ŁKS Commercecon znów zwycięski. Wiewióry pokonują beniaminka

ŁKS Commercecon znów zwycięski. Wiewióry pokonują beniaminka - Zdjęcie główne

Sport Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź zrehabilitowały się za porażkę w poprzedniej kolejce w Bielsku-Białej i tym razem bez problemu pokonały beniaminka TAURONLigi, Joker Świecie.

Łodzianki spotkanie zaczęły tak, jak sobie to zaplanowały. Ełkaesianki, mimo problemów w początkowej fazie seta kiedy przegrywały 10:12, narzuciły w końcu swoje warunki gry i wyszły na prowadzenie 15:12. Zawodniczki ze Świecia nie poddawały się i ruszyły do odrabiania strat. Udało im się to nawet z nawiązką, bowiem goście znów wyszli na prowadzenie 16:15. To co się działo później to już totalna dominacja i popis siatkówki w wykonaniu łodzianek. Ełkaesianki zdobyły 10 punktów z rzędu i zdemolowały Joker 25:16.

Drugi set wyglądał jeszcze bardziej okazale. Tutaj biało-czerwono-białe nie miały już żadnych problemów i to one od pocżątku do końca prowadziły grę. ŁKS Commercecon wygrał ostatecznie drugą odsłonę aż 25:14 i z wynikiem 2:0 pewnie zmierzał po zwycięstwo.

Wydawało się, że nie może w tej potyczce paść inny wynik niż triumf ełkaesianek w trzech setach. Beniaminek ze Świecia w trzeciej partii postawił się jednak gospodyniom i zrobił to na tyle dobrze, że Wiewióry musiały uznać wyższość przyjezdnych. Joker wygrał 25:23 i w setach złapał kontakt z ŁKS-em.

Wielu kibiców obawiało się pewnie powtórki z Bielska-Białej, kiedy łodzianki prowadziły 2:0, a skończyło się ostatecznie na porażce w dramatycznych okolicznościach. Tym razem jednak nic takiego nie miało miejsca. Ełkaesianki rozdrażnione porażką w poprzedniej partii, zmietły wręcz rywalki z parkietu w secie czwartym. Rywalizację w tym spotkaniu asem serwisowym zakończyła Ana Kalandadze, a wynik 25:14 mówi sam za siebie.

Podopieczne Michala Maška zmazały plamę z poprzedniego spotkania i sprawiły, że na twrzach ich fanów znów pojawił się uśmiech. ŁKS dzięki temu zwycięstwu plasuje się na czwartej pozycji z dwupunktową stratą do drugich Grot Budowlanych Łódź. Między łódzkimi drużynami znajduje się jeszcze świetnie radząca sobie w obecnej kampanii Radomka, która rozegrała jedno spotkanie mniej od łodzianek z ŁKS-u i Grot Budowlanych.

MVP: Klaudia Alagierska

ŁKS Commercecon Łódź – Joker Świecie 3:1 (25:16, 25:14, 23:25, 25:14)