Niespodzianka w Bielsku Podlaskim. Koszykarze ŁKS-u tryumfują po raz trzeci z rzędu! [RELACJA] - Zdjęcie główne

SportKoszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego sprawili nie lada niespodziankę i w sobotnim meczu pokonali faworyzowanych przeciwników z województwa Podlaskiego! Dla podopiecznych trenera Piotra Zycha była to już trzecia z rzędu ligowa wygrana.

Pierwsza kwarta, jak to już w koszykówce bywa, upłynęła pod znakiem wzajemnego badania się rywali. Obie drużyny punktowały „kosz za kosz”, dzięki czemu na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Po pierwszych dziesięciu minutach to koszykarze z Łodzi okazali się o trzy punkty lepsi od gospodarzy spotkania.

Już od początku drugiej kwarty łodzianie złapali wiatr w żagle i byli w stanie zdetronizować swoich rywali. Podopieczni trenera Zycha punktowali praktycznie co akcję, dzięki czemu szybko wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do końca drugiej kwarty. Dzięki temu łodzianie na przerwę między połowami schodzili z przewagą siedemnastu punktów.

Po trzech zdobyczach punktowych na początku trzeciej kwarty na korzyść gości, gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Zawodnicy z Bielska Podlaskiego byli w stanie zniwelować stratę do nawet 9 punktów, po czym to goście zaczęli kontrolować spotkanie. Przy punktowaniu przez łodzian w praktycznie każdej akcji, tablica wyników na koniec trzeciej kwarty pokazywała aż piętnastopunktową różnicę między zespołami.

Ostatnie dziesięć minut sobotniego spotkania to już kontrola wyniku przez łodzian. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Zycha byli w stanie odskoczyć swoim rywalom nawet na dwadzieścia trzy punkty, po czym pozwolili swoim rywalom zniwelować stratę o sześć „oczek”. Tym samym łodzianie wygrali w meczu 98:81 i odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w ligowych rozgrywkach!

Następnym spotkaniem koszykarzy Łódzkiego Klubu Sportowego będzie już w następną sobotę spotkanie z ZKS Stal Stalowa Wola. Mecz ten będzie pierwszym domowym pojedynkiem łódzkich koszykarzy rozgrywanym w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 81:98
(21:24; 14:24; 15:23; 21:23)