Legia Warszawa - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 9.02.20)

Legia Warszawa - ŁKS Łódź (NA ŻYWO/LIVE 9.02.20) - Zdjęcie główne

SportSpotkanie 21. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa, a ŁKS-em Łódź. Początek meczu o godzinie 17.30. Zapraszamy na relację na żywo!

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy za uwagę!

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala przegrywają z Legią Warszawa, mimo tego, że to ŁKS strzelił jako pierwszy bramkę w tym meczu. Niestety, łodzianie nie zdołali utrzymać prowadzenia i w końcowej fazie spotkania dali sobie wbić trzy gole.

90+5'

Koniec meczu.

90+4'

Legia stara się jeszcze zdobyć czwartą bramkę, ale Wojskowym brakuje dokładności.

90+3'

Jeden z ełkaesiaków wrzucił piłkę w pole karne, ale Majecki pewnie łąpie futbolówkę.

90+2'

Zrezygnowani łodzianie przyglądają się poczynaniom gospodarzy.

90+1'

Cholewiak próbował szczęścia, ale Malarz bez problemu złapał piłkę.

90+1'

Arbiter dolicza pięć dodatkowych minut.

89'

Od bramki grę wznawia Malarz po nieudanej akcji legionistów na lewej flance.

88'

ŁKS totalnie rozbity w zaledwie kilka minut...

87'

Kante oddał znakomity strzał z dystansu i mamy trzecią bramkę dla warszawiaków :(

87'

GOOOL dla Legii. 3:1...

86'

Zmiana w ŁKS-ie. Za Sajdaka melduje się Pirulo.

84'

GOOOOL dla Legii! Antolić pewnie pokonuje Malarza.

83'

Sędzia dyktuje rzut karny po zagraniu ręką Sobocińskiego...

82'

Gvilia znalazł się w polu karnym i kibice Legii domagają się rzutu karnego po zagraniu piłki ręką jednego z ełkaesiaków! Będzie konsultacja VAR!

81'

Zmiana w Legii. Cholewiak zmienia Luquinhasa.

80'

Szansa dla Legii, ale Malarz zdołał dopaść do piłki przed rywalem.

79'

Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry i Srnić oddał strzał, ale była to niestety próba niecelna.

78'

Corral oddał strzał i piłka uderzyła w mur. Będzie rzut rożny

78'

Rzut wolny dla ełkaesiaków. Blisko do bramki Majeckiego.

77'

Zmiana w ŁKS-ie. Za kontuzjowanego Dąbrowskiego pojawia się Sobociński.

75'

Malarz wznawia grę od własnej bramki.

74'

Warszawiacy rozgrywają piłkę, po chwili Karbownik dośrodkował, ale ełkaesiacy wybili futbolówkę.

72'

Ależ dwie sytuacje dla Legii! Najpierw Rosołek trafia w słupek, a potem Kante uderza przewrotką, ale broni Malarz!

71'

Rzut rożny dla Legii.

70'

Rosołek pokonuje Malarza strzałem głową.

69'

Goool dla Legii!

67'

Ełkaesiacy rozgrywają piłkę, ale nic ciekawego z tego nie wychodzi.

66'

Zmiana w Legii. Murawę opuszcza Martins, a pojawia się na niej Gvilia.

66'

Malarz znakomicie broni strzał Luquinhasa! Tylko rzut rożny dla gospodarzy.

64'

Legioniści przechwycili piłkę i starają się przeniesc ciężar akcji na połowę ŁKS-u.

63'

Corral wystawił piłkę koledze, ale ten strzał został zablokowany.

62'

Pierwsza zmiana w Legii. Novikovas opuszcza plac gry, a zmienia go Rosołek.

61'

Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale piłka w rękach Majeckiego.

60'

Ełkaesiacy próbowali szczęścia w kontrataku, ale skończy się tylko na rzucie rożnym.

59'

Już wszystko w porządku ze stoperem ŁKS-u. Łodzianie cały czas utrzymują sie przy piłce.

58'

Dąbrowski leży na murawie po jednym ze starć z przeciwnikiem.

57'

Sajdak ukarany żółtą kartką za przewinienie na rywalu.

56'

ŁKS po zdobytej bramce uwierzył w siebie i atakuje coraz śmielej.

