ŁKS Commercecon kontra drużyna z Teneryfy. Kibice oszaleli z radości! [galeria]

Sport Kibice ŁKS Commercecon mają powody do radości. Łódzkie Wiewióry wygrały z drużyną z Teneryfy. Łodzianki są liderkami swojej grupy w Lidze Mistrzyń.

Szybkie zwycięstwo ŁKS Commercecon Łódź

W pierwszej partii ŁKS nie dawał Hiszpankom żadnych szans. Teneryfa punkty zdobywała praktycznie tylko po błędach indywidualnych łodzianek. Przy stanie 16:6 dla ŁKS-u, Chiappini wpuścił Anastazję Hryszczuk i Angelikę Gajer. Hiszpanki zdobyły siedem punktów, na które ŁKS odpowiedział tylko jednym. Na boisko wróciły Roberta Ratzke i Diouf. W kluczowym momencie partii, Piasecka, pojedynczym blokiem zatrzymała hiszpańską atakującą. Seta asem serwisowym skończyła Kamila Witkowska.

Ełkaesianki kontrolowały grę w drugim secie, więc mniej doświadczone zmienniczki znowu dostały szansę od Chiappiniego. Tym razem zagrały znacznie lepiej. Hryszczuk zdobyła punkt asem. Pod koniec partii na boisku pojawiły się Natalia Dróżdż i Nikola Krawczyk, najmłodsze ełkaesianki.  Ostatnią piłkę, ze skrzydła skończyła Hryszczuk.

Ełkaesianki dosyć zaskakująco przegrywały różnicą czterech punktów. Dogoniły Teneryfę na trzynastym punkcie. Do połowy seta, w łódzkim zespole zawodziła skuteczność w ataku. As serwisowy Witkowskiej na 21:18 był kluczowy dla losów meczu. Następną akcję, sędzia kazał powtórzyć i Hiszpanki całkowicie wypadły z rytmu. Liderki TauronLigi wykorzystały pierwszą szansę, wygrały za trzy punkty i wróciły na pierwsze miejsce w Lidze Mistrzyń. MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon – Tenerife La Laguna 3:0 (25:16, 25:14, 25:20)

Fragmenty relacji pochodzą z artykułu autorstwa Filipa Kijewskiego z serwisu Łódzki Sport.