LEKKOATLETYKA: Złoty medal Borkowskiego na mistrzostwach Europy U23!

LEKKOATLETYKA: Złoty medal Borkowskiego na mistrzostwach Europy U23! - Zdjęcie główne

Sport Mateusz Borkowski, zawodnik RKS-u Łódź, zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów, na mistrzostwach Europy do lat 23 odbywających się w szwedzkim Gävle.

Borkowski w walce o złoto wynikiem 1.48,75 pokonał Brytyjczyka Spencera Thomasa (1.49,06) i Hiszpana Pablo Sancheza-Valladaresa (1.49,36) w niedzielnym biegu na 800 metrów.

Dwa lata temu w Bydgoszczy, na młodzieżowych mistrzostwach Europy, Borkowski znalazł się tuż za podium, na czwartej pozycji, natomiast rok temu, w seniorskich mistrzostwach Starego Kontynentu zajął piąte miejsce. Zdobycie złotego medalu w Gävle jest więc jego największym osiągnięciem w karierze.

Mniej szczęścia w finałowym biegu miała sztafeta mężczyzn 4x400 - Mateusz Rzeżniczak, również zawodnik RKS-u Łódź, wraz z Cezarym Mirosławem, Maciejem Holubem oraz Tymoteuszem Zimnym zajęli czwarte miejsce z czasem 3.07,37. Polaków wyprzedzili Francuzi (3.05,36), drugie miejsce zajęła Wielka Brytania (3.04,59), złoto zaś zdobyli Niemcy z czasem 3.03,92.

Niedzielne (14.07) zmagania zakończyły rywalizację na mistrzostwach Europy U23. Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając 6 złotych medali, 3 srebrne i 3 brązowe. Polaków wyprzedzili Niemcy (9/6/6), trzecie miejsce zajęli Francuzi (5/6/6).