55'

Lewczuk ukarany żółtą kartką za faul na Corralu.

54'

Zamieszanie w polu karnym Legii i Łukasz Piątek zdołał wpakować futbolówkę do bramki Majeckiego!

53'

GOOOL 1:0 dla ŁKS-u!

51'

Dośrodkowanie Antolicia, ale Dąbrowski wybija futbolówkę.

50'

Rzut wolny dla warszawiaków.

48'

Vidmajer powstrzymał akcję gospodarzy dalekim wybiciem.

47'

Guima stracił futbolówkę w polu karnym Legii. Szkoda, bo Portugalczyk mógł pokusić się o uderzenie.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Zdecydowanie z tego rezultatu bardziej może być zadowolony ŁKS, który mógł stracić nawet trzy bramki. Bardzo dobrymi interwencjami popisywał się jednak Arkadiusz Malarz. Pierwszy kwadrans spotkania był wyrównany, ale z każdą kolejną minutą coraz bardziej dominowała Legia. Oby w drugiej części, obraz gry uległ zmianie!

45+2'

Koniec pierwszej części gry.

45+2'

Wydaje się, że ze zdrowiem Malarza już wszystko w porządku.

45+1'

Malarz leży na murawie po starciu z Kante. Wcześniej kapitan ŁKS-u bardzo dobrze interweniował po strzale Novikovasa.

45+1'

Sędzie dolicza minutę do podstawowego czasu gry.

44'

Grę od bramki wznawia Majecki.

44'

Antolić wrzucił piłkę z rzutu rożnego, ale ŁKS zdołał ją przejąć. Szkoda tylko, że goście po chwili ją stracili...

43'

Piłka cały czas po stronie Legii, ale ełkaesiacy nie dają się zaskoczyć.

42'

Łodzianie wybijają piłę po tym stałym fragmencie gry.

41'

Zamieszanie przed polem karnym ŁKS-u, ale na szczęście będzie tylko rzut rożny.

40'

Szybkie wznowienie gry, ale łodzianie nie zdołali zaskoczyć legionistów.

39'

Rzut wolny dla ŁKS-u po faulu na Guimie.

37'

Strzał Luquinhasa lewą nogą, ale mocno niecelny.

36'

Ofensywna akcja łodzian, ale Vidmajer stracił futbolówkę.

35'

Wojskowi bez probemu wybijają piłkę.

34'

Rzut wolny dla ŁKS-u. Szansa na dośrodkowanie w pole karne Legii.

33'

Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul na jednym z ełkaesiaków.

32'

Wszołek wszedł w pole karne, zagrał do Kante, a ten oddał niegroźny strzał. Piłka w rękach Malarza.

31'

ŁKS przejmuje futbolówkę, ale po chwili Trąbka ją stracił.

30'

Kolejne dośrodkowanie na głowę Kante, ale znów górą w tym pojedynku byli stoperzy ŁKS-u.

29'

Rzut rożny dla Legii, ale łodzianie zdołali zażegnać niebezpieczeństwo dalekim wybiciem.

28'

Rzut wolny dla Rycerzy Wiosny. Grę wznowi Malarz.

27'

ŁKS przejął futbolówkę i buduje akcję na prawym skrzydle.

26'

Gospodarze rozgrywają przed polem karnym ŁKS-u, ale goście radzą sobie z atakami Legii.

25'

Futbolówka krąży po stronie Legii, a ełkasiacy przyglądają się grze rywali...

24'

Strzał Luquinhasa, ale piłka powędrowała nad bramką ŁKS-u.

23'

Rzut wolny dla podopiecznych trenera Aleksandra Vukovicia.

22'

Bardzo dobra akcja Legii. Luquinhas zagrał do Kante, a ten oddał mocny strzał, ale Malarz nie dał się zaskoczyć!

21'

Już wszystko w porządku z Guimą, który powrócił na plac gry.

20'

Nic groźnego nie wyszło z tego stałego fragmentu gry, ale gra przerwana, bowiem na murawie leży jeden z ełkaesiaków.

19'

Rzut rożny dla gospodarzy.

18'

Kontratak łodzian, ale jeden z ełkaesiaków nie zdołał opanować piłki i przechwycili ją rywale.

17'

Strzał jednego z legionistów, ale dobrze interweniuje kapitan ŁKS-u.

