ŁKS Łódź - Raków Częstochowa (NA ŻYWO/LIVE 26.10.19)

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa (NA ŻYWO/LIVE 26.10.19) - Zdjęcie główne

SportRelacja na żywo ze spotkania 13. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy ŁKS-em Łódź, a Rakowem Częstochowa. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala będą walczyć o niezwykle ważne trzy punkty.

To już wszystko na dzisiaj ze Stadionu Miejskiego przy al. Unii. Dziękujemy za uwagę!

Wydaje się, że łodzianie zdołali wrócić na właściwe tory i co najważniejsze nie stracili ani jednej bramki. Już we wtorek ŁKS powalczy w Totolotek Pucharze Polski z Górnikiem Zabrze, oby to podopieczni trenera Moskala, tak jak dzisiaj, zakończyli mecz zwycięstwem.

ŁKS wygrywa starcie beniaminków! Podopieczni trenera Moskala zagrali kapitalne zawody w pierwszej części spotkania. Po przerwie to Raków był lepszy, ale łodzianie nie dali sobie wbić ani jednej bramki. Szkoda tylko niewykorzystanego karnego przez Sekulskiego.

90+3'

Koniec spotkania!

90+2'

Łodzianie starają się agresywnie odebrać piłkę, ale Raków cały czas się przy niej utrzymuje.

90+1'

Łodzianie zamknięci na włąsnej połowie, ale Raków w końcu w głupi sposób stracił futbolówkę.

90+1'

Arbiter dolicza trzy minuty.

89'

Debiut w barwach ŁKS-u. Ratajczyk zmienia Pyrdoła.

88'

Goście atakują, ale nic z tego groźnego nie wynika.

87'

Raków naciska na ŁKS, ale gospodarze cały czas grają szczelnie w obronie.

86'

Klimczak znakomicie przerywa atak gości.

85'

Pyrdoł pada na linii pola karnego, ale gwizdek arbitra milczy.

84'

Bramkarz ŁKS-u łapie piłkę po kiepskim dośrodkowaniu rywala.

83'

Malarz wznawia grą podaniem do Grzesika.

82'

Podopieczni trenera Papszuna przy piłce, ale ponownie nic z tego nie wychodzi. Jakby zupełnie nie mieli pomysłu na grę..

81'

ŁKS w końcu wyszedł z piłką poza własną połowę.

80'

Raków częściej atakuje, ale goście kończą akcje najczęściej niecelnym decydującym podaniem.

79'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Kujawa zmienia Sekulskiego,

79'

Sekulski próbował podawać, a wyszedł strzał. Futbolówkę jednak spokojnie łapie Szumski.

78'

Mocny strzał Domańskiego, ale naszczęście piłka przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy.

76'

Pierwsza zmiana w ŁKS-ie. Plac gry opuszcza Trabka, a pojawia się na nim Kalinkowski.

76'

Zrobiło się groźnie przed bramką Malarza, ale Musiolik na szczęście minął się z piłką.

75'

Słaby fragment gry łodzian, którzy mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

74'

Szczepański złapany na pozycji spalonej.

73'

Raków konstruuje akcję, ale gościom brakuje dokładności.

72'

Głębokie dośrokowanie w pole karne ŁKS-u, ale łapie piłkę Malarz.

71'

Gra jest od kilku minut mocno szarpana.

69'

Zmiana w Rakowie. Skóraś opuścił plac gry, a pojawił się na nim Domański.

68'

Niestety nie ma bramki... Bramkarz wyczuł strzał Sekulskiego i spokojnie obronił :(

67'

Sekulski został sfaulowany w polu karnym i teraz on sam stanie oko w oko z Szumskim!

67'

Rzut karny dla ŁKS-u!

65'

Grzesik blokuje dośrodkowanie Malinowskiego.

64'

Piłka pod nogami gości, któzy przerwali dobrze zapowiadającą się akcję ofensywną ŁKS-u.

63'

Zmiana w Rakowie. Na boisku pojawia się Kolev, który zastapił Kościelnego.

62'

Już wszystko w porządku z obrońcą gospodarzy, który po chwili wrócił do gry.

60'

Na murawie leży Juraszek, który ucierpiał w jednym ze starć z rywalem.

58'

Tempo gry jest nieco wolniejsze niż w pierwszej połowie, ale cały czas to ŁKS gra lepszą piłkę.

