ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz (NA ŻYWO/LIVE 27.09.2020)

ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz (NA ŻYWO/LIVE 27.09.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na mecz 5. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym Łódzki Klub Sportowy podejmuje Sandecję Nowy Sącz. Początek spotkania o godzinie 12:40

Łodzianie po słabszym meczu w Sosnowcu znów zagrali koncert, zwłaszcza w drugiej połowie. Świetne zawody w wykonaniu Sekulskiego, który zanotował hat-tricka. Cegiełke swoją dołożył także Maksymilian Rozwandowicz i podopieczni Wojciecha Stawowego nadal kroczą przez Fortuna 1 Ligę bez straty punktów. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne mecze ŁKS-u.

90+3'

Arbiter kończy mecz. Łódzki Klub Sportowy wygrywa piąte spotkanie z rzędu!

90+2'

Teraz Hiszpan próbował strzału z dystansu, ale jego strzał został zablokowany.

90+1'

Dośrodkowywał z rzutu rożnego Dominguez, ale defensywa gości poradziła sobie z tym stałym fragmentem gry.

90'

Gracze Sandecji czekają już tylko na końcowy gwizdek arbitra, a piłkarze ŁKS-u bawią się w najlepsze z Kellym na czele. Młody zawodnik wykazuje dużą ochotę do gry.

89'

Kelly już zdołał wzbudzić entuzjazm wśród fanów swoją dobrą akcją na lewej flance.

87'

MIchał Trąbka ustępuje miejsca Kelly'emu, a Samuel Corral zmienia zdobywce hat-tricka, Łukasza Sekulskiego. Wielkie brawa dla napastnika Łódzkiego Klubu Sportowego.

87'

Sandecja nie zagraża w żadnym stopniu już ŁKS-owi. Łodzianie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.

87'

Do wejścia szykują się już Kelechukwu i Corral.

86'

Pokazał się publiczności teraz Sajdak, który mógl podawać na prawą stroną do niepilnowanego kolegi, ale sam zdecydował się na uderzenie. Rezerwowy ŁKS-u uderzył jenak mocno niecelnie.

85'

Żółtą kartką ukarany znów gracz z Nowego Sącza. Tym razem napomniany Michal Piter-Bučko.

82'

Kolejna zmiana w ŁKS-ie. Piotr Gryszkiewicz opuszcza murawę, a w jego miejsce Przemysław Sajdak.

81'

Źle rozegrali ten rzut wolny, ale piłka trafiła do Domingueza, który uderzył mocno, lecz niecelnie.

80'

Pierwsza akcja Dankowskiego i od razu wywalczył faul pod polem karnym Sandecji. Za to przewinienie kartkę ogląda Wojciech Kamiński.

79'

Pierwsze zmiany w zespole ŁKS-u. Murawę opuszcza Pirulo. W jego miejsce z numerem 11 melduje się Tomasz Nawotka. ADrian Kimczak również kończy udział w tym spotkaniu, a zastępuje go Kamil Dankowski.

78'

Żółta kartka dla Adriana Basty za ostry faul na zawodniku z Łodzi.

78'

Ruszył prawą stroną Wolski, który dośrodkował płasko w szesnastkę, ale Sekulskiego uprzedził bramkarz Sandecji.

75'

Nieporozumienie Sobocińskiego z Trąbką. Piłkę odyskał Danek, ale szybka reakcja pomocnika ŁKS-u zakończyła próbę samotnego rajdu z piłką Adriana Danka.

74'

Bardzo niedokładnie Dominguez. Zaczyna Tokarz.

74'

Korner dla Rycerzy Wiosny po akcji Wolskiego.

73'

Kolejny raz podłączał się Klimczak, ale tym razem znalazł się na spalonym. Widać u lewego obrońcy ŁKS-u dużą ochotę do gry ofensywnej.

72'

Piłka zacentrowna przez Pirulo przeszła przez całe pole karne. Nikt nie zdołał jej skierować do bramki.

71'

Kolejny stały fragment gry dla łodzian.

70'

ŁKS nie zatrzymuje się i rozpoczyna już poszukiwania kolejnego gola.

68'

Czwarta bramka dla ŁKS-u! Rozwandowicz pokonuje Tokarza po strzale z rzutu wolnego.

