Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Filarczyk

ŁKS Commercecon kontra mistrzynie Polski. Co za emocje w łódzkiej Sport Arenie! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
213
zdjęć

Łódzkie Wiewióry podejmowały u siebie mistrzynie Polski z Chemika Police. Emocji podczas spotkania w Sport Arenie nie brakowało. | foto Karolina Filarczyk

SportŁódzkie Wiewióry podejmowały u siebie mistrzynie Polski z Chemika Police. Emocji podczas spotkania w Sport Arenie nie brakowało.

Pierwszy set rozpoczął się od udanej akcji ŁKS-u. Anna Obiała zablokowała atak Julii Hewelt. W początkowej fazie seta gra była wyrównana, gospodynie prowadziły minimalnie 6:5.

ŁKS Commercecon zwyciężył w trzech setach

Jednak z czasem łodzianki zaczęły budować przewagę. Przy stanie 15:8 na ich korzyść Dawid Michor, trener Chemika był zmuszony poprosić o przerwę. Łodzianki wygrały jednak 25:13.

W drugim secie emocji było więcej. Chemik przegrywał 7:10, ale wyszedł na prowadzenie 14:12. Ełkaesianki dogoniły go dopiero pod koniec seta i po ataku niezawodnej tego dnia Hryszczuk miały setbola. Potrzebne były przewagi. W nich 29:27 wygrał ŁKS. Nie udałoby się bez Anny Obiały. Kapitan gospodyń najpierw popisała się wspaniałym blokiem. Piłka odbiła się od jej rąk, wyleciała wysoko w górę i spadła między środkowymi Chemika. Piłkę setową skończył świetną kontrą z jednej nogi.

W trzecim secie rozkręciły się nareszcie skrzydłowe. Natalia Mędrzyk zdobyła pięć punktów, a wprowadzona w poprzedniej partii Lana Scuka – cztery. Policzanki zdołały obronić tylko jednego meczbola. Drugiego atakiem spod siatki skończyła Sonia Stefnik. ŁKS pokonał mistrzynie Polski. MVP została Hryszczuk.

ŁKS Commercecon – Lotto Chemik Police 3:0 (25:13, 29:27, 25:17)

ŁKS Commercecon: Kowalewska, Górecka, Obiała, Hryszczuk, Stefanik, Mędrzyk, Jęcek (libero), oraz Bidias, Scuka, Dróżdż