ŁUCZNICTWO: Łódzcy łucznicy spisali się na medal(e)

Sport Mistrzostwa Polski seniorów w łucznictwie organizowane w dniach 5-8 września zostały całkowicie zdominowane przez łódzkich zawodników, którzy przywieźli z turnieju worek medali.

Ekipa dowodzona przez trenera Zbigniewa Kowalczyka zdobyła na turnieju łącznie 16 krążków, w tym: 4 złote, 4 srebrne i 8 brązowych. Fantastyczny wyniki łódzkich łuczników biorących udział w turnieju cieszy tym bardziej, iż poprawili oni swój dorobek medalowy z zeszłorocznych Mistrzostw Polski kiedy to zdobyli 12 krążków.

Łódzcy zawodnicy zdobywali medale w różnych kategoriach, jednak na największe słowa uznania zasługuje dwójka naszych reprezentantów. Fenomenalną dyspozycję na turnieju zaprezentowała Magdalena Śmiałkowska, która wywalczyła łącznie 8 krążków. Indywidualnie łódzka zawodniczka ustrzeliła cztery medale w tym jeden złoty. Wśród panów identyczną ilością zdobytych medali może pochwalić się Michał Basiuras, który stawał na podium zarówno indywidualnie jak i w drużynie.