Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

ŁKS Commercecon Łódź z drzwiami wchodzi do półfinału! Jednostronna rywalizacja zakończona  - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź w półfinale! | foto Michał Pietrzak

Sport Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego bez najmniejszych problemów uporały się w ćwierćfinale play-offów z E. Leclerc Moya Radomką Radom. Podopieczne Michała Cichego rozbiły swoje rywalki na ich terenie i pewnym krokiem weszły do półfinału.

ŁKS Commercecon Łódź dopełnia formalności w Radomiu

Przed tygodniem Ełkaesianki wygrały w Sport Arenie z prowadzonymi przez Błażeja Krzyształowicza w trzech setach i to one z lepszym morale przystępowały do rewanżu w Radomiu.

W secie otwierającym grę od razu zaczęły prowadzić biało-czerwono-białe. ŁKS Commercecon prowadził 13:10, ale we znaki łodziankom dała się Alexandra Lazić. Serbka zbliżyła swój zespół na odległość jednego punktu. Zawodniczki z przeplatanką na piersi nie straciły jednak głowy i w kolejnych minutach to one kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, wygrywając 25:18.

W drugim secie łodzianki nie zwalniały nogi z gazu i po pierwszych piłkach prowadziły 8:3. W tej partii również radomianki zbliżyły się do ŁKS-u Commercecon na jeden punkcik, ale Wiewióry robiły po prostu swoje i konsekwentnie budowały sobie nową przewagę. Ostatni cios zadała Klaudia Alagierska, a Ełkaesianki wygrały 25:19.

E. Leclerc Moya Radomka wiedziała, że następna odsłona może być ostatnią dla nich w tym sezonie TAURONLigi. Gospodynie zaczęły odważnie i prowadziły nawet 5:3. Ręki nie zwalniała jednak Valentina Diouf i w dużej mierze to dzięki niej, ŁKS Commercecon szybko wyszedł na prowadzenie 9:7 i uspokoił sytuację. Siatkarki Radomki czuły presję i zaciskający się łódzki węzeł, bo popełniały dużo prostych błędów, które wykorzystywały Ełkaesianki. Podopieczne Michała Cichego zakończyły ostatecznie marzenia rywalek za sprawą Klaudii Alagierskiej. Środkowa wbiła ostatni gwóźdź do trumny i ŁKS Commercecon wygrał 25:21 i cały mecz 3:0.

Rywalizację w ćwierćfinale z Radomką, łódzkie Wiewióry zakończyły zatem bez straty nawet jednego seta, pewnie meldując się w półfinale. ŁKS Commercecon dołączył do Developresu Bella Dolina Rzeszów, który również w dwóch spotkaniach zamknął sprawę awansu w starciu z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. Zwycięzców nie znamy jeszcze w przypadku rywalizacji Grot Budowlanych Łódź i IŁ Capital Legionovii Legionowo, gdzie na ten moment mamy remis 1:1. Grupa Azoty Chemik Police z kolei wygrała pierwszy mecz z UNI Opole, a rewanż zaplanowany jest na poniedziałek, 11 kwietnia.

MVP: Valentina Diouf

E. Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 ŁKS Commercecon Łódź