akcja koroniarzy którzy wyprowadzili swojego napastnika na pozycję sam na sam z bramkarzem. W ostatniej chwili, dwukrotnie wślizgami zawodnika Korony zatrzymał wślizgkiem jeden z łódzkich defensorów.

3'

Świetnie dograł Srnić w pole karnę, w górę wyskoczył Grzesik, ale piłka po jego główce trafiła tylko w obramowanie bramki. Bardzo dobra akcja łodzian.

2'

Poprzeczka ratuje Koronę!

2'

Bardzo dobra szansa dla gości tym razem! Adrian Klimczak z ostrego kąta mocno, ale uderzył w bramkarza!

1'

Korona miała już dogodną okazję, ale udało się w osatniej chwili przeciąć podanie na prawą stronę.

1'

Gramy! Zaczęli gospodarze.

Za chwilę Szymon Marciniak rozpocznie ostatni mecz ŁKS-u w tym sezonie.

Arbitrem dzisiejszego starcia będzie 39-letni Szymon Marciniak, który w obecnych rozgrywkach czterokrotnie prowadził mecze ŁKS-u.  Były to zwycięstwo wyjazdowe z Cracovią, domowa wygrana z Rakowem oraz dwie porażki, z Wisłą w Krakowie i Jagiellonią przy al. Unii Lubelskiej 2.

W dziesięciu dotąd rozegranych meczach z kielczanami w lidze ŁKS wygrał trzy spotkania. Korona wygrała z ŁKS-em w lidze pięć meczów, a dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów. W ekstraklasie w starciu tych zespołów nie padł  jeszcze ani jeden remis.

W rundzie finałowej ełkaesiacy zdobyli 3 punkty. Kielczanie w ostatnich sześciu meczach zgromadzili natomiast 2 oczka.

Piłkarze Korony na domowe zwycięstwo czekają od 9 marca, czyli od starcia z ŁKS-em, które kielczanie wygrali 1:0. Nasi piłkarze ostatnie wyjazdowe zwycięstwo w PKO Ekstraklasy odnieśli 27 lipca 2019 roku, kiedy pokonali 2:1 Cracovię.

W bramcę poraz drugi w tym sezonie stanie Dawid Arndt, który pierwsze spotkanie w ekstraklasie rozegrał przed paroma tygodniami w Płocku, w przegranym przez Rycerzy Wiosny meczu 0:2. Arkadiusza Malarza nie ma nawet wśród graczy rezerwowych. Na ławcę zasiądzie dzisiaj bramkarz urodzony w 2004 roku, Aleksander Bobek.

Atak poprawdzi dzisiaj Jakub Wróbel, który wskakuje w miejsce zawieszonego za kartki Samuela Corrala.

Do wyjściowego składu wraca Jan Sobociński, który wystąpi w tym meczu obok Macieja Dąbrowskiego. Na środku obrony mamy zatem dzisiaj mieszankę doświadczenia i młodości w Łódzkim Klubie Sportowym.

W naszym panelu pojawiły się już składy, w jakich przystąpią do ostatniego meczu w tym sezonie obydwie drużyny.

???? Tak zagramy z Korona Kielce ????

Opublikowany przez ŁKS Łódź Sobota, 18 lipca 2020

Łódzki Klub Sportowy zagra dzisiaj w Kielcach pożegnalny mecz na ekstraklasowym szczeblu. Podopieczni Wojciecha Stawowego poczekają przynajmniej rok na kolejne spotkanie w ekstraklasie, ale jak sam przyznaje szkoleniowiec Rycerzy Wiosny, jego zawodnicy będą dobrze przygotowani do nadchodzącego sezonu, więc wszystkim sympatykom pozostaje wierzyć w szybki powrót do elity. Korona podzieliła los swoich dzisiejszych rywali i również w przyszłym sezonie obie drużyny spotkają się w Fortuna 1 lidze.