ŁKS Commercecon pokazał pazur! Mistrz Polski bez szans!

ŁKS Commercecon pokazał pazur! Mistrz Polski bez szans! - Zdjęcie główne

Radość siatkarek ŁKS-u Commercecon (fot. ŁKS Commercecon Łódź) TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkieT

Sport Siatkarki ŁKS-u Commercecon rozbiły w Łódź Sport Arenie Chemika Police 3:0. Mistrzynie Polski były w stanie powalczyć z Łódzkimi Wiewiórami jedynie w trzecim secie, który ostatecznie i tak padł łupem gospodyń.

Po nie najlepszym początku sezonu, siatkarki ŁKS-u Commercecon zaczęły łapać wiatr w żagle. W ciągu kilku dni pokonały Pałac Bydgoszcz 3:1, awansowały do Ligi Mistrzyń, a teraz ograły Chemika Police. I to w jakim stylu!

Od samego początku spotkania zawodniczki z Łodzi dominowały na boisku. Dwa pierwsze sety wygrywały pewnie - do 19 i 14.

Większych emocji dostarczyła nam trzecia partia, w której policzanki miały nawet piłkę setową. Obronną ręką z opresji wyszły jednak gospodynie, które od stanu 25:26 zdobyły trzy punkty z rzędu, a spotkanie zakończył skuteczny atak z prawego skrzydła kapitan drużyny - Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

To właśnie skuteczna gra na skrzydłach była kluczem do zwycięstwa w poniedziałkowym starciu. Zaroślińska-Król i Lazović grały doskonale i kończyły wiele piłek w kontrach (31 zwycięskich kontr po stronie ŁKS-u Commercecon w całym meczu).

Z tak grającym ŁKS-em Commercecon siatkarki Chemika nie miały szans. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem łodzianek 3:0 (25:19, 25:14, 28:26).

ŁKS Commercecon Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 3:0 (25:19, 25:14, 28:26)