Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

ŁKS Commercecon Łódź trzecią drużyną w kraju! Grot Budowlani bez szans w derbach Łodzi - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź z brązowym medalem TAURONLiga | foto Michał Pietrzak

Sport Podopieczne Macieja Biernata tylko w jednym secie potrafiły postawić się  ŁKS-owi Commercecon Łódź. Grot Budowlani na przestrzeni całej rywalizacji byli drużyną zdecydowanie gorszą od Wiewiór. Biało-czerwono-białe w pełni zasłużenie trzeci raz z rzędu kończą sezon w TAURONLidze na najniższym stopniu podium.

Dobry początek Grot Budowlanych Łódź

Dużo lepiej w ten mecz weszły zawodniczki Grot Budowlanych Łódź. Podopieczne Macieja Biernata prowadziły już 10:6 i 12:8, ale wtedy gra niebiesko-biało-czerwonych zupełnie stanęła. Budowlane zaczęły się spisywać fatalnie przy zagrywce Veroniki Jones-Perry, co zaowocowało stratą aż 11 punktów z rzędu. Dopiero przy stanie 19:12 dla ŁKS-u skutecznie zaatakowała Zuzanna Górecka. Grot Budowlane nie zdołały już jednak wrócić do rywalizacji w pierwszym secie i przegrały go 18:25. Zawodniczki z betką na koszulkach mają czego żałować, bo do pewnego momentu całkowicie dominowały na parkiecie.

Druga odsłona zaczęła się lepiej dla ŁKS-u Commercecon Łódź. Ełkaesianki prowadziły 10:6 i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Grot Budowlane popełniały bardzo proste błędy w ataku, jak np. nadepnięcie linii trzeciego metra przez Monikę Fedusio. Ta sama zawodniczka chwilę wcześniej wpadła w siatkę, dając ŁKS-owi kolejne darmowe punkty. ŁKS Commercecon Łódź na razie był wyraźnie lepszy od derbowych rywalek. Wiewióry na bardzo dużym luzie znów wygrał 25:18 i prowadził w całym spotkaniu już 2:0.

Kolejna część gry zanosiła się na ostatnią w tej rywalizacji. Budowlane znów miały olbrzymie problemy z przyjęciem zagrywki Veroniki Jones-Perry. Amerykanka wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 10:6. Siatkarki Grot Budowlanych zerwały się jeszcze i odrobiły kilka punktów przy zagrywce Martyny Łazowskiej, która chwilę wcześniej kapitalnie kiwnęła przy podwójnym bloku. Nadal jednak to ŁKS Commercecon prowadził 17:15. 2 minuty później mieliśmy już remis 19:19, kiedy to Monika Fedusio skutecznie zakończyła kontrę swojego zespołu. As serwisowy i kolejny atak Fedusio wyprowadził Grot Budowlanych na prowadzenie 21:19. Po wielkich emocjach 25:23 wygrały Grot Budowlane i przedłużyły swoje nadzieje na medal. Świetnie w końcówce trzeciego seta zagrała Paulina Damaske, która kilka razy dała się we znaki ŁKS-owi Commercecon.

Grot Budowlane sprawiały ŁKS-owi mnóstwo kłopotów na początku czwartej partii. Dobrze spisywała się Ana Cleger i Paulina Damaske, które trzymały swój zespół w grze. Przy stanie 7:7 jednak trzy punkty z rzędu zdobyły Wiewióry i zbudowały sobie bezpieczną przewagę 10:7. Każda kolejna minuta oddalała jednak niebiesko-biało-czerwone od brązowego medalu. Ełkaesianki nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa i w czwartym secie postawiły kropkę nad „i”, wygrywając 25:18 po raz trzeci tego dnia.

ŁKS Commercecon Łódź deklasuje Grot Budowlanych i zdobywa 3. miejsce w TAURONLidze

ŁKS Commercecon Łódź był w rywalizacji o brązowy medal zdecydowanie drużyną lepszą. Grot Budowlani Łódź mieli zaledwie kilka momentów w trzech derbowych meczach. Łódzkie Wiewióry trzeci raz z rzędu kończą zmagania w TAURONLidze na najniższym stopniu podium.

ŁKS Commercecon Łódź 3:1 Grot Budowlani Łódź