67'

Teraz mamy kolejny staly fragment gry dla ŁKS-u. Faulowany jede z graczy Wojciecha Stawoewgo. Do piłki podchodzi Rozwandowicz.

66'

Świetna piłka od Trąbki do Domingueza, ten uderzył płasko w kierumku bramki, ale uderzenie zostało zablokowane.

66'

Ładna akcja Sobocińskiego. Stoper ŁKS-u faulowany z lewej strony pola karnego.

65'

Mocno uderzył teraz Rozwandowicz, ale kapitalnie zachował się Tokarz, który sparował piłkę na rzut rożny.

63'

Bramka dla gości! Kapitalnie uderzył były piłkarz Widzewa, Bartłomiej Kasprzak. ŁKS 3:1 Sandecja.

62'

Mamy teraz rzut rożny dla graczy z Nowego Sącza.

60'

Wolski dogrywał z prawej strony, ale wybił piłkę bramkarz Sandecji. Wtedy do piłki dopadł Trąbka, ale jego strzał również obronił Szymon Tokarz. Piłka trafiła w końcu pod nogi Sekulskiego, a napastnik skompletował hat-tricka.

60'

MAMY 3:0. HATTRICK ŁUKASZA SEKULSKIEGO!

59'

Rycerze Wiosny opanowali chwilowy napór Sandecji i znów oni dzielą i rządzą na boisku.

58'

Znów Pirulo w roli głównej. Hiszpan uderzał z 17 metra, ale tylko nad bramką.

57'

Sprytnie kombinował Pirulo, który chciał przerzucić piłkę nad głowami obrońców Sandecji do Sekulskiego, ale zorientowali się w tym wszystkim rywale.

55'

Kolejna ofensywna akcja Klimczaka, ale tym razem lewy obrońca dogrywał niedokładnie.

53'

Bardzo ładna teraz akcja Rycerzy Wiosny, ale trochę za mocno piłkę do Gryszkiewicza podawał Pirulo.

52'

Przypomnial o sobie Adrian Klimczak, który dośrodkował na głowę Dąbrowskiego, ale stoper ŁKS-u nie trafił w bramkę.

52'

Rzut rożny po drugiej stronie boiska dla ŁKS-u.

51'

Znów tego samego próbowali gracze gości. Teraz niedokładnie jednak podawał Maciej Korzym. Ale piłkarze ŁKS-u nie mają recepty na razie na te podania Korzyma z bocznej strefy.

49'

Bardzo groźnie było pod bramką ŁKS-u. Maciej Korzym zwiódł obrońcę ŁKS-u i posłał piłkę wzdłuż lini bramkowej, gdzie czyhał na nią Danek. Piłkarz Sandecji był jednak minimalnie spóźniony i nie sięgnął piłki. Pierwsze ostrzeżenie dla łodzian w drugiej połowie.

48'

Dłużej teraz próbuje operować piłką zespół z Nowego Sącza.

47'

Strzal na bramkę, ale zupełnie nieudany po stronie gości.

46'

Rzut rożny dla Sandecji.

46'

ŁKS zaczyna drugą odsłonę gry.

Gracze ŁKS-u długo nie mogli złamać defensywy rywali, ale jak już to zrobili to od razu dwukrotnie. Świetnie w obu sytuacjach zachował się Sekulski, który po pierwszych 45 minutach na koncie zapisać może sobie dublet.

45+2'

Arbiter kończy pierwszą połowę.

45+2'

Sekulski jednak uderzał i zrobił to fenomenalnie! 2:0 dla ŁKS-u!

45+1'

ŁKS będzie miał jeszcze rzut wolny tuż przed polem karnym Sandecji. Dobra okazja dla Pirulo.

45'

Gracze Sandecji dwukrotnie wybijali piłkę zagrywaną przez Pirulo. W końcu dopadł do niej Klimczak i groźnie uderzał na bramkę Tokarza, ale nieznacznie chybił.

45'

Ambitnie do samego końca powalczył Sekulski i zyskał rzut rożny dla swojego zespołu.

44'

Maciej Wolski faulował teraz na połowie rywala.

43'

Indywidualnie na prawej stronie znów Pirulo. Hiszpan zwiódł obrońcę i dośrodkował w pole karne, ale żaden z kolegów nie doszedł do piłki.

