ŁKS Commercecon Łódź zamierzał pokazać siłę także w Pucharze Polski

Sport Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź na początku sezonu wyglądają znakomicie. W dwóch pierwszych meczach TAURONLigi łodzianki nie straciły nawet seta. Jak było w 1/8 finału Pucharu Polski?

ŁKS Commercecon Łódź nadal bez straty seta w tym sezonie?

Początek meczu pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź, a Roleski Grupa Azoty Tarnów w 1/8 finału Pucharu Polski był dość wyrównany. Ełkaesianki odskoczyły dopiero po asie serwisowym Kamili Witkowskiej. Wynik, jaki wtedy mieliśmy w Sport Arenie to 14:11 dla gospodyń. Goście doszli jednak ŁKS na jeden punkcik po… asie serwisowym Ponikowskiej. Wtedy jednak łodzianki wrzuciły wyższy bieg i zdobyły 5 punktów z rzędu. Tarnowianki odrobić start już nie zdołały i pierwszy set zakończył się wygraną ŁKS-u 25:18.

Drugi set zaczął się od prowadzenia ŁKS-u Commercecon 4:1. Skutecznym atakiem popisała się wówczas Zuzanna Górecka. Goście szybko się jednak podnieśli i po nieudanej próbie obrony ataku ze strony Diouf po ataku Lukić, Roleski Grupa Azoty Tarnów wygrywał 6:5. W kolejnych minutach oglądaliśmy bardzo wyrównany mecz.  Tak jak w pierwszym secie podopieczne Alessandro Chiappiniego odskoczyły mniej więcej w drugiej części partii. Berecheva zaatakowała w aut, co pozwoliło prowadzić ŁKS-owi 15:12. Goście z tak dalekiej podróży już nie wrócili, a drzwi przed nosem w tym secie zamknęła im ostatecznie dobrym atakiem Lana Ščuka. Biało-czerwono-białe wygrały 25:19.

Trzecia partia podobnie, jak poprzednia odsłona rozpoczęła się prowadzeniem ŁKS-u 4:0. W tym wypadku Ełkaeisanki skutecznie już przypilnowały przewagi i spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Wiewióry wygrały bez jakichkolwiek problemów 25:15, odnosząc pewne zwycięstwo 3:0. Łodzianki nadal w tym sezonie są drużyną, która nie straciła nawet jednego seta.

ŁKS Commercecon Łódź 3:0 Roleski Grupa Azoty Tarnów