Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

ŁKS Commercecon Łódź z kolejnym zwycięstwem. Łodzianki demolują w czwartym secie - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź z kolejną wygraną | foto Michał Pietrzak

Sport ŁKS Commercecon Łódź znów miał problemy na początku spotkania, tak jak w meczu przeciwko UNI Opole. Podobnie jak wtedy, biało-czerwono-białe nie podłamały się i rozprawiły się ze swoimi rywalkami notując kolejne zwycięstwo z rzędu. W tym momencie ŁKS Commercecon jest już na 3. miejscu w TAURONLidze.

Znów problemy w pierwszym secie ŁKS-u Commercecon Łódź

Bydgoskie zawodniczki starały się postawić twarde warunki faworyzowanym łodziankom, ale mimo to grę prowadził ŁKS Commercecon. Veronica Jones-Perry zablokowała Szczepańską-Pogodę, a na tablicy mieliśmy wynik 10:7 dla biało-czerwono-białych. Gospodynie nie dawały jednak za wygraną i po kilku minutach, to Pałac Bydgoszcz prowadził już 16:13 po nieudanym przyjęciu Pauliny Maj-Erwardt. Tej starty ŁKS Commercecon już nie odrobił. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Pałacu 25:21.

Drugą partię podobnie lepiej zaczął zespół Michała Cichego. Po punkcie zdobytym przez Kamilę Witkowską, ŁKS Commercecon prowadził 7:4. Kolejne minuty wyglądały bliźniaczo podobnie do tych z pierwszej partii. Pałac Bydgoszcz zaczął dominować i po chwili to on prowadził trzema punktami 14:11. Biało-czerwono-białe długo goniły swoje rywalki, ale w końcu dzięki Valentinie Diouf udało się doprowadzić do remisu 22:22, a później wygrać 25:23. Kropkę nad „i” postawiła Kamila Witkowska, a goście wygrali 25:23. Było to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ niewiele brakowało, żeby bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 2:0.

W trzecim secie cały czas oglądaliśmy bardzo wyrównaną walkę na parkiecie. Najpierw przewagę miały gospodynie, ale szybko straty z nawiązką odrobił ŁKS Commercecon, który po asie serwisowym Martyny Grajber prowadził 8:6. W drugiej części seta łodzianki zdecydowanie odskoczyły i po świetnym wykończeniu akcji przez Veronicę Jones-Perry biało-czerwono-białe prowadziły 19:13. Tę przewagę spokojnie dowiozły już do końca i wygrały 25:18.

Czwarty set okazał się być ostatnim. Tym razem zawodniczki z przeplatanką na piersi całkowicie zdominowały swoje przeciwniczki i nie dały im żadnej nadziei na pozytywny rezultat. ŁKS Commercecon Łódź przypięczętował wygraną w Bydgoszczy efektownym zwycięstwem 25:12.

MVP: Valentina Diouf

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:3 ŁKS Commercecon Łódź