42'

Teraz akcja przeniosła się pod drugą bramkę. Rzut rożny wykonywała Sandecja, po którym strzał oddał Walski, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

41'

Kapitalna okazja dla ŁKS-u! Pirulo zabrał piłkę stoperowi Sandecji i wpadł w pole karne, wycofał futbolówkę do nadbiegającego Trąbki, ten uderzył po ziemi, ale jeden z defensorów gości w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał strzał pomocnika gospodarzy.

40'

Piłkarze Wojciecha Stawowego podkręcili trochę tempo. Łodzianie zaczęli grać szybciej, czym stwarzają już większe zagrożenie pod bramką rywala. Zawodnicy Sandecji zaczynają nie nadążać za zawodnikami ŁKS-u.

39'

Gra po strzelonej bramce przez Sekulskiego nie zmieniła się. Dalej łodzianie wymieniają mnóstwo podań na środku boiska, a Sandecja czeka na okazję do kontry.

37'

Dużo szczęście miał teraz Wolski, który znalazł się niepilnowany przed polem karnym Sandecji. Prawy obrońca ŁKS-u uderzył jednak bardzo lekko i niecelnie.

37'

Trąbka zacznie grę w środkowej strefie boiska.

36'

Brzydko faulowany został teraz Pirulo.

35'

Teraz to Sandecja musi zmienić swój styl gry. Na razie to dalej ŁKS dyktuje warunki na boisku.

33'

Żółtłą kartką został napomniany Maciej Korzym, który bardzo agresywnie zaatakował nogi Dąbrowskiego.

31'

Z dystansu strzelał Rozwandowicz, ale piłka odbiła się szczęśliwie dla Gryszkiewicza, który znalazł się w polu karnym i podał wzdłuż lini bramkowej. Tam czekał już Sekulski, który wpakował piłkę do pustej bramki. Była to pierwsza naprawdę groźna akcja graczy ŁKS-u w tym meczu. Może teraz mecz trochę się otworzy.

31'

GOL dla ŁKS-u! ŁUKASZ SEKULSKI!

30'

Za nami dwa kwadranse, po których możem powiedzieć, że ŁKS nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy Sandecji, która bardzo dobrze ustawiona czeka tylko na ruch gospodarzy.

29'

Celny strzał oddawał teraz Sekulski. Napastnik uderzył jednak klatką piersiową i łatwo piłkę złapał Tokarz.

28'

Kolejny strzał gości. Samotny rajd przeprowadził Małkowski, który podbiegł pod pole karne ŁKS-u i huknął w stronę Arka Malarza. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką.

27'

Ofiarnie teraz Dąbrowski zdusił w zalążku akcję Sandecji. Stoper otrzymał gromkie brawa za swój wślizg.

26'

Maciej Dąbrowski próbował podłączyć się do akcji ofensywnej, ale. znów piłkarzom ŁKS-u przydarzyła się prosta strata. Niedokładnie do obiegającego go Dąbrowskiego podawał Wolski.

25'

ŁKS musi zacząć grać zdecydowanie lepiej, jeśli chcą pokonać dzisiaj podopiecznych Piotra Mandrysza.

24'

Leżał na boisku Rozwandowicz, ale gracze Sandecji nie zamierzali wybijać piłki. Ruszyli z kontrą i świetną okazję miał Korzym, który mając praktycznie pustą bramkę uderzył w boczną siatkę.

23'

Goście odebrali piłkę ełkaesiakom w środkowej strefie boiska i ruszyli z kontrą,  ale w porę defensywa ŁKS-u zatrzymała szybki atak graczy z Nowego Sącza.

22'

Pirulo dał przed momentem próbkę swoich możliowości technicznych, ale nie zyskał tym terenu.

21'

Na razie sporo niedokładności oglądamy w grze ŁKS-u. Kolejna prosta strata na połowie rywali.

20'

Kompletenie nieudane dośrodkowanie Pirulo. Zaczyna Tokarz.

19'

Próbował swoich sił Dominguez, ala jego strzał z dystansu został wybity przez obrońcę na rzut rożny.

