ŁKS Commercecon wraca do Łodzi z dwoma zwycięstwami!

ŁKS Commercecon wraca do Łodzi z dwoma zwycięstwami! - Zdjęcie główne

SportWiewióry zakończyły pierwszy turniej Ligi Mistrzyń w bułgarskim Płowdiw. Łodzianki wracają do domu z dwoma zwycięstwami i porażką z faworytkami z Turcji.

ŁKS Commercecon najtrudniejszy mecz rozegrał na samym początku przygody z Ligą Mistrzyń w tym sezonie. Wiewióry zmierzyły się w pierwszym starciu z potentatami, VakifBank Stambuł. Ełkaesianki przegrały 0:3 będąc po prostu wyraźnie słabszym zespołem, aczkolwiek niewiadomo, jak potoczyłby się mecz, gdyby w pierwszym secie ŁKS Commercecon dowiózł prowadzenie do końca. Przypomnijmy, że łodzianki prowadziły w pierwszym secie z Turczynkami nawet 23:17, by ostatecznie przegrać 23:25.

Drugi pojedynek przyniósł o wiele więcej emocji. Pięciosetowy bój Wiewiór z gospodyniami turnieju, Maricą Płowdiw zakończył się zwycięstwem podopiecznych Giuseppe Cuccariniego. ŁKS Commercecon po wygranym pierwszym secie okazał się gorszy w dwóch kolejnych grach, przez co przegrywał 1:2. Widmo drugiej porażki w Lidze Mistrzyń wisiało zatem w powietrzu. Biało-czerwono-białe natomiast pokazały niesamowity charakter, a dwa kolejne sety padły łupem Wiewiór. ŁKS Commercecon wygrał z Maricą Płowdiw 3:2 i do ostatniego spotkania turnieju w Bułgarii przystępował w dużo lepszych nastrojach.

W ostatnim pojedynku pierwszego turnieju Ligi Mistrzyń łodzianki zmierzyły się z francuskim ASPTT Mulhouse VB. W tym starciu zawodniczki prowadzone przez trenera Cuccariniego nie pozostawiły już złudzeń i pewnie wygrały 3:0. Świetne zawody rozegrała Katarina Lazović, która została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania.

Po trzech grach rozegranych w Płowdiw, ŁKS Commercecon plasuje się na drugiej lokacie. Przewodzi oczywiście zespół VakifBank Stambuł z kompletem zwycięstw. Turczynki straciły zaledwie jednego seta, a miało to miejsce w konfrontacji z gospodyniami turnieju.

ŁKS Commercecon Łódź – Vakifbank Stambuł 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)
MVP: Michelle Bartsch-Hackley

Marica Płowdiw – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (18:25, 25:20, 25:20, 17:25, 10:15)
MVP: Aleksandra Wójcik

ASPTT Mulhouse – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 23:25, 20:25)
MVP
: MVP: Katarina Lazović

Po pierwszym turnieju w grupie C Ligi Mistrzyń ŁKS Commercecon Łódź plasuje się na 2. miejscu ???? W pierwszych dniach...

W innej grupie drugi z trzech polskich zespołów w Lidze Mistrzyń, Chemik Police po trzech spotkaniach także zajmuje drugie miejsce w swojej grupie. Mistrzynie Polski po zwycięstwach nad VK UP Ołomuniec 3:0, Dynamo AK Bars Kazań także 3:0 i porażce z Igor Gorgonzola Novara 2:3 z 7 punktami na koncie ustępuje jedynie Włoszkom w grupie E.