ŁKS Commercecon także zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski Kobiet

ŁKS Commercecon także zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski Kobiet - Zdjęcie główne

Sport Wiewióry zostały drugim łódzkim klubem, który zameldował się w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski. Podopieczne Michala Maška w czterech setach rozprawiły się z Energa MKS-em Kalisz. Ogromny wkład w to miała holenderska rozgrywająca, Britt Bongaerts.

W obecnym sezonie Ełkaesianki i kaliszanki mierzyły się już ze sobą po raz trzeci. W pierwszym spotkaniu w TAURONLidze podopieczne Jacka Pasińskiego wygrały w szalonym meczu z ŁKS-em w Łodzi 3:2. Najlepszą siatkarką tamtego meczu była nowa zawodniczka Grot Budowlanych, Weronika Centka. Następnie przyszedł czas na rewanż, w którym Wiewióry nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom. ŁKS wygrał w Kaliszu bezdyskusyjnie 3:0.

Tym razem zawodniczki obydwu zespołów spotkały się na parkiecie w ramach rywalizacji o Puchar Polski Kobiet. Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęło się dla łodzianek, które pełniły rolę gospodyń w tym pojedynku. Ełkaesianki wygrały w pierwszym secie 25:14 i objęły prowadzenie 1:0.

Drugi set potwierdził dominację, którą podopieczne słowackiego szkoleniowca pokazały w otwierającej partii. ŁKS Commercecon wygrał 25:19 i w meczu 1/8 finału prowadził już 2:0. Kiedy wszyscy szykowali się do szybkiego 3:0, wtedy wdarło się rozluźnienie w szeregach łódzkiego zespołu.

Zawodniczki prowadzone przez Jacka Pasińskiego pokazały charakter i bardzo wysoko pokonały łódzkie zawodniczki, bo aż 25:14, czyli takim samym wynikiem, jaki mieliśmy w pierwszym secie, tyle że w drugą stronę.

Czwarty set na szczęście dla lokalnych fanów okazał się ostatnim. Britt Bongaerts i spółka wygrały pewnie 25:17 i przypieczętowały swój awans do ćwierćfinału Pucharu Polski Kobiet. Holenderska rozgrywająca została natomiast wybrana najlepszą zawodniczką meczu z Energa MKS-em Kalisz.

MVP: Britt Bongaerts

ŁKS Commercecon Łódź - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:14, 25:19, 14:25, 25:17)