ŁKS Commercecon wraca na zwycięską ścieżkę. Legionovia pokonana w trzech setach

ŁKS Commercecon wraca na zwycięską ścieżkę. Legionovia pokonana w trzech setach - Zdjęcie główne

Sport ŁKS Commercecon Łódź wygrał z DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:18, 25:18) w 9. kolejce TAURON Ligi. MVP spotkania została Katarina Lazović.

Początek spotkania był wyrównany 6:6, później zespoły zdobywały punkty seriami i prowadzenie ulegało zmianie.

Najpierw prowadził ŁKS, ale już po chwili na 3-punktowe prowadzenie wyszły siatkarki Legionovii. Losy seta rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, kiedy dzięki atakom Katarzyny Zaroślińskiej-Król oraz Katariny Lazović ełkaesianki odskoczyły rywalkom na dwa punkty 23:21. Seta zakończyła atakująca ŁKS Commercecon Łódź 25:21.

Druga partia, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od zaciętej wymiany ciosów. Oba zespoły dobrze grały w każdym elemencie gry, nie popełniały wielu błędów i dzięki temu przez dłuższy czas wynik oscylował w granicach remisu. Rywalki łodzianek zaczęły grać nieco słabiej od stanu 15:15, co siatkarki Giuseppe Cuccariniego skrzętnie wykorzystały i wygrały partię do 18.

Inaczej potoczyła się trzecia partia, w której ełkaesiaki od razu wypracowały sobie 6 punktów przewagi (9:3). Łodzianki grały swobodnie, cały czas utrzymując sześcio-, siedmiopunktowy dystans do rywalek 22:16, a takiej przewagi przyjezdne nie zdążyły już odrobić. Ostatni punkt meczu zdobyła Aleksandra Wójcik 25:18.

ŁKS Commercecon Łódź - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:18, 25:18)
MVP: Katarina Lazović