ŁKS Commercecon Łódź kończy sezon zasadniczy zwycięstwem w Pile

ŁKS Commercecon Łódź kończy sezon zasadniczy zwycięstwem w Pile - Zdjęcie główne

SportŁódzkie siatkarki meczem z Enea PTPS-em Piłą zakończyły zmagania w sezonie zasadniczym TAURONLigi. Ełkaesianki niespodziewanie uległy ostatniej drużynie w tabeli w pierwszym secie, ale w następnych partiach wszystko poszło już po myśli drużyny prowadzonej przez Michala Maška.

Łódzkie Wiewióry w ostatnim meczu rundy zasadniczej mierzyły się z najsłabszym zespołem TAURONLigi
ŁKS Commercecon Łódź mierzył się w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego z najsłabszym zespołem całej TAURONLigi. Enea PTPS Piła w 21 dotychczasowych grach zdobyła jedynie 4 punkty i była skazywana na pożarcie w pojedynku z łódzkim zespołem. Podopieczne Michala Maška z kolei po dwóch porażkach z rzędu z Legionovią w lidze i Chemikiem Police w półfinale Pucharu Polski, wygrały w efektownym stylu 3:0 z wiceliderkami, Radomką Radom. Dzisiejszy mecz dla Wiewiór miał być jedynie formalnością, mimo że Wiewióry musiały sobie w Pile radzić bez przeziębionej Any Kalandadze i Oliwii Laszczyk, która udała się na Mistrzostwa Polski Juniorek

Słaby początek łódzkich Wiewiór
Pierwszy set zupełnie jednak na to nie wskazywał. Ełkaesianki po nieudanym ataku Katariny Lazović przegrywały już 5:10 na parkiecie czerwonej latarni TAURONLigi. Po punkcie zdobytym przez Alinę Bartkowską gospodynie prowadziły z łódzkimi zawodniczkami nawet 14:6, co było sporą niespodzianką. ŁKS Commercecon nie potrafił już odrobić takiej straty i w pierwszym secie niespodziewanie uległ pilankom 20:25.

ŁKS Commercecon Łódź z problemami, ale jednak wygrywa
W drugim secie poddenerwowane łodzianki prowadziły już nawet 10:3 po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Nadię Ninković. Z czasem jednak coraz częściej do głosy dochodzić zaczęły gospodynie, które odrobiły większą część strat i po błędzie w ataku Katariny Lazović, pilanki przegrywały już tylko 16:17. Później jednak podopieczne trenera Maška się otrząsnęły i do końca seta pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie jeden punkt. ŁKS Commercecon wygrywa drugiego seta 26:17 i w całym meczu doprowadza do remisu 1:1.

Trzeci set lepiej zaczęły gospodynie, które po skutecznym bloku Ponikowskiej na Ninković prowadziły 4:1. Później na parkiecie dominowały już łodzianki. Bardzo dobry atak Aleksandry Wójcik sprawił, że przyjezdne prowadziły 12:8. Wiewióry prowadzenia już nie oddały i zakończyły trzecią partię wynikiem 25:22 i objęły prowadzenie 2:1.

Czwartym setem ŁKS Commercecon Łódź chciał potwierdzić dominację w tym spotkaniu, ale pilanki nie zamierzały tanio sprzedać skóry. Po asie serwisowym Judyty Gawlak Enea PTPS Piła prowadziła 12:11. Do samego końca zespół z Piły walczył jak równy z równym z faworyzowanym ŁKS-em Commercecon Łódź i przegrał dopiero na przewagi. Łodziankom zwycięstwo 26:24 zapewniła udanym blokiem Klaudia Alagierska.

MVP: Agata Wawrzyńczyk

Eneae PTPS Piła - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:20, 17:25, 22:25, 24:26)

Enea PTPS Piła: Wystel, Bartkowska, Ponikowska, Gawlak, Łyszkiewicz, Pelczarska

ŁKS Commercecon Łódź: Bongaerts, Pacak, Wójcik, Lazović, Zaroślińska-Król, Ninković