Reklama

Reklama

Łódź. Trwa budowa stadionu ŁKS-u. W styczniu pojawiły się tam pierwsze krzesełka [zdjęcia]

Opublikowano: pon, 1 lut 2021 10:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi trwa budowa stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego. Mimo mrozu i opadów śniegu, prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Co więcej, w styczniu 2021 roku na trybunie południowej zamontowano trzy krzesełka – dwa białe i jedno czerwone. 

Ani pandemia koronawirusa, ani ostra zima i niskie temperatury nie spowalniają prac na budowie stadionu ŁKS-u. Obiekt rośnie w oczach, a do jego oddania, zgodnie z zapowiedziami osób odpowiedzialnych za tę inwestycję, pozostał niespełna rok.

!reklama!

Budowa stadionu ŁKS-u. Co udało się zrealizować w styczniu 2021?

Pierwszy miesiąc 2021 roku był dla robotników pracujących przy budowie stadionu ŁKS-u trudniejszy. To ze względu na niskie temperatury i intensywne opady śniegu. 

- Prace realizujemy zgodnie z harmonogramem, chociaż w tym roku zima nie jest tak sprzyjająca, jak rok temu. Mamy więc trochę utrudnione zadanie - mówi Marek Rosa z firmy MIRBUD.

W minionych tygodniach, mimo intensywnych opadów śniegu i mroźnej temperatury, udało się wykonać część prac żelbetowych oraz zamontować elementy prefabrykowane na trybunie północnej.

Do tego rozpoczęto prace nad instalacjami elektrycznymi, kontynuowano montowanie stalowej konstrukcji dachu, a także zewnętrznych sieci sanitarnych.

Polecamy: Budowa stadionu ŁKS-u. Jest nadzieja na wcześniejsze ukończenie prac
Jak poinformował Marek Rosa, ze względu na mróz nieco opóźni się realizacja poszycia dachu na obiekcie przy al. Unii 2. Aby można było wykonać te prace, temperatura musi być wyższa niż 0 stopni.

- My jesteśmy przygotowani, mamy materiały. Czekamy tylko na pogodę - mówi Rosa.

Stadion ŁKS Łódź. Tablica wyników, dwa telebimy i trzy krzesełka

Marek Rosa w rozmowie z Bartoszem Królem, rzecznikiem prasowym ŁKS-u, zdradził, że stadion Łódzkiego Klubu Sportowego będzie wyposażony w dwa telebimy – jeden w narożniku trybuny zachodniej i południowej, a drugi naprzeciwko – w narożniku trybuny północnej i wschodniej.

Na stadionie pojawi się dodatkowa tablica wyników, która będzie zlokalizowana w południowo-wschodnim narożniku stadionu, pod dachem. Na trybunie południowej zamontowano także trzy krzesełka - dwa białe i jedno czerwone.

- Zamontowaliśmy trzy przykładowe krzesełka do akceptacji dla zamawiającego - informuje przedstawiciel firmy MIRBUD. 

Charakterystyka stadionu ŁKS-u Łódź:

  • długość wraz ze schodami zewnętrznymi: 210,70m,
  • szerokość do zewnętrznej krawędzi zadaszenia: 119,84m,
  • wysokość elewacji do wewnętrznej krawędzi zadaszenia: 25,82 m,
  • wymiary boiska:  68 m x 105 m,
  • pojemność stadionu po rozbudowie: minimum 18 tys. miejsc .
zobacz także: Znany szewc na Widzewie w Łodzi zamyka działalność. Internauci zachęcają łodzian do wsparcia jego biznesu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.