ŁKS nie dał rady. Łodzianie znowu bez punktów [SKRÓT]

ŁKS nie dał rady. Łodzianie znowu bez punktów [SKRÓT] - Zdjęcie główne

SportPodopieczni trenera Kazimierza Moskala przegrali po raz szósty z rzędu. Tym razem pogromcą ŁKS-u okazała się być Pogoń Szczecin, która była lepsza od rywali o jedną bramkę.

Biało-Czerwono-Biali przystąpili do spotkania w Szczecinie po przerwie reprezentacyjnej. Mieli więc dużo czasu na poprawę gry czy przetestowanie nowych rozwiązań. Niestety na niewiele się to zdało. Łodzianie nie odmienili swojej gry i zasłużenie przegrali z Pogonią.

W pierwszych minutach obie ekipy atakowały niemal na zmianę. Ale zarówno gospodarzom jak i gościom brakowało dokładności. W 14. minucie szczęścia próbował Wojciech Łuczak z rzutu wolnego. Jego uderzenie zdołał jednak obronić bramkarz Portowców.

W kolejnych sytuacjach kilkukrotnie dobrym refleksem popisywał się Dominik Budzyński, który stanął między słupkami pod nieobecność Michała Kołby. Należy także odnotować strzał w poprzeczkę Patryka Bryły. Pod koniec pierwszej części gry, otworzyć wynik mógł Adam Buksa, ale snajper minimalnie się pomylił. Piłkarze schodzili na przerwę z wynikiem remisowym.

Druga część spotkania lepiej zaczęła się dla szczecinian, którzy atakowali jak w transie. Cały czas brakowało jednak celnych strzałów. W 64. minucie Dominik Budzyński zmuszony był do wyjęcia piłki z siatki. Adam Buksa zdobył gola bezpośrednio po uderzeniu z rzutu wolnego. ŁKS przegrywał 1:0.

Z minuty na minutę Pogoń grała coraz odważniej i mocniej naciskała na gości. Ełkaesiacy celne uderzenie na bramkę Stipicia oddali dopiero w 83. minucie. Strzał Michała Trąbki nie sprawił jednak zbyt wielu problemów przy obronie.

Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, chociaż Portowcy mieli kilka okazji ku temu. Miejmy nadzieję, że ŁKS za tydzień zdoła zakończyć tę tragiczną passę. Wtedy łodzianie podejmują na swoim terenie Arkę Gdynia, która ma jedno oczko więcej od Rycerzy Wiosny.

Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
1:0 – Adam Buksa 64.

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triantafyllópoulos, Zech, Matynia (81. Łasicki), Kowalczyk, Dąbrowski, Kozulj, Listkowski (85. Guarrotxena), Hostikka (76. Manias), Buksa.

ŁKS: Budzyński, Grzesik, Juraszek, Sobociński, Bogusz, Ramírez (72. Trąbka), Piątek, Łuczak, Kalinkowski (81. Pyrdoł), Pirulo, Bryła (64. Kujawa).