ŁKS - Lech [POMECZOWE OCENY TUŁODŹ.PL]

ŁKS - Lech [POMECZOWE OCENY TUŁODŹ.PL] - Zdjęcie główne

Sport Rycerze Wiosny przegrali w sobotę pierwsze spotkanie w sezonie. Ich katem okazał się być Lech Poznań, który był jednak lepszy tylko o jedną bramkę. Pora ocenić zawodników ŁKS-u za grę przeciwko zespołowi trenera Dariusza Żurawia.

Skala ocen wynosi od 1 do 10, przy czym 1 to beznadziejnie, tragicznie, gorzej się nie dało, 5 to przeciętnie, a 10 to „man of the match” i w ogóle czapki z głów!

Michał Kołba – OCENA: 9 ∗
Mimo, że kapitan ŁKS-u wpuścił dwa gole, to smiało zasługuje na miano piłkarza meczu. Gdyby nie ten golkiper, to łodzianie byliby rozbići przez przeciwników z Poznania. Michał kilkukrotnie wychodził obronną ręką z pojedynków sam na sam i ratował kolegów, którzy szczególnie w pierwszej połowie popełniali szkolne błedy.

Adrian Klimczak – OCENA: 5
Został zmieniony w przerwie spotkania. Podczas swojej gry, niczym szczególnm się nie wyróżnił. Boczny obrońca miał pewne problemy w pojedynkach ze skrzydłowymi Lecha. To właśnie jego stroną Kolejorz najczęściej atakował.

Jan Sobociński – OCENA: 7
Starał się łatać dziury, które stwarzali koledzy, ale nie zawsze mu się to udawało. Otrzymuje wysoką ocenę, za kluczową interwencję, podczas której zdołął wybić piłkę z praktycznie samej linii bramkowej. Bez większych błędów w defensywie.

Maksymilian Rozwandowicz – OCENA: 6
Maks niczym szczególnym się nie wyróżnił. Grał czujnie w defensywie, ale momentami nie najlepiej się ustawiał. Po nim widać było szczególnie, że był zaskoczony straconą bramką w 4. minucie.

Artur Bogusz - OCENA: 8
Bardzo dobre zawody w wykonaniu prawego defensora. 26-latek grał uważnie w defensywie, ale także popisał się niejednym rajdem w okolice pola karnego gości. Mało tego zawodnik potrafił celnie dośrodkować, co u bocznych obrońców grających w PKO Ekstraklasie, jest coraz rzadsze.

Bartłomiej Kalinkowski – OCENA: 5
Rozegrał jedynie pierwsze 45. minut. Mam wrażenie, że od początku spotkania, nie mógł złapać swojego rytmu. Przechwycał piłkę, by za chwilę ją stracić. Nie było z niego zbyt dużo pożytku w ofensywie i tutaj jest to duże rozczarowanie. Słusznie zmieniony.

Maciej Wolski – OCENA: 6
Młody pomocnik starał się, walczył, ale często brakowało mu albo tężyzny fizycznej, albo szczęścia. Bo ambicji i charakteru nie można mu odmówić. To chyba jednak trochę za mało jak na pojedynek z Lechem. A wiem, że stać go na wiele, wiele więcej.

Łukasz Piątek – OCENA: 8
Doświadczony zawodnik był momentami wszędzie. Chętnie brał udział w akcjach ofensywnych, ale potrafił także znaleźć się w odpowienim miejscu, by przerwać atak rywala. Widać w jego grze ogromny bagaż doświadczenia, wie kiedy przyśpieszyć, a kiedy opóźnić lekko grę. To ważny punkt w łódzkim beniaminku, będzie z niego pociecha. Pokazał, że można na niego liczyć już we wcześniejszych spotkaniach.

Pirulo – OCENA: 7
Starał się być aktywny, ale momentami można było odnieść wrażenie, że jego koledzy nie chcieli z nim współpracować. Początkowo był lekko stremowany, ale z monuty na minutę szło mu lepiej. Miał okazję na zdobycz bramkową, ale nie trafił do siatki z ostrego kąta.

Dani Ramirez – OCENA: 8
Jest absolutnym reżyserem gry w ŁKS-ie. Bez niego ełkaesiacy wyglądaliby na boisku zupełnie inaczej. Hiszpan uczestniczył w praktycznie każdej akcji ofensywnej swojego zespołu. Początek jednak również dla niego nie był udany. Zaliczył dużą liczbę niepotrzebnych strat. Później zdołał się zrehabilitować i strzelił na 1:1. To jednak za mało przy Michale Kołbie, żeby pokonać go w mojej ocenie.

Rafał Kujawa – OCENA: 7
Mało widoczny w przekroju całego meczu, jednak trzeba mu oddać, że to on swoimi zejściami robił miejsce m.in. dla Ramireza czy Pirulo. Rafał nie zdobył bramki, ale widać było, że nękał obrońców, swoim boiskowym cwaniactwem.

Jan Grzesik – OCENA: 7
Defensor dał dobrą zmianę. Pokusił się o kilka rajdów lewą flanką. Ten fragment boiska, dzięki niemu w 2. połowie prezentował się o wiele lepiej niż wcześniej.

Guima – OCENA: 7
To był debiut Portugalczyka i jak najbardziej, będzie on mógł go zaliczyć do udanych. Pomocnik był aktywny, nie pozwalał rywalom na zbyt wiele a i potrafił umiejętnie rozpocząć szybki kontratak ŁKS-u.

Wojciech Łuczak – OCENA: 6
Wojtek pojawił się na murawie w 2. części spotkania i także nie można odmówić mu chęci. Czegoś jednak mu zabrakło. Być może gdyby zagrał od początku, to jego występ byłby kompletny. Oczekuję więcej od zawodnika jego pokroju, nawet wtedy gdy wchodzi z ławki.