57'

Goście próbowali zaskoczyć ełkaesiaków, ale ci cały czas grają bardzo uważnie w obronie.

56'

Żółta kartka dla Rozwandowicz za faul na piłkarzu Rakowa.

55'

Piłka w posiadaniu ŁKS-u, który buduje kolejną akcję na połowie rywala.

54'

Błąd techniczny Guimy, a zapowaidała się dobra akcja.

53''

Sekulski już gotowy do gry.

53'

Napastnik ŁKS-u schodzi z murawy, Niewiadomo czy będzie mógł kontynuować grę.

52'

Sekulski leży na murawie i sygnalizuje, że potrzebuje pomocy medycznej.

51'

Strzał Ramireza z pierwszej piłki, ale niestety niecelny,

50'

Dobra okazja dla ŁKS-u, ale Sekulski oddał niecelny strzał.

49'

Uderzenie z dystansu Lukovicia, ale mocno niecelne.

48'

Łodzianie próbowali wyjść z kontratakiem, ale Ramirez podał niedokładnie do Sekulskiego.

47'

Goście budują akcję na połowie ŁKS-u.

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w Rakowie. Na murawie pojawił się Szczepański.

46'

Łodzianie zaczynają drugą część spotkania.

Widać, że gospodarze cieszą się grą. Posiadają piłkę, kontrolują przebieg meczu, nie pozwalają na zbyt wiele rywalom i przede wszystkim strzelają bramki. Z niecierpliwością czekamy na drugą część spotkania!

ŁKS zasłużenie prowadzi z Rakowem po pierwszej połowie. Podopieczni trenera Moskala grają piłkę taką jaką najbardziej lubią, czyli miłą dla oka. Co najważniejsze dzisiaj ten styl gry jest także efektywny.

45+2'

Koniec pierwszej części meczu.

45+1'

Fauł jednego z ełkaesiaków na środku boiska.

44'

Dalekie zagranie do Sekulskiego, ale napastnika łodzian uprzedził dobrze interweniujący Szumski.

42'

Nic groźnego nie wyszło z tego stałego fragmentu gry.

41'

Grzesik fauluje Maliowskiego na lewym skrzydle i będzie rzut wolny dla gości.

40'

Piłka pod nogami ełkaesiaków, którzy spokojnie czekają na lukę w obornie rywala.

39'

Pyrdoł faulowany i za to przewinienie ogląda żółty kartonik Schwarz.

38'

Uderzenie Schwarza, ale było ono dalekie od perfekcji. Grę wznowi Malarz.

37'

Łodzianie próbowali wyjść z kontraktakiem, ale Grzesik zbyt mocno podał do Ramireza i ŁKS stracił piłkę.

36'

Raków zamknięty na własnej połowie. Grzesik zdołał wrzucić piłkę, ale ta wylądowała po drugiej stronie murawy.

35'

Strzał głową Petraska, ale mocno niecelny.

34'

Mocne uderzenie z rzutu wolnego, ale Malarz łapie futbolówkę.

33'

Łodzianie mieli okazję do wyjścia z szybkim kontratakiem, ale jeden z gospodarzy sfaulował rywala i arbiter przerwał akcję.

32'

Musiolik uderzył głową, ale broni Malarz. Świetna parada bramkarza ŁKs-u!

30'

Bardzo dobra interwencja Juraszka, który przerwał groźną akcję gości.

29'

Raków przejął piłkę, ale nie ma pomysłu na grę i wycofuje do tyłu.

28'

Uderzenie Klimczaka zdołał zablokować obrońca. Futbolówka jednak cały czas pod nogami ełkaesiaków.

27'

Raków wyraźnie zaskoczony takim obrotem sprawy. Goście próbują teraz zaskoczyć defensywę ŁKS-u, ale ta gra jak dotąd bardzo uważnie.

26'

Piłka odbita od rywala trafiła do Guimy, a ten znakomitym płaskim strzałem pokonał bramkarza Rakowa!

26'

GOOOOL dla ŁKS-u!

25'

Ten mecz może się podobać. Kibice zgromadzeni dzisiaj przy al. Unii oglądają szybkie akcje zarówno ze strony jednej jak i drugiej drużyny.

