ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn (NA ŻYWO/LIVE 12.09.2020)

ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn (NA ŻYWO/LIVE 12.09.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na relację ze spotkania drugiej kolejki Fortuna 1 Ligi, w której Łódzki Klub Sportowy zmierzy się w pierwszym meczu domowym tego sezonu ze Stomilem Olsztyn.

Podopieczni Wojciecha Stawowego wygrali pierwsze domowe spotkanie w Fortuna 1 Lidze po bramkach Pirulo w 36 minucie, Wolskiego w 41 i Samuela Corrala w 66 minucie spotkania. W samych superlatywach można wypowiadać się o grze ełkaesiaków dzisiejszego wczesnego popołudnia. Łódzki Klub Sportowy po tym zwycięstwie melduje się na fotelu lidera.

90+2'

Koniec spotkania.

90+2'

Kapitalna akcja Trąbki i Sekulskiego. Drugi z nich przełożył obrońcę gości markując strzał i posłał piłkę w kierunku bramki, ale z lini bramkowej wybijał piłkę jeden z graczy gości.

90+2'

Faulowany Gryszkiewicz w kole środkowym.

90+1'

Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Piłka w siatce Stomilu po strzale Sekulskiego, ale arbiter dopatrzył się faulu i nie uznał bramki rezerwowego napastnika ŁKS-u.

89'

Przewrócił się Dąbrowski po zderzeniu ze Strausem, ale sędzia nakazuje powtórzenie stałego fragmentu gry, chociaż wydaje się, że powinien być to rzut karny dla ŁKS-u.

88'

Rzut rożny dla gospodarzy po próbie Piotra Gryszkiewicza.

87'

Huknął stoper ŁKS-u, ale prosto w mur.

87'

Rzut wolny będzie wykonywał Maciej Dąbrowski. Dobra szansa dla ŁKS-u

86'

Niedokładnie przerzucił piłkę teraz w stronę Klimczaka Maciej Dąbrowski, ale od razu gracze Wojciecha Stawowego odzyskali piłkę i kontynuują atak pozycyjny.

85'

Łodzianie kontynuują wymianę podań w środku boiska.

84'

Gracze Stomilu wybijają piłkę z pola karnego.

84'

Faulowany Maciej Dąbrowski na prawej flance. Do dośrodkowania szykuje się Trąbka.

83'

ŁKS dalej kontroluje bieg wydarzeń na boisku. Niezliczoną ilość podań wymieniają teraz gospodarze na całej szerokości boiska. W graczach Stomilu nie ma już wiary na korzystny rezultat.

82'

Bardzo ambitnie powalczył w obronie teraz Łukasz Sekulski i zainicjował atak swojej drużyny, z którego nic jednak nie wyszło.

80'

Gryszkiewicz zdobył bramkę, ale na spalonym znalazł się podający mu Adrian Klimczak.

79'

Znów mamy fragment gry, w którym kibice oglądają sporo gry w środku pola. Głównie to Rycerze Wiosny operują piłką, grająca na 1-2 kontakty.

77'

Trąbka zagrywał prostopadle do Sekulskiego, ale dobrze wyszedł z bramki Vjačeslavs Kudrajavceves.

76'

Piąta zmiana w ŁKS-ie. Maciej Wolski, strzelec drugiego gola opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Tomasz Nawotka.

75'

Tradycyjnie z kontrą ruszyli gospodarze, ale Drago Srnić fatalnie skiksował. Zaprzepaścił szansę na czwartą bramkę Serb swoim niedokładnym podaniem.

75'

Wspaniała interwencja Jana Sobocińskiego. Mogła to być bramka dla gości, ale ofiarnie zachował się 21-letni stoper ŁKS-u.

73'

Z boiska schodzi Adam Ratajczyk przy oklaskach z trybun. W jego miejce Piotr Gryszkiewicz. Udział w spotkaniu zakończył także Corral, a na pozycji numer 9 będzie kończył spotkanie Łukasz Sekulski. Druga podwójna zmiana przeprowadzona przez Wojciecha Stawowego.

73'

Z Tosikiem będzie wszystko w porządku, ale urazu barku doznał jeden z graczy gości, któremu udzielana jest teraz pomoc medyczna.

72'

Nikita Kovalonoks brzydko potraktował Jakuba Tosika, który nie podnosi się z murawy. Napastnik Stomilu ukarany żółtym kartonikiem.

71'

64% do 36% na korzyść ełkaesiaków w posiadaniu piłki, którzy teraz kontrolują przebieg gry.

70'

Łodzianie znów ruszyli z kontrą, ale tym razem niedokładnie Pirulo. Należy pochwalić bramkarza Stomilu, bo przeczytał zamiary hiszpańskiego pomocnika ŁKS-u.

