ŁKS Commercecon Łódź stawia kropkę nad „i” i melduje się w półfinale!

ŁKS Commercecon Łódź stawia kropkę nad „i” i melduje się w półfinale!  - Zdjęcie główne

Sport Łódzkie siatkarki prowadzone przez Michala Maška były faworytkami w starciu z osłabionym zespołem BKS-u Bostik Bielsko-Biała. WIewióry zadanie wypełniły i wracają do Łodzi z drugą wygraną nad ekipą ze Śląska, meldując się tym samym w półfinale play-offów. Najlepsza na parkiecie okazała się rezerwowa, Nadja Ninković.

Jeden łódzki zespół już odpadł. Co z ŁKS-em Commercecon Łódź?
Wczoraj z gry o tytuł wyeliminowane zostały Grot Budowlane Łódź. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza miały jednak piekielnie trudne zadanie, bowiem musiały uznać wyższość obrończyń tytułu, Chemika Police. W poniedziałkowe późne popołudnie do rywalizacji wraca natomiast zespół prowadzony przez Michala Maška. Łódzkie Wiewióry są na dobrej drodze, aby zameldować się w półfinale play-offów TAURONLigi, po tym jak wygrały pierwsze spotkanie z niewygodnym rywalem, jakim jest BKS Bostik Bielsko-Biała.

Zadanie w teorii wydaje się o tyle łatwiejsze, że zespół ze Śląska przetrzebiony jest problemami koronawirusowymi. Już w pierwszym spotkaniu Bartłomiej Piekarczyk nie mógł skorzystać z kilku swoich podstawowych zawodniczek. Teraz dodatkowo zabraknie Aleksandry Kazały, którą zastąpić ma niedoświadczona, młoda Dagmara Dąbrowska.

Pełna dominacja ŁKS-u Commercecon Łódź w pierwszym secie
Zgodnie z przewidywaniami, lepiej to spotkanie zaczęły Ełkaesianki. Po autowej zagrywce Magdaleny Świrad, łodzianki prowadziły 4:1. Wiewióry bardzo łatwo zdobywały w tym pierwszym secie przewagę. Po skutecznie postawionym bloku przez Katarinę Lazović i Klaudię Alagierską, łódzki zespół prowadził już 16:9. Całą partię bardzo szybko i łatwo wygrały przyjezdne z Łodzi 25:16.

Druga odsłona gry zaczęła się zadziwiająco łatwo, ale dla bielszczanek, które przy zagrywce Gajewskiej wyszły na prowadzenie 6:0. Reagować przerwą musiał Michal Mašek. ŁKS konsekwentnie jednak odrabiał straty i po mocny ataku Aleksandry Wójcik, Wiewióry przegrywały już tylko 14:15. Po tym jak siatki dotknęła jedna z bielszczanek, a łodzianki wyrównały stan meczu na 17:17, Bartłomiej Piekarczyk poprosił o czas na rozmowę ze swoimi podopiecznymi. BKS wrócił na parkiet i zanotował świetną serię trzech wygranych piłek z rzędu. Gospodynie prowadziły 20:17, a o czas tym razem poprosił Michal Mašek. Koniec końców przespany początek seta zadecydował, że ŁKS Commercecon przegrywa drugiego seta 22:25.

Polecamy: ŁKS Łódź interesuje się zawodnikiem Widzewa?
Z problemami, ale ŁKS Commercecon Łódź melduje się w półfinale!
W kolejnej części tego meczu, siatkarki obydwu drużyn grały już na bardzo zbliżonym poziomie od samego początku. Łodziankom udało się odskoczyć po atakach m.in. Aleksandry Wójcik i prowadziły 17:14. Te trzy punkty wystarczyły, by ze zwycięstwa cieszyły się Ełkaesianki, które po blokiem zakończyły rywalizację w trzecim secie 25:21.

Siatkarki prowadzone przez Bartłomieja Piekarczyka wiedziały, że porażka w następnej partii oznacza koniec rywalizacji o medale. Gospodynie prowadziły 5:2, ale szybko pozwoliły wrócić do rywalizacji łodziankom, które po zablokowaniu Kossányowej wygrywałī już 7:6. Nadia Ninković sprawiła, że na tablicy wyników widniała już pokaźna przewaga biało-czerwono-białych. Łodzianki pewnie zmierzały po zwycięstwo prowadząc 14:9. Wtedy do roboty wzięły się podstawione pod ścianą bielszczanki. Dobra postawa na zagrywce i mocno przestrzelony atak Any Kalandadze sprawiły, że BKS prowadził 18:17. Wydawało się, że Ełkaesianki pewnie zmierzają po zwycięstwo, ale heroiczną postawą wykazały się siatkarki z Bielska-Białej, które wygrywały już nawet 20:18. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, łodzianki opanowały emocje i zaczęły punktować swoje przeciwniczki. Wiewióry wróciły do grania swojej siatkówki i znów przybliżyły się do zwycięstwa prowadząc 22:20. Ostatecznie zawodniczki z Łodzi zrobiły to, co do nich należy i wygrały 25:21.

ŁKS Commercecon Łódź w kolejnej rundzie zmierzy się z Developresem SkyRes Rzeszów
ŁKS Commercecon Łódź chciał udowodnić, że jest drużyną lepszą. Podopieczne słowackiego szkoleniowca zrobiły to i uporały się z wybrakowanym zespołem BKS-u Bostik Bielsko-Biała. Zawodniczkom ze Śląska należą się jednak słowa uznania, gdyż mimo wielu problemów kadrowych, potrafiły napędzić strachu faworytkom z Łodzi.

Łódzkie Wiewióry natomiast szykują się już do półfinałowych bojów z Developresem SkyRes Rzeszów, który także w dwóch spotkaniach odprawił z kwitkiem drużynę Energa MKS-u Kalisz.

BKS Bostik Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (16:25, 25:22, 21:25, 21:25)

MVP: Nadja Ninković