1. Przepisy prawa
2. Banki
3. Odpowiedzialna gra
Ustawa nowelizująca rynek hazardowy obowiązuje od 1 stycznia 2017 roku. Od tego czasu w Polsce funkcjonować mogą wyłącznie zarejestrowani bukmacherzy, którzy płacą podatki w naszym kraju.
Przepisy prawa
Tylko gra u legalnych bukmacherów, figurujących na publikowanej przez Ministerstwo Finansów liście, jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Obstawianie zakładów u nielicencjonowanych podmiotów skutkować może wysoką karą finansową. Jej wysokość określona została w Kodeksie karnym skarbowym na maksymalnie 720 stawek dziennych. Kodeks ten przewiduje także karę pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowo uczestnik zakładu wzajemnego urządzonego wbrew obowiązującym regulacjom może zapłacić grzywnę do 120 stawek dziennych. Są to więc kwoty dość wysokie.U legalnych bukmacherów rejestrować się mogą osoby pełnoletnie, firma zaś jest zobligowana do weryfikacji wymaganego wieku. Nie oznacza to, oczywiście, że dostarczyć trzeba wszystkie dane osobowe znajdujące się na dowodzie osobistym. W przypadku części bukmacherów można zasłonić zbędne informacje.
Banki
Z obowiązującymi przepisami wiążą się także obostrzenia bankowe. Komisja Nadzoru Finansowego obliguje polskie banki do zaprzestania świadczenia usług podmiotom nielegalnie organizującym zakłady bukmacherskie. Co oznacza to w praktyce? Polacy nie będą mogli zasilić swojego portfela gracza z konta prowadzonego przez polski bank ani także odebrać wygranej tą drogą uzyskanej. Transakcje związane z zakładami u nielegalnych bukmacherów oznaczane są specjalnym kodem, który ułatwia instytucjom finansowym wychwycenie ich.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.