69'

Czwarta zmiana w składzie gości. Damian Sierant w miejscu Janusza Bucholca.

69'

Rzut rożny dla Stomilu, po wybiciu piłki przez Adriana Klimczaka.

68'

Dąbrowski znowu pokazał się w ofensywie, ale bramkarz złapał futbolówkę po jego próbie.

68'

Ratajczyk nie miał komu zagrać, więc w dojrzały sposób zwolnił grę i rozpoczął atak pozycyjny.

68'

Rusza ŁKS z kolejną kontrą.

66'

Hiszpan wpakował piłkę do pustej bramki po asyście Klimczaka z lewej strony boiska.

65'

Kolejny gol dla Rycerzy Wiosny. Samu Corral!

64'

Podwójna zmiana W ŁKS-ie. Za Rozwandowicza wchodzi na placy gry Jakub Tosik, a za Domingueza melduje się Drago Srnić.

63'

Było blisko, ale obok bramki Samuel Corral głową.

63'

Odpowiedział ŁKS! Corral z Ratajczykiem. Corral świetnie w tempo znów do Ratajczyka, ten świetnie się zabrał z piłka, ale zdołał interweniować obrońca gości. Rzut rożny dla ŁKS-u.

62'

Trzecia zmiana w szeregach Stomilu. Jakub Tecław w miejsce Macieja Spychały.

61'

Kolejny rzut rożny dla Stomilu.

60'

Goście po bardzo słabych pierwszych 15 minutach drugiej połowy, w której mogli stracić już 3 bramki, przejęli teraz inicjatywę i zepchnęli ełkaesiaków do obrony.

60'

Faulowany Sebastian Jarosz. Od rzutu wolnego Stomil.

59'

Bez zagrożenia dla bramki Malarza, ale Stomil zostaje w natarciu.

58'

Straus uderza z ostrego kąta i zmusił do wysiłku Arka Malarza. Rzut rożny dla Stomilu.

57'

Wysokim pressigniem zaatakował teraz Pirulo i zmusił do błędu bramkarza gości.

57'

Faukowany Michał Trąbka w środku pola.

54'

Groźną akcją odpowiedzieli goście! Napastnik Stomilu nie trafił w piłkę, a przed sobą miał tylko Malarza.

53'

Rozwandowicz znów stracił piłkę w bardzo niebezpiecznym miejscu boiska na rzecz napastnika Stomilu, Ņikity Kovaļonoksa ale naprawił jego błąd Jan Sobociński.

52'

Próbował po drugiej stronie boiska Hinokio, ale jego strzał został zablokowany.

52'

Kompletnie pogubiona jest defensywa Stomilu Olsztyn.

51'

Kolejna akcja gospodarzy. Wolski dograł do środka do Corrala, ale ten nie skierował piłki do siatki. Pachnie bramką dla łodzian.

49'

Człowiek orkiestra, Maciej Dąbrowski minął obrońcę Stomilu na skrzydle zagrywając piłkę obok niego i obiegając z drugiej strony, dograł w pole karne, ale nikt nie przeciął jego podania. Maciej Dąbrowski w roli środkowego napastnika w końcówce pierwszej połowy, Maciej Dąbrowski w roli skrzydłowego w drugiej połowie.

48'

Z wysokiego C zaczął drugą połowę Łódzki Klub Sportowy.

47'

Kolejna sytuacja dla łodzian! Po rzucie rożnym w poprzeczkę uderzył Rozwandowicz z kilku metrów. Bramka Stomilu trzęsię się do tej pory.

46'

Powinno być 3:0 dla ŁKS-u, ale świetnie strzał Corrala obronił golkiper Stomilu. Szkoda że napastnik ŁKS-u nie szukał strzału po długim słupku.

46'

W Stomilu w przerwie z boiska zszedł Sam van Huffel, a w jego miejsce pojawił się Sebastian Jarosz.

46'

Za Loshiego na placu gry melduje się Kovalonoks.

46'

Zaczyna Stomil Olsztyn.

Przez większość część pierwszej połowy nie zanosiło się na prowdzenie jednej bądź drugiej drużyny. Bardzo dobre wrażenie sprawiał w szeregach gości Japończyk Hinokio, ale paradoksalnie to on jest winny utraty bramki na 1:0, bowiem zbyt dużo bawił się z piłką i próbował dryblować. Piłkę świetnie oderbał Sobociński i rozpoczął zabójczy kontratak gospodarzy, który wykończył Pirulo. Kilka minut później znów przeholowali z wymianą podań pod polem karnym ŁKS-u gracze gości, znów strata i znów fenomelna kontra graczy trenera Stawowego. Od połowy boiska sam na sam z bramkarzem biegł Maciej Dąbrowski, ale to nie on wykończył akcję, tylko Maciej Wolski, któremu stoper wyłożył futbolówkę do pustej bramki. Do przerwy 2:0 prowadzi Łódzki Klub Sportowy.

45+2'

Koniec 1 połowy. Fantastyczne dwie kontry ustawiły na razie ten mecz.

45+2'

Groźnie było w polu karnym podopiecznych trenera Majewskiego, ale nie stracili kolejnej bramki gracze gości.

45+2'

Coraz bliżej bramki gości ełkaesiacy.

45+1'

Gospodarze spokojnie wymieniają podania na połowie Stomilu, czekając już na przerwę.

45+1'

Arbiter dolicza 2 minutki.

45'

ŁKS kontroluje końcowy fragment 1 połowy.

43'

Celne uderzenie van Huffela, ale zbyt słabo. Malarz bez problemu łapie piłkę.

42'

Książkowe kontry gospodarzy i szkolne błędy w ataku pozycyjnym Stomilu, którzy rozegrali którko rzut rożny i stracili futbolówkę na rzecz piłkarzy ŁKS-u, którzy dobrze wiedzieli co z tym zrobić.

41'

Cudownie skontrowali kolejny raz ełkaesiacy. Sam na sam wyszedł... Dąbrowski, ale podał do Macieja Wolskiego, który wpakował piłkę do pustej bramki. Brawo ŁKS.

42'

Kapitalna kontra łodzian i mamy 2:0!

41'

Krótko rozegrany stały fragment przez gości i znów strata.

41'

Rzut rożny dla Stomilu.

40'

Stomil próbuje atakować, ale dobrze ustawieni są gracze ŁKS-u.

36'

Zawodnikiem, który rozpoczął kontrę ŁKS-u był Jan Sobociński. Wielkie brawa dla stopera ŁKS-u!

36'

Świetną akcję rozpoczynał Hinokio pod polem karnym ŁKS-u, ale zrobił o jeden drybling za dużo. Piłkę odebrał Japończykowi defensor gospodarzy i wyprowadził zabójczą kontrę. Corral podprowadził futbolówkę pod pole karne Stomilu i idealnie w tempo podał do Pirulo, który technicznie przerzucił futbolówkę nad bramkarzem gości i mamy 1:0 dla ŁKS-u!

36'

MAMY BRAMKĘ DLA ŁKS-U!

33'

Po dwóch kwadransach mamy sporo walki na boisku i mało składnych akcji. Lepsze wrażenie sprawia Łódzki Klub Sportowy, ale na razie nie można powiedzieć, że podopieczni Wojciecha Stawowego są blisko zdobycia gola.

31'

Napastnik ŁKS-u uniknął żółtej kartki i dobrze zrobił arbiter tego spotkania, bo Biedrzycki zachował się, jakby przypomniał sobie występy teatralne w spektaklach szkolnych.

30'

Mamy zamieszanie na boisku teraz. Biedrzycki padł jak rażony piorunem po krótkiej rozmowie z Corralem. Zawodnik Stomilu dołożył sporo od siebie troche się kompromitując. Zobaczymy co na to Pan Marciniak.

30'

Bardzo sprytnie zachował się teraz Sobociński, który dał się sfaulować i uspokoił tym samym sytuację na połowie ŁKS-u.

29'

Ładnie oszukał teraz van Huffela Pirulo, który został sfaulowany przez rywala. Przyjemnie się patrzy na panowanie nad piłką Hiszpana.

27'

Ciekawe rozwiązanie stałego fragmentu gry prez ełkaesiaków, ale niedokładnie uderzył gracz gospodarzy.

26'

Corral faulowany przez Biedrzyckiego. Rzut wolny dla Rycerzy Wiosny.

26'

Znów na placu gry mamy dużo chaosu, z którym lepiej radzi sobie powoli ŁKS.

23'

Bardzo niedokładnie teraz Rozwandowicz. Piłka za darmo oddana Stomilowi.

22'

ŁKS w kolejnym ataku pozycyjnym. Dużą przewagę mają gospodarze w ostatnich minutach w posiadaniu piłki. To lubi Wojciech Stawowy.

21'

Celny strzał Biedrzyckiego głową, ale Malarz spokojnie złapał piłkę i przytulił do siebie.

21'

Ambitnie Corral, ale zdaniem Tomasza Marciniaka przekroczył przepisy. Kolejny rzut wolny dla graczy Stomila. Tym razem na połowie ŁKS-u, ale wciąż daleko od bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

20'

Faulowany van Huffel przez Rozwandowicza i goście rozpoczną od rzutu wolnego na własnej połowie.

19'

Malarz rozpoczyna atak pozycyjny swojego zespołu.

17'

Świetna próba Trąbki! Pomocnik ŁKS-u znalazł sobie miejsce i huknął na bramkę Stomila, ale bramkarz wybił futbolówkę na rzut rożny. Coraz groźniej robi się pod bramką gości.

16'

Dobra akcja łodzian. Ratajczyk został jednak uprzedzony przez zawodnika gości na tyle skutecznie, że piłka po wybiciu obrońcy wyszła na aut bramkowy ocierajac się jeszcze od nogi Ratajczyka.

16'

ŁKS zaczyna zyskiwać przewagę w środkowej strefie, ale na razien nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe.

15'

Dobra próba Rozwandowicza z dystansu. Piłka nieznacznie minęła bramkę gości.

13'

Lewy defensor ŁKS-u podniósł się już i wrócił do gry.

13'

Leży na boisku Adrian Klimczak, który ucierpiał w starciu z Samem van Huffelem.

12'

Złe zachowanie Rozwandowicza, który próbował dryblować w środkowej strefie boiska i stracił piłkę.

11'

Groźnie było w polu karnym gospodarzy. Do piłki wrzuconej z lewej strony boiska nie doszedł jednak żaden z zawodników Stomila.

10'

Nie wyszło teraz długie podanie Sobocińskiemu, który zazwyczaj robi to bardzo skutecznie. Tym razem jednak stoper ŁKS-u przeciągnął to długie podanie, które wylądowało na trybunach.

9'

Nie będzie groźnej akcji dla Stomilu, faulowany jeden z zawodników ŁKS-u we własnym polu karnym.

8'

Będzie rzut rożny dla Stomila. Bardzo ładną akcją popisał Japończyk, Hinokio.

7'

Bardzo groźnie pod bramką Stomilu. Rozwinął skrzydła na prawej flance Ratajczyk, który dograł po ziemi w pole karne, ale obrońcy gości zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

6'

Faulowany Corral w kole środkowym. Sporo walki na boisku. Bardzo chaotyczna gra z obu stron.

5'

Blisko straty przed własnym polem karnym był Sobociński ale zdołał wyłuskać piłkę wślizgiem przed napastnikiem Stomila.

3'

Sporo niedokładności w poczynaniach gospodarzy od początku meczu. Kolejne niedokładne podanie w strefie obronnej Rycerzy Wiosny.

3'

Zacznie od bramki Malarz.

2'

Nieporozumienie między Sobocińskim a Malarzem i mamy rzut rożny dla Stomila.

2'

Dobrze w destrukcji teraz Dąbrowski, a ŁKS zaczyna budowanie akcji od bramkarza.

1'

Pierwsza akcja nieudana, futbolówka wyszła na aut. Zaczynają goście.

1'

Zaczęli zawodnicy ŁKS-u!

Ale przed pierwszym gwizdkiem minuta ciszy ku pamięci Jacka Płuciennika.

Oba zespoły są już gotowe do rozpoczęcia spotkania

Już za chwilę rozpocznie się pierwszy domowy mecz ligowy ełkaesiaków w tym sezonie.

Arbitrem dzisiejszego pojedynku będzie Tomasz Marciniak, młodszy brat dobrze wszystkim znanego, Szymona. Tomasz Marciniak prowdził w tym sezonie już m.in. spotkanie Widzewa Łódź z Radomiakiem, które zostało wysoko przegrane przez podopiecznych Enkeleida Dobiego.

Dzisiejsze spotkanie może być bardzo ciekawe dla postronnych kibiców, bowiem obie drużyny będą chciały postawić na ofensywną grę. Styl gry, który preferuje Wojciech Stawowy łódzcy kibice doskonale znają. Trener gości, Adam Majewski również zadeklarował, że jego drużyna ma grać ofensywnie i ładnie dla oka, budując swoje akcje od bramkarza.

Podopieczni Wojciecha Stawowego przystępują do drugiego meczu na zapleczu ekstraklasy w tym sezonie. Początek był rewelacyjny, bowiem łodzianie pokonali na wyjeździe Odrę Opole 4:0. Gracze Stomilu po pierwszej kolejce mają nieco gorsze nastroje, gdyż bezbramkowo zremisowali z GKS-em Tychy. Wiele mówi się, że dzisiejszy mecz może być ostatnim dla Adama Ratajczyka z przeplatanką na piersi przed jego transferem do Zagłębia Lubin.