ŁKS efektownie wygrywa pierwszy sparing w Turcji

ŁKS efektownie wygrywa pierwszy sparing w Turcji - Zdjęcie główne

Sport Łódzki Klub Sportowy rozegrał w środę pierwszy mecz towarzyski podczas zgrupowania w Turcji. Łodzianie pewnie ograli wicemistrza Azerbejdżanu – Neftchi Baku 4:0 (2:0). Dwie bramki dla ełkaesiaków zdobył nowy napastnik – Samuel Corral.

Pierwsze fragmenty spotkania należały do Neftchi. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala grali nerwowo w obronie i przez to prowokowali niebezpieczne sytuacje we własnym polu karnym. Czujnie jednak między słupkami zachowywał się Arkadiusz Malarz. W 7. minucie to podopieczni Kazimierza Moskala otworzyli wynik. Maciej Wolski popisał się dokładnym zagraniem do Samuela Corrala w pole karne, a ten z bardzo bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali.

Po utracie bramki wicemistrz Azerbejdżanu starał się odrobić straty, ale łodzianie tym razem grali czujnie w defensywie i przerywali groźnie zapowiadające się ataki Neftchi. Druga bramka dla ŁKS-u padła w 38. minucie, ponownie za sprawą Samuela Corrala. Znakomitym podaniem nad głowami obrońców popisał się Dani Ramirez, piłka trafiła do Adriana Klimczaka, a ten posłał ją wprost do niepilnowanego Hiszpana. Nowy napastnik łodzian, podobnie jak przy pierwszej bramce, nie miał problemów z pokonaniem golkipera. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od licznych ataków Neftchi, ale zarówno defensorzy ŁKS-u, jak i Dominik Budzyński nie dawali się zaskoczyć. W 60. minucie padła trzecia bramka dla łodzian. Na listę strzelców wpisał się Przemysław Sajdak, który mocnym strzałem z kilku metrów wykorzystał podanie Michała Trąbki. W 72. minucie w polu karnym faulowany był Łukasz Sekulski. Sędzia postanowił odgwizdać rzut karny, a do piłki podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło.

ŁKS wygrał swoją pierwszą grę kontrolną w Turcji i śmiało można stwierdzić, że łodzianie stanęli na wysokości zadania prezentując szybki, efektowny i przede wszystkim efektywny futbol. Na szczególną pochwałę zasługują: zdobywca dwóch bramek – Samuel Corral oraz Maciej Dąbrowski, który umiejętnie kierował grą obrony. W meczu nie mógł wystąpić Carlos Moros Gracia – Hiszpan zmaga się z urazem pleców. Łodzianie już w najbliższą niedzielę rozegrają kolejny sparing, tym razem ich przeciwnikiem będzie rumuńska FC Astra Giurgiu.

ŁKS Łódź – Neftchi Baku 4:0 (2:0)
1:0 – Samuel Corral (7.)
2:0 – Samuel Corral (38.)
3:0 – Przemysław Sajdak (60.)
4:0 – Łukasz Sekulski (72.) k.

Skład ŁKS-u Łódź:

I połowa: Malarz - Bogusz, Rozwandowicz, Dąbrowski, Klimczak, Ratajczyk, Piątek, Wolski, Guima, Ramirez, Corral.

II połowa: Budzyński - Grzesik, Dąbrowski (61. Rozwandowicz, 83. Sójka), Sobociński, Vidmajer, Sajdak, Srnić, Pirulo, Wróbel, Trąbka, Sekulski.