ŁKS Commercecon bez szans w starciu z BKS-em Bielsko-Biała [RELACJA]

ŁKS Commercecon bez szans w starciu z BKS-em Bielsko-Biała [RELACJA] - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon bez szans w starciu z BKS-em Bielsko-Biała [RELACJA] TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

SportFalstart ŁKS-u Commercecon w TAURON Lidze. Łodzianki przegrały w meczu pierwszej kolejki z BKS-em Bielsko-Biała 0:3.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Nawet jeśli któryś z zespołów potrafił wypracować sobie 2-3 punkty przewagi, to momentalnie były one niwelowane przez rywalki.

Decydująca okazała się druga część seta. Łodzianki miały bardzo duże problemy ze skończeniem ataku w przeciwieństwie do bielszczanek, które potrafiły punktować nawet z niewygodnych i nieprzygotowanych pozycji. Zawodniczki BKS-u wyszły na 4-punktowe prowadzenie (13:17), którego nie oddały do końca seta. W końcówce bielszczanki dołożyły do swojej dobrej gry w ataku jeszcze kilka bloków i w efekcie pierwsza partia padła ich łupem (18:25).

Drugi set niemal od początku toczył się pod dyktando przyjezdnych. Szybko wypracowały sobie one 6 punktów przewagi (6:12), ale waleczne łodzianki były w stanie odrobić straty i doprowadziły do gry na przewagi. W niej górą okazały się jednak przyjezdne, które wygrały 30:28 i po nieco ponad godzinie od rozpoczęcia meczu było 2:0 w setach na korzyść BKS-u Bielsko Biała.

W trzecim secie ełkaesiaki grały z „nożem na gardle”, ale były w stanie powalczyć tylko w pierwszej połowie tej partii. Od stanu 15:16 bielszczanki zdobyły 4 punkty z rzędu i były o krok od zwycięstwa w Łodzi bez straty seta. Tak też się stało. Przyjezdne wyciągnęły wnioski z drugiego seta, nie straciły koncentracji i pewnie zwyciężyły 25:20, pieczętując tym samym pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Inauguracja rozgrywek TAURON Ligi w Sport Arenie nie była udana dla łódzkich zespołów. Po porażce Grot Budowlanych przyszedł czas na ŁKS Commercecon Łódź. Miejmy nadzieję, że to będą złe miłego początki i obie ekipy z Łodzi niebawem wskoczą na poziom, który pozwoli im odnosić ligowe zwycięstwa.

ŁKS Commercecon Łódź - BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 28:30, 22:25)