24'

Raków wyprowadził szybki kontratak, ale nie zdołał trafić do bramki gospodarzy w dobrej sytuacji.

23'

Ależ sytuację zmarnował Rozwandowicz! Świetnym podaniem na głowę obsłużył go Ramirez, ale kapitan ŁKS-u źle przymierzył i uderzył obok bramki.

22'

Rzut wolny dla ŁKS-u po faulu na Srniciu.

21'

Uderzenie Musiolika, ale górą bramkarz ŁKS-u!

20'

Świetna dwójkowa akcja Pyrdoła i Ramireza! Pierwszy zagrał piętą na wolne pole do drugiego, ale Hiszpan szukał jeszcze podania do Sekulskiego, a powinien uderzyć!

19'

ŁKS cały czas rozgrywa i czeka na potknięcie rywali.

18'

Ramirez posłał piłkę wprost w ręce bramkarza.

17'

Rzut rożny dla ŁKS-u.

16'

Dobrze wygląda gra łodzian jak do tej pory. Ełkaesiacy rozgrywają futbolówkę, aż miło patrzeć!

14'

Znakomity odbiór Trąbki i łodzianie budują kolejną akcję ofensywną.

13'

Raków przedarł się w pole karne ŁKS-u, ale nie wyszło z tego nic groźnego.

12'

Sekulski w walce o piłkę sfaulował Petraska.

11'

Łodzianie spokojnie oprują piłką na własnej połowie.

10'

Klimczak faulowany przez Skórasia. Grę wznowi Malarz.

9'

Sekulski wpadł w pole karne, ale zagrał źle i Raków przechwycił futbolówkę.

8'

Pierwsza bramka dla gospodarzy, a nic tego nie zapowiadało. Najpierw uderzył zza pola karnego Grzesik, bramkarz odbił piłkę pod nogi Sekulskiego, a ten podał do kompletnie niepilnowanego Ramireza, który płaskim strzałem pokonał Szumskiego.

7'

GOOOL dla ŁKS-u!

7'

Podanie Pyrdoła wzdłuż bramki zdołał odbić Szumski. Futbolówka cały czas jednak w posiadaniu ŁKS-u.

6'

Piłka pod nogami ełkaesiaków, którzy jednak mają problemy z wyjściem poza swoją połowę.

5'

Ostre wejście Malinowskiego w nogi Grzesika, ale arbiter nie pokazał graczowi z Częstochowy karkti.

4'

Skóraś zgubił Klimczaka, uderzył, ale pewnie łapie golkiper gospodarzy.

3'

ŁKS próbował wyjść z kontratakiem, ale goście szybko odebrali futbolówkę i już budują kolejną akcję.

2'

Pierwszy celny strzał Rakowa, ale Luković uderzył wprsot w Malarza.

1'

Gramy! Rozpoczęli goście.

ŁKS i Raków są już na płycie boiska. Łodzianie zagrają w swoich domowych biało-czerwono-białych strojach, a Częstochowianie zagrają  w czerwono-niebieskich trykotach.

Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę i schodzą do szatni. Za kilka minut wrócą jednak na murawę i mecz rozpocznie się.

Znamy już składy obu zespołów. W ŁKS-ie od pierwszej minuty rozpocznie spotkanie Kamil Juraszek i Łukasz Sekulski, którzy wracają po kontuzjach.

Dobrą informacją jest to, że do zdrowia wrócił Łukasz Sekulski, który zdobył w tym sezonie dla swojego zespołu 4 bramki. Trzeba mieć jednak na uwadze, że ostatnie spotkanie rozegrał w sierpniu, więc jesteśmy niezwykle ciekawi w jakiej ten napastnik jest formie.

Podopieczni trenera Marka Papszuna są w dobrej formie. Wygrali dwa ostatnie spotkania i przy al. Unii także będą walczyć o pełną pulę. Jeśli jednak ŁKS zagra "swój futbol" i przede wszystkim nie będzie popełniał błędów indywidualnych w defensywie to o wynik fani z Łodzi mogą być spokojni.

Łodzianie rozpoczną o godzinie 15 bardzo ważne spotkanie z Rakowem Częstochowa. ŁKS będzie walczył o zwycięstwo bez swojego podstawowego stopera - Jana Sobocińskiego. Czy gospodarze, mimo braku tego piłkarza zdołają zwyciężyć?