Łodzianki pomagają wygrać z Czechami. Polska liderem grupy

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Łodzianki pomagają wygrać z Czechami. Polska liderem grupy  - Zdjęcie główne

Łódzkie siatkarki pomagają wygrać reprezentacji Polski | foto Michał Pietrzak

Sport Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwone z problemami tylko w pierwszym secie. W pozostałych partiach zawodniczki prowadzone przez Bartłomieja Piekarczyka nie miała żadnych trudności z pokonaniem rywalek.

Reprezentacja Polski od zwycięstwa zaczyna zmagania w kwalifikacjach

Co prawda początek nie należał do najlepszych w wykonaniu naszych reprezentantek, to im dalej w las, tym Polki coraz pewniej czuły się na parkiecie. W pierwszej partii nerwowo, ale z happy endem po dobrej końcówce w wykonaniu zawodniczki Chemika Police, Martyny Czyrniańskiej, która rywalizację w pierwszym secie zakończyła asem serwisowym.

Drugi i trzeci set to już całkowita dominacja podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka. W drugiej odsłonie z dobrej strony na zagrywce pokazała się również Martyna Łazowska. Reprezentantki Polski dominowały, a koniec partii numer dwa należał już do Julity Piaseckiej.

Trzeci set okazał się już tylko formalnością. Znów mogliśmy delektować się grą Piaseckiej, Czyrniańskiej czy Karoliny Drużkowskiej. Na rozegraniu imponowała natomiast Martyna Łazowska. Czeszki były bezradne w Zielonej Górze, czego dowodem był wynik trzeciej partii. 25:14 i cały mecz zamknął się w zaledwie trzech setach.

Łódzkie siatkarki z dużym wkładem w zwycięstwo reprezentacji Polski

Na parkiecie nie zabrakło oczywiście łódzkich wątków, jak można było przeczytać wyżej. Na brawa zasługują zarówno zawodniczka ŁKS-u Commercecon Łódź, jak i rozgrywająca Grot Budowlanych Łódź, Martyna Łazowska. Pierwsza z nich zdobyła 10 punktów z orzełkiem na piersi, a druga dorzuciła od siebie 2 punkciki.

Następne spotkanie młode reprezentantki zagrają w piątek 20 maja o godzinie 19:00. Przeciwniczkami będą Węgierki. Po wygranej w trzech setach biało-czerwone przewodzą w tabeli grupy B.

Polska U21 3:0 Czechy U21