18'

Dobrze pressigniem zagrali teraz gospodarze. Łodzianie zmusili bramkarza Sandecji do wybicia pilki w aut.

17'

Pierwsze zagrożenie po strzale ełkaesiaków. Pirulo uderzał sprzed pola karnego, ale minimalnie chybił.

15'

W 15 minucie doczekaliśmy się pierwszego uderzenia w tym meczu. Michal Piter-Bučko doszedł do piłki i głową staral się pokonać Arkadiusza Malarza. Jego uderzenie okazało się jednak bardzo niecelne. Na razie bardzo mało się dzieje na stadionie przy al. Unii.

14'

Blisko straty futbolówki był teraz bramkarz gości. Sekulski czyhał na jego błąd, ale zdążył wybić piłkę na aut Szymon Tokarz.

13'

Dobrze zachował się teraz Maciej Wolski, który zagrał na wyprzedzenie i zabrał piłkę rywalom. Popędził wzdłuż lini bocznej i dośrodkowywał po ziemi, ale jego podanie zostało przecięte przez defensorów Sandecji.

12''

Faulowany na środku boiska gracz Sandecji, konkretnie, Michał Walski.

10'

Jan Sobociński dał pokaz swojego dobrego przeglądu pola i świetnie jednym podaniem minął dwie linie gości, ale nic z tej akcji nie wyszło, bowiem jego kolega ze środka pomocy zbyt mocno zagryał do Gryszkiewicza.

9'

Świetną akcję zrobił Pirulo, który znalazł się w polu karnym gospodarzy, ale przy próbie przełożenia obrońcy zbyt daleko wypuścił sobię piłkę.

8'

Dobrze włączył się do akcji Klimczak, ale jego dośrodkowanie z lewej strony było za słabe.

6'

Nie wyszedł ten stały fragment gry gospodarzom. Piłka wyleciała na aut Maciejowi Wolskiemu i zacznie grę Sandecja.

5'

Piłkarze trenera Stawowego cały czas długo utrzymują się przy piłce, ale na razie nie potrafią znaleźć wolnej przestreni w okolicy bramki rywala. Może teraz się uda. Rzut rożny dla łodzian.

3'

Łodzianie zbliżyli się do pola karnego rywali, ale faulował w ofensywie Piotr Gryszkiewicz.

2'

Ełkaesiacy utrzymują się dłużej przy piłce na początku meczu. Praktycznie cała drużyna gospodarzy znajduje się na połowie rywala.

1'

Zaczynamy. Pierwsze kopnięcie piłki należy do Sandecji!

Na boisku pojawili się już piłkarze. Zawodnicy ŁKS-u wchodzili na murawę oczywiście przy gromkich brawach.

Niespełna 10 minut do początku rywalizacji. Na stadionie wybrzmiewa właśnie hymn Łódzkiego Klubu Sportowego, a fani pokazują, że są już gotowi do wspierania swojej drużyny.

Do pierwszego gwizdka pozostało pół godziny. Obie drużyny rozgrzewają się już na murawie.

Odchodzącego Adama Ratajczyka zastępuje dzisiaj Piotr Gryszkiewicz.

Wojciech Stawowy dokonał dzisiaj zmiany na pozycji napastnika. W meczu z Sandecją to Łukasz Sekulski wyjdzie w pierwszym składzie, a Corral usiądzie na ławce rezerwowych.

Obie drużyny zmierzą się ze sobą po raz dziewiąty. Za każdym razem ŁKS i Sandecja rywalizowali na poziomie 1 ligi. Bilans tych starć jest niezwykle wyrównany. 3 razy wygrywali Rycerze Wiosny, 3 razy triumfowali zawodnicy Sandecji, a dwa razy obie ekipy dzieliły się punktami.

Łódzki Klub Sportowy zmierzy się dzisiaj w ramach 5. kolejki Fortuna 1 Ligi z przedostatnią drużyną w ligowej tabeli, Sandecją Nowy Sącz. Podopieczni Piotra Mandrysza przegrali, jak na razie wszystkie cztery mecze. Kibice ŁKS-u liczą, że dzisiaj goście nie poprawią swojego dorobku. Ełkaesiacy, jeśli mają walczyć o awans, to z pewnością w takich spotkaniach nie mają prawaw gubić punktów.