Reklama

Reklama

Na czym polega bezpieczeństwo zakładów u legalnych bukmacherów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na czym polega bezpieczeństwo zakładów u legalnych bukmacherów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Mimo że temat zyskuje na popularności, niektórzy nadal nie mają świadomości, jak ważne przy zakładach bukmacherskich jest ich bezpieczeństwo. W końcu chodzi o pieniądze! Obstawiając u legalnych bukmacherów zyskujemy bezpieczeństwo transakcji. Dodatkowo nie popadamy w konflikt z ustawą, na mocy której obstawiając u podmiotów innych niż licencjonowane, narażamy się na wysokie kary. Na czym polega bezpieczeństwo gwarantowane polskim prawem?

Reklama

1. Przepisy prawa

2. Banki

3. Odpowiedzialna gra

Ustawa nowelizująca rynek hazardowy obowiązuje od 1 stycznia 2017 roku. Od tego czasu w Polsce funkcjonować mogą wyłącznie zarejestrowani bukmacherzy, którzy płacą podatki w naszym kraju.

Przepisy prawa

Tylko gra u legalnych bukmacherów, figurujących na publikowanej przez Ministerstwo Finansów liście, jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Obstawianie zakładów u nielicencjonowanych podmiotów skutkować może wysoką karą finansową. Jej wysokość określona została w Kodeksie karnym skarbowym na maksymalnie 720 stawek dziennych. Kodeks ten przewiduje także karę pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowo uczestnik zakładu wzajemnego urządzonego wbrew obowiązującym regulacjom może zapłacić grzywnę do 120 stawek dziennych. Są to więc kwoty dość wysokie.

U legalnych bukmacherów rejestrować się mogą osoby pełnoletnie, firma zaś jest zobligowana do weryfikacji wymaganego wieku. Nie oznacza to, oczywiście, że dostarczyć trzeba wszystkie dane osobowe znajdujące się na dowodzie osobistym. W przypadku części bukmacherów można zasłonić zbędne informacje.

Banki

Z obowiązującymi przepisami wiążą się także obostrzenia bankowe. Komisja Nadzoru Finansowego obliguje polskie banki do zaprzestania świadczenia usług podmiotom nielegalnie organizującym zakłady bukmacherskie. Co oznacza to w praktyce? Polacy nie będą mogli zasilić swojego portfela gracza z konta prowadzonego przez polski bank ani także odebrać wygranej tą drogą uzyskanej. Transakcje związane z zakładami u nielegalnych bukmacherów oznaczane są specjalnym kodem, który ułatwia instytucjom finansowym wychwycenie ich.

Odpowiedzialna gra

Zgodnie z obowiązującym prawem bukmacherzy są zobowiązani informować swoich użytkowników o ryzyku związanym z grami hazardowymi. Na większości stron internetowych znajdują się zakładki typu Odpowiedzialna gra, w której znajdują się wskazówki na temat niepokojących sytuacji. U legalnych bukmacherów można także wybrać opcję kontroli budżetu, zapewniającą możliwość ustalenia maksymalnej dziennej lub miesięcznej stawki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy