ŁKS Łódź - Wisła Kraków (NA ŻYWO/LIVE 3.07.2020)

ŁKS Łódź - Wisła Kraków (NA ŻYWO/LIVE 3.07.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na mecz 34 kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której ŁKS Łódź podejmie na własnym obiekcie Wisłę Kraków. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.

Łódzki Klub Sportowy zaczął bardzo dobrze to spotkanie, ale fakty są takie, że Rycerze Wiosny przegrywają kolejne spotkanie. Mimo prowadzenia 1:0, goście z Krakowa okazali się silniejsi i za sprawą Alona Turgemana wywozi z Łodzi komplet punktów. ŁKS Łódź 1:2 Wisła Kraków. 7 porażka Wojciecha Stawowego z ósmym meczu po objęciu ełkaesiaków staje się faktem.

90+5'

Koniec spotkania! ŁKS niestety przegrywa  z Wisłą Kraków na własnym boisku 1:2.

90+4'

Maciej Sadlok ogląda jeszcze żółtą kartkę.

90+4'

Ostatnie 60 sekund przed piłkarzami obydwu drużyn.

90+2'

Wiślacy kradną sekundy. ŁKS ma coraz mniej czasu na remis w tym meczu.

90'

Sędzia Frankowski dorzuca aż 5 minut do drugiej odsłony meczu. 5 minut nadziei dla ełkaesiaków.

88'

Malarz po raz kolejny ratuje ŁKS przed wyższą porażką. Tym razem bramkarz gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z Rafałem Boguskim!

87'

David Niepsuj po stronie gości ogląda napomnienie w postaci żółtej kartki.

85'

Grzesik chciał odkupić winy z pierwszej połowy, ale jego strzał głową obronił golkiper z Krakowa.

82'

W meczu dzieje się na tyle mało, że jedyne ciekawe rzeczy na boisku, to zmiany piłkarzy.

81'

Trąbka zszedł z boiska, a w jego miejsce wchodzi młodzieżowiec, Przemysław Sajdak.

77'

Lubomir Tupta zmienia strzelca dwóch bramek dla Wisły, Alona Tugermana.

76'

ŁKS wygląda na coraz mniej przekonanego do wywalczenia korzystnego rezultatu na boisku.

74'

Żółtko ogląda Nikola Kuveljic.

73'

Łukasz Sekulski zmienia Samu Corrala.

72'

Pirulo spróbował swoich sił, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

70'

Korekty w składzie dokonuje tym razem Wojciech Stawowy. Jan Sobociński już na ławce rezerwowych. Na placu gry melduje się Antonio Dominguez.

70'

Druga zmiana w Wiśle. Hołownia zastąpiąny przez młodziutkiego Aleksandra Buksę.

68'

Z dystansu próbował Ratajczyk, ale nieskutecznie.

65'

Żółtą kartę ogląda napsatnik łodzian, Samuel Corral.

64'

Arakdiusz Malarz broni rzut karny! Wciąż Wisła prowadzi tylko 2:1.

63'

Karny dla Wisły. Fatalna sytuacja ŁKS-u po faulu Rozwandowicza.

62'

Wisła zaczyna granie na czas. Goście mają swój wynik i celowo nie forsują tempa.

58'

W dyskusję wdał się rezerwowy bramkarz ŁKS-u, Dawid Arndt, za co obejrzał żółtą kartkę.

58'

W przerwie zmiany dokonała Wisła. Chuca zszedł, a w jego miejsce zameldował się Kamil Wojtkowski.

57'

ŁKS próbuje, ale nie potrafi przełamać defensywy wiślaków.

53'

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego nie są zadowoleni. Wisła nie jest zespołem, z którym ŁKS powinien dzisiaj przegrać. Znów istotną rolę grają indywidualne błędy w drużynie Wojciecha Stawowego.

52'

Jan Sobociński faulował w polu karnym jednego z wiślaków i sędzie nie miał innego wyjścia niż wskazać na jedenasty metr przed bramką.

51'

Bramka dla gości! Turgeman strzela drugą bramkę!

51'

Rzut karny dla Wisły! Dramat ŁKS-u!

49'

Wisła Kraków wyszła na drugą połowę z jednym celem. Wyraźnie widać, że goście chcą wygrać to spotkanie. Jak zareaguje ŁKS?

47'

Dobre uderzenie Srnicia, ale radzi sobie bramkarz Wisły.

46'

Ełkaesiacy na pewno nie stoją na straconej pozycji w tym spotkaniu. Wisła nie jest dzisiaj drużyną, która jest nie do przejścia.

46'

Sędzia dał znak na rozpoczęcie drugiej części gry.

ŁKS wydawało się, że będzie prowadził do przerwy, ale niestety, stało się to co w ostatnich meczach Rycerzy Wiosny. Zawodnicy Wojciecha Stawowego nie zachowali koncentracji do samego końca i stracili bramkę w samej koncówcę. Mecz nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Obie drużyny nie stwarzają zbyt dużego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Mecz można nazwać festiwalem błędów. Kibice obu drużyn z pewnością czekają na drugą połowę, ale postronni fani nie zapamiętają tego meczu do końca życia.

45+2'

Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

45+2'

Błąd popełnił Grzesik, który tak naprawdę asystował przy bramce napastnika Wisły.

45+2'

Koszmary wracają! Końcówka pierwszej połowy to gol dla przeciwnika. 1:1! Tugerman wyrównuje stan meczu.

45'

Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

43'

Aktywny w ostatnich minutach Grzesik miał świetną sytaucję, ale z bliska fatalnie przestrzelł. Wciąż tylko 1:0 dla ŁKS-u.

41'

Szybką i składną akcję niecelnym dośrodkowaniem zakończył Jan Grzesik.

40'

Pierwsza połowa powoli dobiega końca. ŁKS prowadzi 1:0, ale mecz nie jest raczej zbyt ciekawy dla postronnego kibica.

37'

Żółtą kartkę za brzydkie zagranie ogląda obrońca ŁKS-u, Jan Grzesik.

35'

Mecz na razie nie obfituje w sytuacje bramkowe. Na boisku oglądamy dużo walki, ale mało pilkarskiej jakości.

32'

Ełkaesiacy wyglądają na bardzo zorganizowanych w obronie.

31'

Niecelny strzał Rozwandowicza.

26'

Na boisku mamy teraz okres bardzo chaotycznej gry. Żadna z drużyn nie potrafi uspokoić sytaucji i spokojnie rozegrać piłki.

27'

Zagrożenie pod bramką ŁKS-u, ale faulowany przez jednego z wiślaków był Arkadiusz Malarz.

24'

Mamy przerwę w meczu, na boisku leży Jan Grzesik.

23'

Niecelny strzał Hołowni.

22'

ŁKS w ostatnich minutach uzyskał przewagę, ale nie potrafi przekuć tego na realne zagrożenie pod bramką przeciwnika.

15'

Bardzo ładna akcja ŁKS-u, ale znieweczył ją Pirulo, który poślizgnął się w polu karnym.

11'

Silny strzał Hołowni, ale bardzo niecelny

9'

GOOOL dla ŁKS! Pirulo strzelcem bramki!

3'

Niecelny strzał Michała Trąbki

2'

Inicjatywe stara się przejąć Wisła.

1'

Arbiter rozpoczął spotkanie

Na swoją nominalną pozycję wraca Jan Sobociński, którego ostatnio mieliśmy okazję oglądać na lewej obronie. Na pozycji lewego defensora z kolei zobaczmy dzisiaj Macieja Wolskiego, który wcześniej miał epizody po drugiej stronie, na prawej obronie.

W panelu pojawiły się już składy obu drużyn na dzisiejsze spotkanie.

Trener Artur Skowronek nie będzie mógł w piątek skorzystać z usług Gieorgija Żukowa, Jakuba Błaszczykowskiego, Pawła Brożka, Łukasza Burligi, Michała Maka i Vukana Savicevicia, a Brazylijczyk Hebert pożegnał się już z klubem.

W najbliższym spotkaniu kolegom nie pomoże Ricardo Guima, który tym razem obejrzy mecz z trybun z powodu nadmiaru żółtych kartek (w Płocku Portugalczyk został ukarany żółtym kartonikiem już po raz ósmy w tym sezonie), na pewno nie pomogą im także Dominik Budzyński i Artur Bogusz, którzy tak jak Rafał Kujawa, Kamil Rozmus i Wojciech Łuczak pożegnali się już z klubem.

Spotkanie poproadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia, który w tym sezonie prowadził pięć spotkań ełkaesiaków (zwycięstwo 4:1 nad Koroną Kielce, bezbramkowy remis z Pogonią Szczecin i trzy porażki: 1:2 z Piastem Gliwice, 1:3 z Legią Warszawa i 0:1 z Górnikiem Zabrze).

Podopieczni Wojciecha Stawowego zmierzą się dzisiaj z Wisłą Kraków, która wciąż walczy o utrzymanie w ekstraklasie. Ełkaesiacy niestety nie mają już żadnych szans na ocalenie swojego bytu na najwyższczym szczeblu rozgrywkowym, ale z pewnością będą chcieli znatować pierwsze zwycięstwo pod wodzą Wojciecha Stawowego, na które już trochę czekają sami piłkarze, ale przede wszystkim kibice Łódzkiego Klubu Sportowego.