ŁKS Commercecon Łódź bezapelacyjnie lepszy od Radomki w Sport Arenie

ŁKS Commercecon Łódź bezapelacyjnie lepszy od Radomki w Sport Arenie - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź demoluje Radomkę w Sport Arenie

Sport Siatkarki prowadzone przez Michala Maška nie dały najmniejszych szans wyżej notowanej przed tym spotkaniem Radomce Radom. Łódzkie siatkarki bardzo szybko rozprawiły się z przyjezdnymi. Ełkaesianki w niecałe półtorej godziny odprawiły z kwitkiem zawodniczki Riccardo Marchesiego i przerwały serię dwóch porażek z rzędu.

ŁKS Commercecon podzielił los Radomki i odpadł z Pucharu Polski. Łódzkie Wiewióry ze znacznie lepszym bilansem ostatnich bezpośrednich meczów
Obie ekipy nie będą wspominać miło turnieju finałowego Pucharu Polski, który odbywał się w Nysie w zeszły weekend. Radomianki bezdyskusyjnie uległy innemu łódzkiemu zespołowi, Grot Budowlanym Łódź aż 0:3. Biało-czerwono-białe natomiast nie miały zbyt wiele do powiedzenia w starciu z późniejszymi triumfatorkami całych rozgrywek, czyli Chemikiem Police. ŁKS przegrał z mistrzyniami Polski także w trzech setach.

Chociaż wyżej w tabeli przed tym spotkaniem była ekipa z Radomia, to goście od dawna już nie wygrali z ŁKS-em Commercecon. Ostatnie 6 spotkań między tymi zespołami kończyło się zwycięstwami Wiewiór, które straciły w tych konfrontacjach jedynie dwa sety.

ŁKS Commercecon Łódź zaskakująco łatwo radzi sobie z wiceliderem TAURONLigi
W pierwszym secie zaznaczyła się już wyraźna przewaga Ełkaesianek. Mecz zaczął się od skutecznego bloku Katarzyny Zaroślińskiej-Król na byłej Budowlanej, Julii Twardowskiej. Przyjezdne pierwszy punkt zdobyły dopiero, gdy łodzianki miały ich już pięć. Impuls do ataku dała najlepiej punktująca tego zespołu i druga najlepsza zawodniczka pod tym względem w całej lidze, czyli Bruna Honorio Marques. Gospodynie nie zamierzały jednak zdejmować nogi z gazu i po udanym ataku Holenderskiej rozgrywającej, Britt Bongaerts, ŁKS prowadził już wysoko 14:7. Dzieła zniszczenia w pierwszej odsłonie dopełniła Klaudia Alagierska, której zespół wygrał 25:17 i prowadził z Radomką 1:0.

W drugiej partii w końcu na parkiet wyszły podopieczne Ricardo Marchesiego. Zepsuta zagrywka Honorio Marques, udany atak Katariny Lazović i blok Bongaerts sprawiły jednak, że na cztery punkty odskoczyły Ełkaesianki, które prowadziły już 9:5. Radomianki cały czas goniły i nie odpuszczały, ale wciąż czegoś im brakowało, żeby wyrównać stan seta. W pewnym momencie po skutecznym bloku Joanny Pacak, łodzianki prowadziły 18:13 i nie dały już sobie odebrać zwycięstwa w drugiej partii, mimo że Radomka ambitnie walczyła. Ostatecznie łodzianki zwyciężyły 25:23 i postawiły swoje przeciwniczki pod ścianą.

Początek trzeciej części spotkania nie zapowiadał tego, co zobaczyliśmy, a widzieliśmy absolutny pogrom w wykonaniu ŁKS-u Commercecon, który nadzieje na jakikolwiek korzystny wynik przyjezdnym wybił z głowy po bloku Klaudii Alagierskiej. Podopieczne słowackiego szkoleniowca prowadziły wtedy 14:7 i jasnym było już, że Wiewióry zapunktują w Sport Arenie tego wieczora za trzy. Gwóźdź do trumny wbiły sobie same zawodniczki Riccardo Marchesiego, które po błędzie przy wystawie Zaborowskiej uległy w Łodzi 13:25 i w całym spotkaniu 0:3.

Sytuacja w tabeli ŁKS-u Commercecon Łódź po przełamaniu w TAURONLidze
Dla Ełkaesianek było to pierwsze zwycięstwo w lidze od 10 lutego i wygranej z BKS-em Bostik Bielsko-Biała w czterech setach. Później przyszła porażka w Legionowie, ale po wygranej z Radomką, ŁKS Commercecon plasuje się na 3. lokacie w tabeli ze stratą pięciu oczek do liderujących rzeszowianek, które mają jeszcze jedno zaległe spotkanie. Przed Wiewiórami wciąż znajdują się ostatnie rywalki, czyli zespół Radomki Radom, który ma na koncie 46 oczek,  3 więcej od ŁKS-u.

MVP: Britt Bongaerts

ŁKS Commercecon Łódź - E. Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:23, 25:13)