16'

Dośorkdowanie po ziemii Novikovasa, ale dobrze interweniują ełkaesiacy i wybijają piłkę.

15'

Za nami pierwszy kwadrans dosyć wyrównanej gry. Zarówno zawodnicy Legii, jak i ŁKS-u mieli szansę otworzyć wynik.

14'

Łodzianie tracą piłkę i grę z autu wznawia Vesović.

13'

ŁKS konstruuje akcję na połowie rywali.

12'

Dośrodkowanie Vesovicia, ale Kante nie zdołał doskoczyć do wysoko zagranej futbolówki.

11'

Legia spokojnie rozgrywa na własnej połowie.

10'

Corral miał okazję na zdobycie pierwszej bramki, ale w dobrej sytuacji kompletnie spudłował.

8'

Uderzenie Guimy, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

7'

Znakomita interwencja Malarza po uderzeniu głową Kante! Będzie tylko rzut rożny.

6'

Novikovas faulowany przez Grzesika. Rzut wolny dla Legii.

5'

Rycerze Wiosny utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Brakuje zagrań do przodu.

4'

Malarz wznawia grę od bramki.

3'

Legia wychodzi wysoko, ale goście radzą sobie z pressingiem warszawiaków.

2'

Piłka po stronie ełkaesiaków, którzy próbują szczęścia w ofensywie.

1'

Gramy!

Piłkarze wychodzą właśnie na murawę. Legia wystąpi w zielono-czarnych trykotach, a ŁKS zagra w biało-czerwono-białych strojach.

Obie ekipy zakończyły już rozgrzewkę. Za kilka minut początek meczu!

Na ławce rezerwowych łodzian jest także ich najnowszy nabytek - Antonio Dominguez.

Znamy już składy obu zespołów. W ŁKS-ie od pierwszych minut zadebiutuje czterech nowych graczy: Tadej Vidmajer, Carlos Moros, Maciej Dąbrowski oraz Samuel Corral. Debiut w PKO Ekstraklasie zaliczy także 20-letni Przemysław Sajdak, który przebywa w Łodzi od lata. Z kolei nowi piłkarze Legii, czyli Mateusz Cholewiak i Piotr Pyrdoł rozpoczną niedzielne starcie na ławce rezerwowych.

Biało-Czerwono-Biali będą mogli liczyć na głośne wsparcie swoich kibiców, którzy liczną grupą pojawią się w sektorze gości. Fani ŁKS-u wykupili aż 1750 wejściówek!

Kiedy obie ekipy mierzyły się ze sobą w Łodzi, górą byli podopieczni trenera Aleksandra Vukovicia, którzy ograli ŁKS 3:2. Jak będzie tym razem, czy łodzianie zrewanżują się za ostatnią porażkę?

W ŁKS-ie nie wystąpią w dzisiejszym meczu Adrian Klimczak i Maksymilian Rozwandowicz. Obaj obrońcy narzekają na urazy. Z kolei zagrożeni absencją w kolejnym meczu za nadmiar żółtych kartek są Jan Grzesik i Maciej Wolski, którzy mają na swoich kontach po trzy "żółtka" oraz Jan Sobociński, który zgromadził 7 żółtych kartek.

Z obu ekip zimą odeszły ich gwiazdy. Z Legią pożegnał się najlepszy strzelec zespołu, jak i całej ligi - Jarosław Niezgoda, a z ŁKS-u odszedł Dani Ramirez, który był reżyserem gry w łódzkim beniaminku. Jesteśmy ciekawi, czy brak tych zawodników będzie odczuwalny w niedzielnej potyczce. A może wyklarują się w niej nowe wiodące postaci?

Łódzki Klub Sportowy rozpoczyna walkę o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Przed łodzianami niełatwe zadanie, bowiem aby wydostać się ze strefy spadkowej potrzebują oni zdobyć obecnie aż osiem punktów. Pierwszym rywalem, który stanie na przeciw Rycerzom Wiosny jest Legia Warszawa, która przerwę zimową spędziła na fotelu lidera. Mimo tego, że ŁKS nie jest faworytem tego starcia, to łodzianie mają  zamiar sprawić w stolicy niespodziankę i wrócić do Łodzi z kompletem punktów.